2p

A szlovák kormány megelőző intézkedéseket tesz a kabinet megbuktatását célzó törekvésekkel szemben.

A szlovák kormány megelőző intézkedéseket tesz a kabinet megdöntését célzó törekvésekkel szemben – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján Robert Fico szlovák miniszterelnök, aki szerint az ellenzék és civil szervezetek állnak a zavargások kirobbantásának terve mögött. A miniszterelnök közölte, hogy csütörtökre ez ügyben összehívta a nemzetbiztonsági tanácsot — jelentette az MTI.

Orbán Viktor  miniszterelnök szlovák kollégájával, Robert Ficóval is barátkozik
Orbán Viktor miniszterelnök szlovák kollégájával, Robert Ficóval is barátkozik
Fotó: Facebook/Orbán Viktor

Provokációtól tart

„A helyzet rendkívül komoly. Nem hagyjuk feldúlni az országot, csak mert az ellenzék tart a tisztességes politikai versenytől. Van egy tervük a kormány és az állam elleni támadások intenzitásának fokozására, amely épületek elfoglalását és utak lezárását is tartalmazza” — mondta Robert Fico.

A szlovák miniszterelnök szerint a kormányellenes cselekmények célja kiprovokálni a biztonsági erők fellépését a demonstrálókkal szemben.

„Szakértői csoport”

Robert Fico a szlovák titkosszolgálat (SIS) jelentésére hivatkozva arról is beszélt, hogy egy olyan „szakértői csoport” működik Szlovákiában, amelynek része volt a georgiai és az ukrajnai Majdan-forradalom eseményeiben is. „A csoport egy terv része, amely Szlovákia alkotmányos rendjének aláásását és a kormány lemondásának kikényszerítését célozza mesterségesen szított események révén” – tette hozzá.

Michal Simecka, a legnagyobb szlovák ellenzéki párt, a Progresszív Szlovákia (PS) vezetője szerint a kormányfő összeesküvés-elméletek terjesztésével és félelemgerjesztéssel akarja elterelni a figyelmet az áremelésekről és a hosszú kormányzása alatt megoldatlanul maradt társadalmi kérdésekről, és elhallgattatni az ellenzéket, és erre a célra visszaél a titkosszolgálatokkal is.

Civil aktivisták péntekre nagygyűlést hirdettek Szlovákia Európa-párti irányvonalának megerősítésére, amely ellen szerintük a kormányfő kihívást intézett.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nem indul újra a közelgő választáson Berlin polgármestere
Privátbankár.hu | 2026. július 10. 17:37
Kai Wegner, Berlin konzervatív polgármestere pénteken bejelentette, hogy nem indul második mandátumért a német főváros két hónap múlva esedékes választásán.
Nemzetközi Idén óriási dzsembori lesz a francia nemzeti ünnep Párizsban
Privátbankár.hu | 2026. július 10. 17:09
Legalább 25 állam-, illetve kormányfő, köztük Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hétfőn Párizsba érkezik az Ukrajna támogatására kész országok koalíciójának egyeztetésére, majd másnap jelen lesz a francia nemzeti ünnep alkalmából rendezett hagyományos katonai díszszemlén, amelyet ötszáz külföldi katona fog megnyitni – jelentette be a francia elnöki hivatal.
Nemzetközi Súlyos hasmenést okozó parazitajárvány terjed az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. július 10. 16:27
Számos amerikai államban felütötte fejét a járvány, az elmúlt hetekben több ezer esetet jelentettek.
Nemzetközi Ismét káoszt okozott Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. július 10. 16:07
Menesztette a szövetségi választási előkészítő bizottság két demokrata tagját Donald Trump amerikai elnök, mert nem igazodtak a választási szabályok módosítását célzó törekvésekhez – közölte a Fehér Ház pénteken.
Nemzetközi Jó hír érkezett az illegális határátlépésekről
Privátbankár.hu | 2026. július 10. 14:36
A legtöbb migrációs útvonalon csökkent az Európai Unióba irányuló illegális határátlépések száma, az előző év azonos időszakához képest az idei első félévben 37 százalékkal kevesebben, mintegy 49 ezren próbáltak átjutni az EU külső határain – tájékoztatott az EU határ- és partvédelmi ügynöksége, a Frontex pénteken.
Nemzetközi Ő lehet a következő brit miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. július 10. 14:06
Andy Burnham lehet a következő brit miniszterelnök, miután 322 Munkáspárti képviselő támogatja őt az első jelölési listán.
Nemzetközi Jócskán megcsappanhat Románia lakossága
Privátbankár.hu | 2026. július 10. 13:32
A jelenleg 19 milliós Románia állandó lakossága 15,6 millióra csökkenhet 2080-ig – vetítette előre a statisztikai intézet (INS) abban a közleményben, amelyet pénteken tett közzé a népesedési világnap alkalmából.
Nemzetközi Hihetetlen dolog történt egy Ryanair-járaton
Privátbankár.hu | 2026. július 10. 13:12
Pánik tört ki pénteken a Ryanair légitársaság Szalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán, miután betört a repülőgép egyik ablaka, és egy utas megsérült.
Nemzetközi Hivatalosan is csatlakozott Magyarország az Európai Ügyészséghez
Privátbankár.hu | 2026. július 10. 12:48
Még májusban kérte a felvételt a Tisza-kormány.
Nemzetközi Tovább tart az orosz olajfinomítók vesszőfutása
Privátbankár.hu | 2026. július 10. 12:14
Dróntámadás érte az Oroszország déli részén fekvő Krasznodari területen található Ilszk olajfinomítóját, aminek következében tűz ütött ki.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG