2p

Oroszország az augusztus 21-ére virradó éjszaka rakéták és drónok hullámát indította el Ukrajna több városa ellen. 12 ember megsebesült, Munkács városában pedig tűz keletkezett egy nagy elektronikai gyárban. Más városokból, köztük Lvivből is károkat jelentettek.

Három robbanás hallatszott a Rivnei területen csütörtök hajnalban, miután a jelentések szerint a Kinzsal ballisztikus rakéták indítására is képes orosz MiG-31 vadászgépek szálltak fel – írja a Kyiv Independent. A Rivnei terület Ukrajna nyugati részén, a frontvonaltól távol, Kijevtől körülbelül 304 kilométerre nyugatra található. Eközben Ukrajna fővárosában a helyi média arról számolt be, hogy orosz Shahed drónok közelednek Kijevhez – a légvédelmi eszközök működésbe is léptek. Az ukrán légierő emellett több tucat, Ukrajna nyugati része felé, többek között Lviv, Ternopil és Hmelnickij felé tartó orosz drónról tett bejelentést. Lvivet rakéta- és dróntámadás is érte, egy áldozatról és két sebesültről adtak jelentést a helyi hatóságok.

Munkácson egy ipari létesítményt ért cirkálórakéta-találat, és a helyszínre a mentőszolgálat is kivonult – közölték a helyi hatóságok. A támadás célpontja a Flex által üzemeltetett gyár volt, amely éjszakai műszakban körülbelül 800 alkalmazottat foglalkoztat – közölte a Kyiv Independenttel a gyár egyik munkatársa. A legtöbb alkalmazott a légitámadást jelző riadó első jelzésére a helyszínen található óvóhelyekre menekült, mondták. Az ukránok szerint a gyár nem gyárt semmit a védelmi szektor számára, de az orosz támadás következtében a helyszínen található épületek valószínűleg teljesen kiégnek. Tizenketten kerültek kórházba a támadást követően.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Orbán Viktor szövetségese nyerhette a csehországi választásokat
Privátbankár.hu | 2025. október 4. 19:36
Az Andrej Babis vezette, jobbközép ellenzéki Elégedetlen Polgárok Akciója (ANO) mozgalom előretörését jelzik a cseh képviselőházi választások részeredményei, amelyeket a szombat délutáni urnazárás után folyamatosan közöl a Cseh Statisztikai Hivatal.
Nemzetközi Ezúttal egy személyvonatot lőttek ki orosz drónok Ukrajnában
Privátbankár.hu | 2025. október 4. 16:16
Orosz dróntámadás ért egy vasútállomást az északkelet-ukrajnai Szumi területen fekvő Sosztka városában.
Nemzetközi Hiába Trump felszólítása, egyelőre tovább lövi Izrael Gázát
Privátbankár.hu | 2025. október 4. 15:53
Számos robbanást láttak Gázában a szombat reggeli órákban annak ellenére, hogy Donald Trump pénteken a támadások leállítására kérte Izraelt a Hamásznak a béketervre adott pozitív válasza nyomán.
Nemzetközi Ahol a nemek és az igenek összemosódnak
Elek Lenke | 2025. október 4. 14:46
A férfidivat mára sokmillió dolláros reklámüzletággá vált. Míg régen nem számított, ki tervezi a világsztár vörös szőnyegen viselt öltönyét, ma az is lényeges, melyik svájci kézműves üzem óráját viseli. Az alsóneműtől a kapucnis pulóverig minden darab világmárkás az angyalarcú fiatalembereken, főleg, amíg a csúcson vannak.
Nemzetközi Újabb döntést hozott az EU Oroszország megbüntetésére
Privátbankár.hu | 2025. október 4. 12:39
Meghosszabbította az Európai Unió egy évvel, 2026. október 9-ig azokat a szankciókat, amelyeket azokkal szemben hozott, akik felelősök Oroszország „külföldi destabilizáló intézkedéseiért” - közölte Brüsszelben pénteken az uniós tagországok Tanácsa, amely a „folytatódó orosz hibrid tevékenységekkel” indokolta döntését.
Nemzetközi Trump felszólítása után leállította a gázai hadműveleteket Izrael
Privátbankár.hu | 2025. október 4. 10:46
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök péntek éjjel kiadott utasítására az izraeli hadsereg (IDF) leállította a Gáza város elfoglalását célzó hadműveletet és áttért a védekezésre.
Nemzetközi Meglepő koalíció is lehet a csehországi választások végeredménye
Bózsó Péter | 2025. október 4. 10:16
A péntek-szombati cseh parlamenti választások tétje leginkább a Kelet-Nyugat közötti választásként értelmezhető, de az arányos választási rendszer miatt a kormányalakításhoz szükséges koalíciós kényszer esetleg meglepő eredményt is tartogathat.
Nemzetközi Nagy sikerben reménykedik Orbán Viktor szövetségese a cseh választáson
Privátbankár.hu | 2025. október 4. 09:31
Nagy siker lesz, ha az ellenzéki Elégedetlen Polgárok Akciójának (ANO) sikerül megnyernie a választásokat Csehországban, és a mozgalom lehetőséget kap a kormányalakításra – jelentette ki Andrej Babis volt kormányfő, az ANO elnöke, miután az észak-morvaországi Ostraván leadta szavazatát.
Nemzetközi Fontos bejelentést tett a Hamász, Trump a bombázások leállítására kérte Izraelt
Privátbankár.hu | 2025. október 4. 08:41
A palesztin Hamász elfogadta az amerikai elnök a hét elején nyilvánosságra hozott béketervének egy részét.
Nemzetközi Újabb uniós ország légterében tűntek fel rejtélyes drónok
Privátbankár.hu | 2025. október 4. 08:08
Megerősítették a prágai Václav Havel repülőtér védelmét, miután ismeretlen drónok közeledéséről kapott hírt a légikikötő. A nemzetközi repülőtér működése nincs korlátozva – közölte Denisa Hejtmánková, a repülőtér szóvivője péntek este a CTK hírügynökséggel.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG