4p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Péntek esti háborús összefoglaló.

  • Ukrajna azzal vádolta meg Oroszországot, hogy stratégiai bombázókkal csapást mért egy civil gabonaszállító hajóra a Fekete-tengeren, a NATO-tag Románia közelében, ami tovább fokozta a feszültséget Moszkva és a katonai szövetség között. Ez volt az első alkalom, hogy Moszkva 2022. februári inváziójának kezdete óta rakéta csapódott be a tengeren gabonát szállító civil hajóba. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök elmondta, hogy az Egyiptomba ukrán gabonát szállító hajót az éjszaka folyamán találta el egy orosz rakéta, közvetlenül azután, hogy elhagyta az ukrán felségvizeket. Áldozatok nem voltak – mondta. Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter szerint a csapás „a hajózás szabadsága és a globális élelmiszer-biztonság elleni arcátlan támadás” volt. Az ukrán haditengerészet közölte, hogy orosz Tupoljev Tu-22-es bombázók helyi idő szerint szerdán 23 óra 2 perckor több cirkálórakétát lőttek ki a hajóra.
  • Az Egyesült Államok ukrajnai nagykövete „határozottan elítélte” a támadást, és azt mondta, hogy azért Oroszország a felelős. Az ENSZ szóvivője szerint az incidens „éles emlékeztető” arra, hogy a Fekete-tengeren még mindig fenyegetésekkel kell szembenézniük a polgári hajóknak. Oroszország részéről nem érkezett kommentár.

Kikötőt már ért orosz találat, de a gabonafolyosón haladó civil hajót eddig még nem
Kikötőt már ért orosz találat, de a gabonafolyosón haladó civil hajót eddig még nem
Fotó: MTI / EPA / Odesszai városháza

  • Oroszország szerint erői 10 települést foglaltak vissza, miután ellentámadást indítottak a Kurszki területen, hogy kiszorítsák a határon öt hete átnyomult ukrán csapatokat. A heves harcok folytatódása mellett az orosz védelmi minisztérium felsorolta annak a 10 településnek a nevét, amelyet elmondása szerint visszafoglalt, jelentős csapást mérve Kijevre. Zelenszkij elnök elismerte, hogy orosz ellentámadás indult.
  • Orosz tüzérségi tűzben csütörtökön három ember meghalt és kilenc megsebesült az északkelet-ukrajnai Harkiv régió egyik falujában – közölték a regionális tisztviselők. Egy közlemény szerint egy ember a kórházban belehalt sérüléseibe a Harkivtól délkeletre fekvő Borova falut ért támadás után. A belügyminisztérium korábban arról számolt be, hogy mentőszolgálatok dolgoztak az első támadás helyszínén, amikor a moszkvai csapatok ismét lőtték azt. A sérültek között három mentődolgozó volt.
  • A helyi hatóságok az orosz ellenőrzés alá került ukrajnai területek és az Ukrajnával határos orosz régiók több más településéről is jelentettek pénteken ukrán tüzérségi és dróntámadást. Az orosz védelmi minisztérium szerint Zaporizzsja megyében két civil életét vesztette, három pedig megsebesült ukrán csapások következtében.
  • Keir Starmer brit miniszterelnök közölte Vlagyimir Putyinnal, hogy az orosz elnök kezdte a háborút Ukrajnában, és bármikor véget vethet neki. Startmer ezt azt követően mondta, hogy az orosz vezető csütörtökön arra figyelmeztetett, a nagy hatótávolságú brit rakéták orosz területre történő bármilyen bevetése háborúba sodorja a NATO-t az országával.
  • Keir Starmer Washingtonba utazik, hogy „stratégiai megbeszélést” folytasson Joe Biden amerikai elnökkel Ukrajnáról és a Közel-Keletről. A megbeszélésen várhatóan szóba kerül majd egy olyan döntés is, amely lehetővé teszi Ukrajnának, hogy részben brit gyártmányú Storm Shadow rakétákkal nagyobb hatótávolságú támadásokat indíthasson Oroszországon belülre. Starmer hozzátette, hogy nem akarnak békemegállapodást erőltetni Ukrajnára. „Végső soron ez egy olyan megbeszélés, amelyet Zelenszkij elnöknek kell vezetnie” – mondta Starmer. Azt mondta, „ehelyett nagyon fontos, hogy két kulcsfontosságú szövetséges” megvitassa a külpolitikai kérdéseket „egymás között, és hogy legyen erre hely”. Ukrajna hónapok óta lobbizik a Storm Shadow és az amerikai gyártmányú Atacms rakéták bevetéséért.

(MTI, The Guardian)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Merénylő támadta meg egy orosz dróngyártó cég tulajdonosát
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 19:42
Túlélte a támadást.
Nemzetközi Egyre súlyosabb a helyzet Ciszjordániában, nincs vége az erőszakos incidenseknek
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 17:15
Az ENSZ emberi jogi főbiztosságának hivatala szerdán arra figyelmeztetett, hogy tovább súlyosbodott az izraeli telepesek által elkövetett erőszak a megszállt Ciszjordániában.
Nemzetközi Három új miniszter nevét is elárulta a német miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 16:23
Fontos tárcák élére kerültek új emberek.
Nemzetközi 12 év börtönre ítéltek egy orosz újságírót
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 15:43
Hazaárulás miatt 12 év szabadságvesztésre, munkatábori végrehajtással ítélte Darja Sipacseva orosz újságírót egy moszkvai bíróság szerdán – jelentette az Interfax hírügynökség.
Nemzetközi Izrael szerint a Hezbollah megsértette a tűzszünetet
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 14:24
Egy drón támadt egy katonai járműre.
Nemzetközi Évtizedek óta nem haltak meg ilyen sokan antiszemita támadásokban
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 13:56
Aggasztó a számok megugrása.
Nemzetközi Zelenszkij megszerezte: onthatja magából Ukrajna az amerikai csodafegyvert
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 06:23
A washingtoni tárgyalások után derült fény a jelentős fejleményre.
Nemzetközi Lángba boríthatják az ukrán drónok Oroszországot? Interjú Tálas Péterrel
Izsó Márton - Wéber Balázs | 2026. július 29. 05:51
Az Oroszország elleni tömeges és mélységi ukrán dróntámadások célja többek között az, hogy az orosz társadalom is megérezze: itt egy háború zajlik – erről Tálas Péter beszélt lapcsoportunk műsorában, a Klasszis Podcastban. A biztonságpolitikai elemző szerint ugyanakkor Ukrajna nem támad szándékosan civil célpontokat, mégha a drónok egy része már azokat is eltalálja. Hozzátette: a fokozódó dróncsapások önmagukban nem változtatják meg a háború menetét, de rábírhatják az orosz politikai elitet a céljai újragondolására.
Nemzetközi Elképesztő ötlet a FIFA-tól, Trump is ott lehet a háttérben
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 20:15
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) azt tervezi, hogy befektetőknek értékesíti az égisze alatt zajló tornák kereskedelmi jogainak egy részét, amivel több mint négymilliárd dolláros bevételre tenne szert.
Nemzetközi Egyazon napon tárgyalt Trump Zelenszkijjel és Netanjahuval
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 19:59
A Fehér Ház „pozitívnak és produktívnak” minősítette Donald Trump amerikai elnök találkozóját Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel, majd Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG