2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az Egyesült Államok kormánya betilt több, széles körben használt szintetikus élelmiszerszínezéket – jelentette be Robert F. Kennedy Jr. egészségügyi miniszter kedden.

A miniszter szavai szerint „néhány élelmiszergyártó túl hosszú ideje eteti az amerikaiakat beleegyezésük nélkül és tudtukon kívül petróleum alapú vegyszerekkel”. Hozzátette, hogy az intézkedés alá eső összetevők veszélyt jelentenek a gyermekek egészségére és fejlődésére. Kitért a cukor túlzott fogyasztása által okozott egészségügyi problémákra, és hangsúlyozta, hogy a gyermekek nagy aránya küzd cukorbetegséggel, majd „méregnek” nevezte a cukrot.

Martin Makary, az élelmiszerügyi hivatal vezetője azt hangsúlyozta, hogy a szintetikus színezékek helyett arra ösztönzik a gyártókat, hogy térjenek vissza a természetes színezőanyagokhoz.

Az egészségügyi humán szolgáltatások minisztériuma (Department of Health and Human Services) és az intézményhez tartozó szövetségi Élelmiszer és Gyógyszerügyi Hivatal (Food and Drug Administration) által hozott intézkedés alapján két élelmiszerszínezék (Citrus Red No.2, Orange B) esetében azonnal kezdeményezik az engedély visszavonását, valamint további hat kémiai összetevő élelmiszeriparból való kivonását 2026. végéig írják elő.

Az érintett anyagokat többek között népszerű üdítőkben és gyerekek által reggelire előszeretettel fogyasztott cukrozott gabonakészítményekhez használják.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi A Barátság után most a Török Áramlatot érte támadás
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 19:42
Az orosz állami gázvállalat, a Gazprom állítása szerint szerdán légitámadások érte a Török Áramlat gázvezetéket ellátó szivattyúállomást Oroszország déli részén. 
Nemzetközi Durván megugrott az Európai Unió versenyvizsgájára jelentkezők száma
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 19:15
170 ezer ember jelentkezett az Európai Unió versenyvizsgájára, az EPSO szervezésében, amellyel később az EU szerveinél dolgozhatnak. Nem ez az egyetlen mód, ahogy az EU-nál dolgozni lehet, de ez a legbiztosabb mind közül.
Nemzetközi A magyar és a szlovák pénzszállító útvonalak helyett újat keresnek az ukrán bankok
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 18:15
Leállították a Magyarországon keresztüli pénzszállítást az ukrán bankok.
Nemzetközi Végleg hazarendeli nagykövetét Izraelből egy nagy uniós ország
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 15:44
A lépés a feszültség további növekedését jelzi Spanyolország és Izrael között.
Nemzetközi Már a Hormuzi-szoroson áthaladó hajókat támadják
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 15:32
Ettől tartott a fél világ: teherhajót ért támadás, több embert keresnek, a legénység 20 tagját sikerült kimenteni.
Nemzetközi Már Oroszország és Brüsszel is újraindítaná a Barátságot – most Ukrajnán a világ szeme
Wéber Balázs | 2026. március 11. 14:49
Moszkva készen áll ismét olajat pumpálni a Barátság kőolajvezetékbe, Brüsszel pedig helyszíni szemlére kért lehetőséget Ukrajnától, és szintén szeretné helyreállítani a szállítást. Kijev továbbra is ódzkodik ettől – szerdán mindenesetre magyar tárgyalóküldöttség indult az ukrán fővárosba. 
Nemzetközi Forbes: tovább nőtt Donald Trump vagyona
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 14:33
Kijött az amerikai Forbes milliárdoslitája. 
Nemzetközi Iráni háború: mi a lehet a legvalószínűbb forgatókönyv?
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 14:10
Folyamatosan megy a találgatás, hogy mikor, hogyan és mekkora kárral ér véget az iráni-amerikai (-izraeli, stb.) háború. Az Erste Befektetési Zrt. elemzői több lehetséges kimenetelt is felvázoltak.
Nemzetközi Barátság kőolajvezeték: elindult a vizsgálóbizottság Kijevbe
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 12:57
Elindult Kijevbe a Barátság kőolajvezeték állapotát vizsgáló küldöttség, amelynek célja, hogy a tárgyalóasztalnál a magyar érdeket határozottan képviselje és a kőolajvezeték minél hamarabb újrainduljon – közölte az Energiaügyi Minisztérium parlamenti államtitkára, a küldöttség vezetője szerdán a záhonyi magyar-ukrán határátkelőhelyen.  
Nemzetközi Izland ismét hajlik az EU-csatlakozásra
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 11:14
Ha az izlandiak az augusztus 29-i népszavazáson az EU-tárgyalások újraindítása mellett szavaznak, akkor megelőzhetik az éllovas Montenegrót a blokkba való csatlakozásért – mondta a miniszter a Politicónak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG