2p

Bár Keith Kellogg, Donald Trump megbízottja az Egyesült Államok kérésére nem tarott sajtótájékoztatót, az ukrán elnök pozitív szavakkal posztolt a tárgyalásról. 

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtök délután találkozott Keith Kellogg amerikai megbízottal, miután Donald Trump diktátornak nevezte Zelenszkijt, és figyelmeztette, hogy „jobb, ha gyors lesz”, különben „nem marad országa”.

Csütörtökön Zelenszkij az X-en ezt posztolta a Kelloggal való találkozója után: 

„Hatékony találkozóm volt @SPE_Kellogggal – jó beszélgetés, sok fontos részlet. Hálás vagyok az Egyesült Államoknak minden segítségért és kétpárti támogatásért Ukrajnának és az ukrán népnek.

Fontos számunkra – és az egész szabad világ számára –, hogy érezhető legyen az amerikai erő. Részletes beszélgetést folytattunk a harctéri helyzetről, a hadifoglyaink visszaküldésének módjáról és a hatékony biztonsági garanciákról.”

Zelenszkij ezután megköszönte Kellognak a „fontos eredmények elérése érdekében végzett közös munkát”. (The Guardian)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ukrán média: csapást mértek a Krímre vezető vasúti hidra
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 18:57
A Krím félszigetre vezető vasúti hídat vették célba az ukrán erők. 
Nemzetközi Megint áll a bál Londonban – miért cserél miniszterelnököt a Munkáspárt?
Wéber Balázs | 2026. június 23. 18:31
Tíz év alatt hat miniszterelnököt fogyasztott el a nyugati demokráciák egyik mintaállamaként emlegetett Nagy-Britannia, most éppen a munkáspárti Keir Starmer kénytelen távozni a posztjáról. Utódja valószínűleg az erősen balos manchesteri polgármester, Andy Burnham lesz. A Munkáspárt a cserével még időben szeretné megállítani a mélyrepülését és felvenni a versenyt a közvélemény-kutatásokat már vezető Farage-párttal. A Nagyítóban ezúttal a szigetország politikai válságát vettük górcső alá Szent-Iványi István külpolitikai elemző segítségével.
Nemzetközi Kormányellenes flamingóforradalom tört ki Albániában
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 17:44
Az ország belefáradt a korrupcióba. 
Nemzetközi Ömlött át az olaj a Hormuzi-szoroson
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 16:58
Egy nap alatt csaknem 20 millió hordónyi olajat engedtek át. 
Nemzetközi Újabb kormányalakítási egyeztetéseket kezdett a román államfő
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 16:10
Vissza kell térni a párbeszédhez és az észszerű magatartáshoz – ez az államfő kérése.
Nemzetközi Foci-vb – magyarországi csatár talált be Jordánia ellen
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 09:58
A Győrnél játszó játékos labdája is a hálóban kötött ki.
Nemzetközi Rég hallottuk: Észak-Korea megint az atommal és a gengszterekkel hozakodott elő
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 08:54
Csak a nukleáris erőben látja a megoldást a vezető.
Nemzetközi Messi történelmet írt, a francia meccset elemi csapás szakította félbe – Foci-vb
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 07:11
Lionel Messi páratlan teljesítményt nyújtott, a franciák meccsén a természet szólt közbe, de Mbappé is remekelt.
Nemzetközi Trump az éhező Kubát is benyeli? Interjú a karibi sziget múltjáról, jelenéről és jövőjéről
Izsó Márton - Wéber Balázs | 2026. június 23. 05:46
Nem kizárt az amerikai katonai invázió Kuba ellen, de jelen pillanatban más forgatókönyvek valószínűbbnek tűnnek, jelentette ki Lénárt András Latin-Amerika szakértő a Klasszis Podcastban. A szegedi BTK Hispanisztika Tanszékénék egyetemi docense ezek között említette a Castro-rendszer további enyhülését, sőt akár a rendszerváltást is. Szerinte Donald Trump főleg azt szeretné, ha az amerikai tőke minél jobban betehetné a lábát az országba.
Nemzetközi Irán komoly engedményt kapott a béketárgyalások miatt
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 18:58
A szankciókat ideiglenes felfüggesztik.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG