2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Vang Ji kínai külügyminiszterrel tárgyalt Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Pekingben.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a találkozón kifejtette, hogy a jelenlegi időszak minden korábbinál nagyobb jelentőséget kölcsönöz a kétoldalú viszonynak, és nem csupán azért, mert a két ország idén ünnepli a 75. évfordulóját a diplomáciai kapcsolatok felvételének.

Szijjártó Péter és Vang Ji találkozója Pekingben 2024. április 24-én.
Szijjártó Péter és Vang Ji találkozója Pekingben 2024. április 24-én.
Fotó: MTI/KKM

Szerinte a világ rendkívüli biztonsági kihívásokkal néz szembe, talán súlyosabb a helyzet, mint bármikor az utóbbi évtizedekben. Elsősorban a Magyarország szomszédságában több mint két éve kirobbant ukrajnai háborút említette, és hangsúlyozta, hogy a béke oldalán állók határozott elkötelezettségére, s hanguk felerősítésére lenne szükség.

Szijjártó Péter reményét fejezte ki, hogy Magyarország számíthat Kína elkötelezettségére a jövőben is annak érdekében, hogy végre visszatérhessen a béke a térségbe.

Kitért arra is, hogy Kína volt tavaly a legfontosabb beruházó Magyarországon, az pedig, hogy a kelet-ázsiai ország vállalatai hazánkba helyezik a bizalmukat, segít leküzdeni az ukrajnai háború és a szankciók miatt előállt súlyos nehézségeket.

Szerinte az idő mára bebizonyította, hogy a magyar-kínai kapcsolat kölcsönösen előnyös, és hibás az az európai megközelítés, amely fenyegetésként tekint Kínára. Ehelyett inkább lehetőségként kell tekinteni erre az együttműködésre, fűzte hozzá.

Szijjártó Péterrel március végén nagyinterjút készített lapunk. Akkor többek között arról érdeklődtünk tőle, hogy mikor látogathat Magyarországra a kínai elnök. Február végén ugyanis Budapesten járt a Kínai Népköztársaság közbiztonsági minisztere, aki általában Hszi Csin-ping útjait készíti elő.

Kérdésünkre a magyar külgazdasági és külügyminiszter azt válaszolta: 

"az ilyen horderejű látogatásokat a két ország közösen szokta bejelenteni, amikor ennek az idejét érzik. Ha majd a kínaiak úgy érzik, akkor be fogjuk jelenteni.  Folyamatos itt is a magas szintű kapcsolattartás, és már régóta élő hivatalos meghívása van Hszi elnök úrnak Budapestre. Rendszeresen fel is merül a magas szintű találkozókon, hogy várjuk és elvárjuk. Ezekre mindig pozitív választ ad, technikai kérdésként megfogalmazva, hogy mikor jön".

A teljes interjút itt olvashatják:

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Putyin elengedte a magyar hadifoglyokat, közben Magyarországnak is üzenhetett
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 15:17
Mégis kértek valamit az oroszok?
Nemzetközi Irán szerint nem ők állnak az Azerbajdzsánt ért dróntámadás mögött
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 14:17
A támadásért Izraelt hibáztatják.
Nemzetközi Putyin léphet: Oroszország az európai gázpiac elhagyását készíti elő
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 14:04
Hivatalos döntés még nincs. 
Nemzetközi Újabb ország sodródhat bele az iráni háborúba
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 11:58
Egy azerbajdzsáni repülőteret ért iráni dróntámadás, az ország „megfelelő válaszlépésekre” készül.
Nemzetközi Kijev szerint „határtalan cinizmus”, amit a magyar kormány tett
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 11:33
Nem kéne a hadifoglyokat politikai PR-ra használni az ukrán külügy szerint – elbeszélgetnek erről a kijevi magyar nagykövetségi ügyvivővel is.
Nemzetközi Füst száll Doha felett, rakétatámadás érte Katart
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 10:43
A légvédelem aktív.
Nemzetközi Itt az iráni bosszú? Állítólag kilőttek egy amerikai tankhajót
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 09:34
Az irániak szerint lángokban áll a hajó.
Nemzetközi „Ezt keserűen meg fogják bánni” – kemény fenyegetés jött Iránból az elsüllyesztett hadihajó miatt
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 08:46
Mire készülhet válaszul Irán?
Nemzetközi Megint visszalőtt Irán, de Trump és Netanjahu nagyon elégedett
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 07:48
Csütörtök reggeli háborús hírek a Közel-Keletről.
Nemzetközi Áll a bál Washingtonban: kiért harcol az Egyesült Államok Iránban?
Wéber Balázs | 2026. március 5. 05:46
Az amerikai elnök iráni háborúját már republikánus véleményvezérek is kritizálják, mivel szembemegy Trump választási ígéreteivel, és a gyanú szerint főleg Izrael, nem pedig az Egyesült Államok érdekét szolgálja. Amerikai lapértesülések szerint Trumpot hosszú hónapok óta presszionálta az izraeli kormányfő a háború megindítása érdekében.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG