Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
2p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

Több ágazatban a reformok elmélyítését helyezte kilátásba a Kínai Kommunista Párt (KKP) abban a határozatban, amelyet 20. pártközgyűlésének többnapos zárt ülése után fogadott el csütörtökön. Ígéretet tettek a kínai sajátosságokkal rendelkező ipari rendszer, a piacgazdaság, a munkaerőpiac és általában a társadalom modernizációjára is - jelentette a kínai állami média.

A hétfőtől csütörtökig tartó ülésen mintegy 200 vezető párttisztviselő és 165 póttag vett részt, az elsők között Hszi Csin-ping kínai elnök tett munkabeszámolót. A jelentés szerint a kínai vezetők ígéretet tettek az ország ipari komplexumának modernizálására, a belső kereslet bővítésére, az adósság- és ingatlanszektor kockázatainak megfékezésére, valamint a pénzügyi és költségvetési reformok végrehajtására.

Peking továbbá javítani szeretné társadalombiztosítási, egészségügyi és jövedelemelosztási rendszereit is, továbbá földreformot is be akar vezetni.

"A piacra vonatkozó korlátozásokat feloldják, miközben hatékony szabályozást biztosítanak a piaci rend jobb fenntartása és a piaci kudarcok orvoslása érdekében" - áll a közleményben, melyben nem tértek ki arra, hogy pontosan milyen változtatásokat hajtanak végre, de "a feladatokat 2029-ig, a Kínai Népköztársaság 80. évfordulójáig el kell végezni".

Kínában megújulásról beszélnek
Kínában megújulásról beszélnek
Fotó: Depositphotos

"A jelenlegi és a jövőbeni időszak alapvető fontosságú az erős ország építésének átfogó előmozdítása és a nemzeti megfiatalodás nagy ügyének kínai típusú modernizációval történő előmozdítása szempontjából" - olvasható a kínai Hszinhua hírügynökség által közzétett jelentésben, mely szerint "a magas színvonalú fejlődés a modern szocialista ország mindenre kiterjedő építésének elsődleges feladata".

A nemzetbiztonság kérdésében a pártközgyűlés arra jutott, hogy az "fontos alapja a kínai típusú modernizáció stabil és hosszú távú fejlődésének" és a "párt vezetése az alapvető garancia e cél elérésére".

Az ülésen megerősítették Csin Gang volt külügyminiszter hivatalos lemondását, valamint Li Sang-fu volt védelmi miniszter pártból való kizárását tavaly elkövetett súlyos korrupciós vétségeinek okán. A KKP általában hét plenáris ülést tart egy ötéves ciklus alatt, és ezeken fontos gazdasági és politikai döntéseket hoznak. A 205 tagú központi bizottság mostani találkozója a harmadik ülés volt 2022 óta, amikor a testület megkezdte újabb ötéves ciklusát. (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Vendége Albániába hívta meg Sulyok Tamás köztársasági elnököt
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 18:50
Bajram Begajt albán köztársasági elnök nagyra értékelte a Magyarország és Albánia közötti kiváló kapcsolatokat, miután megbeszélést folytatott Sulyok Tamás államfővel kedden a Sándor-palotában.
Nemzetközi Meglepetés az amerikai ipari termelési adatokban
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 17:50
Az elemzők által várt csökkenés helyett nőtt az ipari termelés az Egyesült Államokban augusztusban havi összevetésben, míg éves szinten lassuló ütemű bővülést jegyeztek fel – derült ki az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) kedden közzétett adataiból.
Nemzetközi A dél-európai országok nem akarják elveszíteni az orosz turistákat – Magyarország is ellenzi az oroszok vízumkorlátozását?
Elek Lenke | 2025. szeptember 16. 17:31
Görögország, valamint Olaszország, Spanyolország, Franciaország és Magyarország is felszólalt az orosz állampolgároknak kiadott vízumok Európai Unióban történő korlátozásának elfogadása ellen – olvasható a pravda.ru online orosz napilapban.
Nemzetközi Megszűnik a vízumkorlátozás az Egyesült Államokba
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 17:01
Magyarország státusza ismét teljes jogú a Vízummentességi Programban (Visa Waiver Program, VWP), közölte az amerikai Belbiztonsági Minisztérium (DHS).
Nemzetközi Egy ENSZ-vizsgálat szerint magas rangú izraeli tisztviselők népirtásra bujtottak fel Gázában
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 16:41
Az ENSZ vizsgálóbizottsága kedden arra a következtetésre jutott, hogy Izrael népirtást követett el Gázában, és hogy magas rangú izraeli tisztviselők, köztük Benjamin Netanjahu miniszterelnök is felbujtottak ezekre a cselekményekre – ezeket a vádakat Izrael botrányosnak nevezte.
Nemzetközi Jobban nőtt ez az euróövezetben, mint amire számítottak
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 14:20
Havi és éves összevetésben egyaránt nőtt az euróövezet ipari termelése júliusban az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat kedden közzétett adatai szerint.
Nemzetközi Az olasz bíróság elrendelte a robbantás ukrán gyanúsítottjának kiadatását
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 13:10
Egy olasz bíróság elrendelte annak az ukrán férfinak a kiadatását Németországnak, akit azzal gyanúsítanak, hogy ő koordinálta 2022-ben a balti-tengeri Északi Áramlat gázvezeték elleni támadásokat.
Nemzetközi „Zapad”: a 2022-es közös hadgyakorlat után támadták meg az oroszok Ukrajnát
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 15. 17:57
A 2022-es hadgyakorlat után Oroszország megtámadta Ukrajnát. 
Nemzetközi Olyat mondott Donald Trump, amit még soha
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 15. 17:36
Először mondta ki, hogy Oroszország agresszor.
Nemzetközi Megdöbbentő dolgot jelentett ki a Kreml szóvivője
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 15. 17:17
A NATO de facto háborúban áll Oroszországgal – jelentette ki hétfőn Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője a TASZSZ orosz állami hírügynökség beszámolója szerint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG