2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Ez volt az első válaszintézkedés.

A mai naptól érvénybe lép, hogy amennyiben az ukrán fél azzal a kéréssel fordul Szlovákiához, hogy segítsen stabilizálni az ukrán elektromos hálózatot, ezt a segítséget nem fogja megkapni – jelentette be Robert Fico szlovák miniszterelnök a közösségi médiaprofilján közzétett videóbejegyzésben hétfőn.

A szlovák miniszterelnök azután tette ezt a bejelentését, hogy találkozott Ladislav Kamenicky pénzügyminiszterrel, akinek tárcája a teljesen állami tulajdonban lévő szlovák áramszállító vállalat (SEPS) százszázalékos részvényese, és amelynek vezetését Robert Fico hétfőn az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítás leállítására kérte – jelentette a TASR szlovák közszolgálati hírügynökség.

Fico elmondta: még a Volodimir Zelenszkij ellenséges lépései miatt mától foganatosított első szlovák válaszintézkedés bevezetése előtt megpróbált telefonon beszélni az ukrán elnökkel arról, hogy Kijev mikor teszi újra lehetővé a kőolajszállítás folytatását a Barátság vezetéken, és hogy egyáltalán sor kerül-e erre.

Kifejtette: a megkeresésre ukrán részről azt a választ kapták, hogy Zelenszkij csak február 25. után „áll majd készen” egy ilyen beszélgetésre. Robert Fico hangsúlyozta: tekintettel a fennálló helyzetre és arra, hogy Szlovákiában már olajszükséghelyzetet kellett bevezetni, meg kellett hozni az első válaszintézkedést. „Ez volt az első válaszintézkedés, amelyre a szlovák kormánynak joga van, anélkül, hogy bármilyen nemzetközi szabályt áthágjon, vagy, hogy megsértse kötelezettségeit” – jelentette be Robert Fico.

Rávilágított: ezt az intézkedést azonnal megszűntetik, ha az ukránok felújítják a Szlovákiába irányuló kőolajtranzitot. 

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi NATO-vadászgépek lekaptak egy drónt Lettország felett
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 07:15
Péntek hajnalban szálltak fel a NATO gépei lettországban.
Nemzetközi Nigel Farage hatalmas győzelmet hirdetett
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 06:49
A hagyományos pártok bojkottáltak a választást. A szavazatok számlálása még tart.
Nemzetközi Halálos július: vészjósló számokat közölt az ENSZ az ukrajnai háborúról
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 19:28
Az előző évhez képest sokkal több a halott.
Nemzetközi Nagy bajban van Putyin, ezért kellenek az észak-koreai katonák? Videó!
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 17:51
Az orosz hadsereg utánpótlás-problémája lehet az oka annak, hogy Moszkva mintegy 50 ezer észak-koreai katona bevetésére készül a kiszivárgott hírek szerint. További problémát jelent Oroszországnak, hogy Ukrajna már tömegesen képes mélységi dróncsapásokra, ami nagyon komoly károkat okoz az infrastruktúrában, és egyúttal elhozza a háborút az orosz átlagemberek számára.
Nemzetközi Kiszáradnak az erőművek? Aggasztó hírt közöltek a csehek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 14:31
Az ellátás ugyanakkor nincsen veszélyben.
Nemzetközi Ismét fájdalmas csapásokat vitt be Ukrajna Oroszországban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 13:51
Ukrán drónok támadták Oroszország egyik legnagyobb olajfinomítóját és a Wildberries logisztikai központját.
Nemzetközi Sodródó drón az üdülőben – megint vakarhatják a fejüket a románok
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 13:26
Újabb légtérsértések történtek Romániában.
Nemzetközi Erdőtüzek pusztítanak a balkáni országokban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 12:49
Bosznia-Hercegovinában természeti katasztrófahelyzetet hirdettek, Észak-Macedóniában pedig Szkopje térségében is a tűzoltóknak kellett beavatkozni. Egy horvátországi szigeten 106 tűzoltó küzd, de a lángokat még nem sikerült megfékezni.
Nemzetközi Tombol a gabonaháború: két fontos orosz terminálra csapott le az ukrán haderő éjjel
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 10:21
A fekete-tengeri orosz flotta is éppen Novorosszijszk kikötőjében van, ahol a gabonaexport-terminálok is. 
Nemzetközi Újabb Ceutába irányulóbevándorlási hullámra figyelmeztet Marokkó
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 12. 19:59
A spanyol kormány adatai szerint Ceutába július végén körülbelül 80 ezer ember jutott be illegálisan.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG