2p

Újabb drón zuhant román területre az ukrán folyami kikötők elleni orosz légitámadás során.

Riasztották a román légierő két F-16-os vadászgépét péntek hajnalban a Duna-delta térségébe, és egy drónbecsapódás nyomait fedezték fel román területen azt követően, hogy a román hadsereg radarjai légtérsértéseket észleltek az ukrán folyami kikötők elleni újabb orosz légitámadás során – közölte pénteken a román védelmi minisztérium (MAPN).

A légtérvédelmi járőrszolgálat gépei 1 óra 35 perckor szálltak fel a Borcea támaszpontról, ahova 3:48-kor tértek vissza. A katasztrófavédelem 1:45-kor a telefonokra küldött RO-Alert üzenettel figyelmeztette az ukrán határral szomszédos Tulcea megyei lakosságot a becsapódások veszélyére. A riasztást hajnali 3:30-kor vonták vissza. A térséget péntek reggel átfésülő katonák a Tulcea megyei Plauru közelében egy lehetséges drónbecsapódás helyszínét fedezték fel. A térséget lezárták, hogy a hadsereg, a belügyi alakulatok és a Román Hírszerző Szolgálat szakértői alaposabban megvizsgálhassák a nyomokat. „A román védelmi minisztérium határozottan elítéli az ukrajnai dunai kikötőkben civil célpontok elleni indokolatlan, a nemzetközi jogot sértő orosz légitámadást” – szögezte le a MAPN közleményében, hozzátéve, hogy a román hadsereg folytatja a veszélyeztetett térség légi és szárazföldi ellenőrzését, és azonnal tájékoztatja szövetségeseit minden észlelt incidensről.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Elutasította a Hezbollah a legújabb megkötött megállapodást
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 16:49
A szervezet szerint az maga a megadás.
Nemzetközi Bollywood és Nollywood megfosztja trónjától Hollywoodot?
Elek Lenke | 2026. június 27. 14:58
Az amerikai álomgyár csillaga leáldozóban lenne? Több szakember szerint már régóta az indiai Bollywood a filmművészet legnagyobb piaca. Igaz, Nollywood is szorosan a nyomában lohol. Mi a titka Indiának és Nigériának?
Nemzetközi Iráni ismét támad, ezúttal Bahreinben csaptak le a drónok
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 14:30
Itt állomásozik az amerikai flotta egy része.
Nemzetközi Megúszta az amerikai gazdaság, nem érkezett újabb pofon
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 11:13
Nem jött további leminősítés.
Nemzetközi Trump példás büntetést kért egykori tanácsadójára
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 10:40
Ostobának és labilisnek nevezte.
Nemzetközi Kényes területen tűnt fel egy tucat kínai és orosz repülő
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 10:04
A dél-koreai légteret nem sértették meg.
Nemzetközi Újabb földrengés volt a katasztrófa sújtotta országban
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 09:25
Károkról egyelőre nem érkezett jelentés.
Nemzetközi Irán megszegte a tűzszünetet a Hormuzi-szorosban végrehajtott dróntámadással
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 19:20
Donald Trump szerint Irán megsértette a Teheránnal kötött tűzszüneti megállapodást, miután dróntámadást hajtott végre egy teherszállító hajó ellen a Hormuzi-szorosban. Az amerikai elnök ugyanakkor nem utalt arra, hogy az incidens miatt újraindulhatnának a katonai műveletek.
Nemzetközi Már csaknem 600 halálos áldozata van a venezuelai ikerföldrengésnek, milliók szorulhatnak segítségre
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 19:00
589-re emelkedett a venezuelai ikerföldrengés halálos áldozatainak száma, miközben csaknem háromezren megsérültek, és a mentőcsapatok továbbra is túlélők után kutatnak az összeomlott épületek romjai között. A katasztrófa egy már korábban is súlyos humanitárius válságban lévő országot ért.
Nemzetközi Ukrajnáé a kezdeményezés? Elindult a 40 napos offenzíva
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 10:59
Néhány órával azután, hogy az ukrán elnök 40 napos offenzívát hirdetett orosz célpontok ellen, már találatok is érték a megszállás alatt álló Krím keleti kompkikötőjét, és a Moszkvától 180 kilométerre lévő Tula egyik vegyigyárát is – közölte az Unian. Az orosz hadsereg pedig hét ballisztikus rakétával és 189 csapásmérő, valamint álcadrónnal támadott ukrajnai célpontokat péntekre virradóra.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG