2p

Két napig Phenjan vendége lesz az orosz elnök.

Kétnapos látogatásra utazik Észak-Koreába Vlagyimir Putyin, ez az orosz elnök első látogatása az országba több mint két évtized után. A látogatás a CNN szerint kulcsfontosságú pillanat Kim Dzsongun észak-koreai elnök számára, aki a koronavírus-járvány óta nem látott vendégül más vezetőt Phenjanban. A várhatóan tovább fogja szilárdítani a két hatalom között kialakulóban lévő együttműködést. A déli szomszédjára újabban rendszeresen szemeteszsákokat dobáló Észak-Korea után Putyin szerdán Vietnám fővárosába, Hanoiba utazik, újabb két napra.

A két ország egyre szorosabb kapcsolatot alakított ki az elmúlt időszakban. Az Egyesült Államok, Dél-Korea és más országok azzal vádolják Észak-Koreát, hogy az elmúlt hónapokban jelentős katonai segítséget nyújtott Oroszország háborús erőfeszítéseihez, míg megfigyelők aggályokat fogalmaztak meg azzal kapcsolatban, hogy Moszkva esetleg megsérti a nemzetközi szankciókat, hogy segítse Észak-Koreát a születőben lévő katonai műholdprogramjának fejlesztésében. A fegyverexportot mindkét ország tagadja, annak ellenére, hogy tavaly december és idén február között legalább 50 észak-koreai rakéta maradványait gyűjtötték össze a helyi hatóságok Ukrajnában, amelyeket jelenleg is vizsgálnak.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Rio de Janeiro-méretű lakosság menekült el Ukrajnából
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 13:38
Az orosz-ukrán háború 2022. februári kezdete óta mintegy 6 millióan hagyták el Ukrajnát a harcok miatt, 57 százalékuk nő – közölte Olekszandr Gladun ukrán demográfus.
Nemzetközi Trump „erősen fontolgatja”, hogy az Egyesült Államok elhagyja a NATO-t
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 13:10
Az amerikai elnök a The Telegraphnak adott interjút.
Nemzetközi Moszkvából jött: az orosz külügyi szóvivő is megszólalt Szijjártó Péterrel kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 12:50
Oroszország is reagált az ominózus telefonbeszélgetésre Szijjártó Péter és Szergej Lavrov között.
Nemzetközi Két európai uniós miniszterelnök is kifejtette véleményét Szijjártó Péter és Szergej Lavrov telefonbeszélgetéséről
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 11:45
A lengyel Donald Tusk és az ír Micheál Martin undorítónak és baljósnak nevezték a magyar kormány lépéseit, miután kiszivárgott egy hangfelvétel, amelyen Szijjártó Péter azt mondta Szergej Lavrov orosz külügyminiszternek, hogy megpróbálja az Európai Unió szankciós csomagját Moszkva kedvére módosítani.
Nemzetközi Áldhatja a szerencséjét Európa az iráni háború miatt?
Litván Dániel | 2026. április 1. 05:46
Egy szempontból biztosan. Az amerikai fegyverexport is megérezheti a közel-keleti történéseket, a vevők pedig máshol állhatnak sorba.
Nemzetközi Szárazföldi bevetést fontolgat Trump, elszabadulhat a pokol Iránban
Wéber Balázs | 2026. március 31. 17:40
Az amerikai elnök Izrael nyomására besétált az iráni háborúba, és egyre nehezebben tud kisétálni belőle. Sőt, már egy korlátozott szárazföldi hadműveletet is mérlegel. Eközben a hétvégén országszerte több mint nyolcmillió (!) amerikai tüntetett a politikája, ezen belül a háború ellen. Nagyító alatt ezúttal az eszkalálódó közel-keleti válság.    
Nemzetközi Donald Trump a briteket az iráni olaj egyszerű elrablására szólította fel
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 17:22
Újabb bejegyzéssel szította fel a kedélyeket az Irán ellen folytatott agresszió nyomán.
Nemzetközi A gázai rombolási modellt tervezi Izrael Libanon szomszédos területein
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 17:01
Lerombolják majd a határ menti összes házat, és nem engedik visszatérni az elmenekült 600 ezer embert sem.
Nemzetközi Kínának végre sikerült, ami másoknak nemigen
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 14:20
Az ázsiai hatalom megerősítette, hogy három hajójuk haladt át a Hormuzi-szoroson.
Nemzetközi Olaszország megtagadta Donald Trumpnak a segítséget
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 14:00
Megtiltották az amerikai repülőgépeknek, hogy használják a Szicília szigetén lévő légibázist közel-keleti műveleteikhez.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG