1p

Ukrán erők betörni is megpróbáltak orosz területre az ágyúzás és a dróntámadások mellett.

Oroszország Kurszki megyéjéből meghiúsított ukrán betörési kísérletet, a belgorodi régióból pedig halálos dróntámadást jelentettek kedd reggel a helyi hatóságok.

Alekszej Szmirnov, a Kurszki megye ideiglenes kormányzója arról számolt be, hogy a katonaság és a Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSzB) határőr egységei megakadályozták, hogy az ukrán fegyveres erők csapatai áttörjék a határt. Az orosz hatóságokkal kapcsolatban álló MASH Telegram-csatorna szerint mintegy száz ukrán katona próbálta meg átlépni a határt Szudzsa körzetében.

Szmirnov tájékoztatása szerint az ukrán erők ágyúzták is a megyét, ami miatt öt ember, köztük három gyerek megsebesült.

Vjacseszlav Gladkov, a Belgorodi megye kormányzója mindeközben arról adott tájékoztatást, hogy a régió egyik falujában egy civil meghalt ukrán dróntámadásban.

A moszkvai védelmi minisztérium tájékoztatása szerint a Belgorodi megye fölött kilenc, a Kurszki megye fölött pedig 13 ukrán drónt semmisített meg a légvédelem kedd hajnalban.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Hatalmas karcsúsítás az ikonikus amerikai lapnál
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 19:14
Tömeges leépítést jelentett be a The Washington Post, a dolgozók harmadát elküldték.
Nemzetközi Ki kell vizsgálni az Epstein-ügy magyar szálait a Mi Hazánk szerint
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 17:44
Felszólították Pintér Sándort.
Nemzetközi Orbán Viktor: Kiutasítjuk a kényszersorozásban részt vevő ukránokat
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 17:14
A kényszersorozáson részt vett ukrán személyeket érinti. 
Nemzetközi Háborúpártisággal gyanúsítják a téli olimpián induló orosz sportolókat
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 16:51
A BBC Sport által megszerzett bizonyítékok szerint több orosz sportoló, akik semlegesként indulhatnak a téli olimpián, kapcsolatban állnak az ukrajnai háborút támogató tevékenységgel.
Nemzetközi Maja T. nyolc év fegyházat kapott
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 16:21
Nagy nemzetközi sajtóérdeklődés közepette. 
Nemzetközi Rettentő sok embert öltek meg fegyveresek egy nyugat-nigériai támadásban
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 15:41
A kormány terrorszervezeteket hibáztat a Woro faluban történt támadásért, amely az ország egyik legvéresebb esete volt az elmúlt hónapokban.
Nemzetközi Orosz után amerikai függőség? A német kancellár inkább az Arab-öbölben keres alternatívát
Bózsó Péter | 2026. február 4. 15:20
Friedrich Merz háromnapos útja az Arab-öböl menti államokban Berlin „középhatalmak” felé fordulását jelzi, miközben elhidegül Washingtontól, és küzd Pekinggel.
Nemzetközi Magyar Péter is kitűzte évértékelője időpontját
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 14:16
A Tisza Párt elnöke Facebook-oldalán jelentette be. 
Nemzetközi Elképesztő: Epstein kezelhette Putyin vagyonának egy részét?
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 13:55
A lengyelek veszik górcső alá. 
Nemzetközi Újra bombázta Izrael Gázát
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 10:43
A felek egymásra mutogatnak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG