2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Újabb rajtaütést hajtott végre a csádi hadseregen a Boko Haram dzsihadista lázadószervezet a Csád-tó térségében, a támadásban mintegy negyven katonát megöltek, közölte hétfőn a közép-afrikai ország elnöki hivatala.

„Mahamat Idriss Deby Itno elnök hétfő reggel a helyszínre sietett, és utasítást adott a támadók üldözőbe vételét és elfogását célzó hadműveletre”, közölte az elnöki hivatal az MTI szerint.

A meglepetésszerű támadás egy kétszázfős laktanyát ért vasárnap az apró szigetek szabdalta mocsaras vidéken, a nigériai határ közelében. A lázadók 22 órán át ostromolták a laktanyát, majd megszállták, felgyújtották a hadsereg ott található járműveit, és magukkal vittek sok kézifegyvert, közölték helyi vezetők az AFP francia hírügynökséggel.

Az új csádi elnöknek, Mahamat Idriss Debynek brutális támadással kellett szembesülnie
Az új csádi elnöknek, Mahamat Idriss Debynek brutális támadással kellett szembesülnie
Fotó: Denis Sassou Gueipeur/AFP

A Boko Haram gyakran hajt végre támadásokat a csádi hadsereg ellen a Csád-tó térségében, amely a Boko Haram, illetve Iszlám Állam dzsihadista szervezetből kivált Nyugat-Afrikai Iszlám Állam (ISWAP) fegyvereseinek hátországa. A Boko Haram 2009-ben jelent meg Nigériában, ahol azóta már 40 ezer embert gyilkolt meg, és több mint kétmilliót tett földönfutóvá, majd tevékenységét kiterjesztette a szomszédos államokra.

Fegyveresei 2020 márciusában támadást indítottak a Bohoma-félszigeten lévő jelentős csádi támaszpont ellen, és mintegy száz katonát megöltek. Ez volt a csádi hadsereg valaha elszenvedett legnagyobb vesztesége. Válaszul a hadsereg még Idriss Deby Itno marsall, a jelenlegi elnök apja idején nagyszabású hadműveletet indított a dzsihadisták ellen.

A magyar kormány terrorellenes együttműködést kötött Csáddal. Ennek részeként Magyarország mintegy 200 katonát küld majd az afrikai országba.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Trump: Komoly megfontolás tárgya a teljes megsemmisítés!
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 16:05
Az amerikai elnök elemezte az iráni helyzetet.
Nemzetközi Olajvita: tovább bírkózik a Mol és a Janaf, csúszik az Adria vezeték tesztelése
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 15:15
A két cég még nem állapodott meg a tesztelés végrehajtásának részleteiről.
Nemzetközi Két gyereket is megölt a lakóházba csapodó orosz rakéta
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 13:49
A ház romjai között még több mint tíz ember lehet.
Nemzetközi 16 drón tartott a Közel-Kelet egyik legnagyobb olajmezője felé
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 11:36
Szirénák szólaltak meg Bahrein-szerte.
Nemzetközi Donald Trump nagy bejelentést tett, miután tárgyalt a legnagyobb fegyvergyárakkal
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 10:00
A Fehér Házban tartott tanácskozáson többek között a Boeing, a Northrop Grumman, a Raytheon és a Lockheed Martin.
Nemzetközi Hatalmas támadást indítottak az izraeli vadászgépek
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 09:00
A támadáshoz 230 bombát dobtak le az izraeli vadászgépek.
Nemzetközi Újabb reakció érkezett az Európai Bizottságtól, de ennek most örülhet a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 18:50
Az EU-ban nem lehet fenyegetéseket intézni a tagállamok felé – erről az Európai Bizottság szóvivője beszélt.
Nemzetközi Donald Trump üzent Iránnak: csak a feltétel nélküli megadást fogadjuk el
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 16:15
Donald Trump amerikai elnök pénteken Irán „feltétel nélküli megadását” követelte egy héttel azután, hogy Izraellel közösen megindították a perzsa ország elleni rakétacsapásokat.
Nemzetközi Fontos tárgyalás előtt Trump, ami az iráni offenzíva jövőjéről is dönthet
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 14:42
Donald Trump amerikai elnök a tervek szerint pénteken találkozik az Egyesült Államok védelmi miniszterével, Pete Hegseth-tel a Fehér Házban.
Nemzetközi Kerüljék el Magyarországot: ezt javasolja az ukránoknak a kijevi külügy
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 12:23
Magyarországon fennáll a tulajdon önkényes elrablásának kockázata, erre figyelmeztette az ukrán és európai üzleti szereplőket Ukrajna külügyminisztériuma. Az ukrán állampolgároknak azt javasolják, még tranzit esetén is keressenek kerülőutat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG