2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A szerdán egy lőfegyveres merényletben életveszélyes sérüléseket szerzett Robert Fico miniszterelnök a szlovák liberális sajtó kormánypolitikusokkal szembeni hangulatkeltésére hivatkozva nem sokkal az áprilisban megtartott államfőválasztás után egy várható tragédiára figyelmeztetett - derült ki a kormányfő közösségi profilján közzétett bejegyzéséből, amelyet a szlovák sajtó is idézett.

"Az utcákon trágár módon szidják a kormánypolitikusokat, és én már azt várom, hogy ez a frusztráció, amelyet a Denník N, a Sme és az Aktuality gerjeszt, mikor torkollik valamelyik vezető kormánypolitikus meggyilkolásába. És ezzel most nem túlzok egy cseppet sem" - írta Robert Fico egy az államfőválasztás után közzétett Facebook bejegyzésében.

A szlovák miniszterelnök ezekkel a mondatokkal a szlovák sajtó államfőválasztást követően megjelent véleményáradatára utalt, amely a kormánykoalíció államfőjelöltjének, Peter Pellegrininek a győzelmét követte. Arra, hogy a szlovák miniszterelnök ellen szerdán elkövetett merénylet összefüggésben lehetett az államfőválasztás eredményével, szerdán Sutaj Estok belügyminiszter is utalt, amikor bejelentette: politikai motivációjú merénylet történt, amelynek gyökerei az államfőválasztásig nyúlnak vissza.

A támadás feltételezett elkövetője - egy 71 éves férfi -, szerdán, miután a rendőrség letartóztatta, a TA3 hírtelevíziónak nyilatkozva a tette okait tudakoló kérdésre azt válaszolta: nem értett egyet a kormány politikájával, majd ezt kifejtve a kormány több olyan döntését említette, amelyeket hangsúlyosan negatív színben tárgyalt a progresszív pozsonyi sajtó.

A szlovák kormányhivatal sajtóosztálya csütörtökön közölte: a miniszterelnök ellen szerdán Nyitrabányán (Handlová) elkövetett merénylet miatt délelőtt rendkívüli ülést tart Pozsonyban a Biztonsági Tanács (BRSR). A szlovák belügyminiszter pedig már szerdán bejelentette: fokozott biztonsági intézkedéseket vezetnek majd be a merénylettel összefüggésben.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Családi házba csapódott be Putyin harci drónja
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 09:49
Az ukrán légvédelem az eszközök több mint 80 százalékát megsemmisítette.
Nemzetközi Trump: csak egy kirándulás ez a háború, de elpusztítottuk Iránt
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 08:05
Szerinte az amerikai hadsereg az elmúlt másfél hétben „gyakorlatilag elpusztította Iránt”.
Nemzetközi Pánik: az iráni támadások miatt drasztikusan drágul az olaj
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 07:35
Csökkentek az ázsiai tőzsdeindexek is.
Nemzetközi Háborús összefoglaló: amerikai támaszpontokat támadnak
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 06:52
Koordináltan támad a Hezbollah és Irán.
Nemzetközi Izrael kiszakíthat egy szeletet Libanonból
Bózsó Péter | 2026. március 12. 05:51
Kiújultak a harcok az arab országban a Hezbollah és Izrael között. A zsidó állam kiürített biztonsági zóna létrehozására is törekedhet az ország déli részének megszállásával.
Nemzetközi A Barátság után most a Török Áramlatot érte támadás
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 19:42
Az orosz állami gázvállalat, a Gazprom állítása szerint szerdán légitámadások érte a Török Áramlat gázvezetéket ellátó szivattyúállomást Oroszország déli részén. 
Nemzetközi Durván megugrott az Európai Unió versenyvizsgájára jelentkezők száma
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 19:15
170 ezer ember jelentkezett az Európai Unió versenyvizsgájára, az EPSO szervezésében, amellyel később az EU szerveinél dolgozhatnak. Nem ez az egyetlen mód, ahogy az EU-nál dolgozni lehet, de ez a legbiztosabb mind közül.
Nemzetközi A magyar és a szlovák pénzszállító útvonalak helyett újat keresnek az ukrán bankok
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 18:15
Leállították a Magyarországon keresztüli pénzszállítást az ukrán bankok.
Nemzetközi Végleg hazarendeli nagykövetét Izraelből egy nagy uniós ország
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 15:44
A lépés a feszültség további növekedését jelzi Spanyolország és Izrael között.
Nemzetközi Már a Hormuzi-szoroson áthaladó hajókat támadják
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 15:32
Ettől tartott a fél világ: teherhajót ért támadás, több embert keresnek, a legénység 20 tagját sikerült kimenteni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG