1p

A Kreml egyik tanácsadója elutasította a 30 napos tűzszünet tervét, amelyet Ukrajna már elfogadott a Washingtonnal folytatott szaúd-arábiai tárgyaláson.

A BBC szerint Jurij Usakov az orosz médiának csütörtök reggel azt mondta: a tűzszünet ideiglenesen levegőhöz juttatná az ukrán hadsereget, és esélyt adna az újjászerveződésre.

Hozzátette: Oroszország olyan hosszú távú békét szeretne kötni Ukrajnában, amely figyelembe veszi Moszkva érdekeit és aggodalmait. 

Beszélt arról is, hogy jelenleg folyamatban van egy higgadt véleménycsere Oroszország és az Egyesült Államok között.  Kitért arra is, Washington megérti, hogy Ukrajna NATO-tagsága nem jöhet szóba. 

Usakov azután nyilatkozott így, hogy telefonon tárgyalt Mike Waltz amerikai nemzetbiztonsági tanácsadóval. Amerikai lapértesülések szerint eközben már megérkezett Moszkvába Steve Witkoff, Donald Trump amerikai elnök különmegbízottja, hogy tárgyaljon a tűzszünetről.

Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Alexander Lukasenka fehérorosz elnököt fogadja a Kremlben, és ezt követően kommentálhatja a tűzszünet tervét.

A tűzszüneti javaslat hátteréről itt írtunk:   

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Átveszi az irányítást az üzleti világban a mesterséges intelligencia
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 19:33
Az AI (mesterséges intelligencia) vált a globális digitális gazdaság fő hajtóerejévé, amely egyszerre formálja át az üzleti szoftvereket, a keresést és a tartalomfogyasztást – írta friss elemzése alapján a Deloitte.
Nemzetközi Trump újabb játszmája: lejárt az Új START atomfegyver-korlátozási egyezmény – de mi jön ezután?
Bózsó Péter | 2026. február 5. 19:07
Lehet, hogy elindul egy új fegyverkezési verseny a nukleáris arzenálok terén, de van remény egy új, többoldalú megállapodásra is.
Nemzetközi Epstein-ügy: a brit miniszterelnök bocsánatot kért
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 18:23
A botrány kikezdte a kormányfőt.
Nemzetközi Zelenszkij világossá tette feltételét a tűzszünethez
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 18:07
Ukrajna kész a tűzszünetre, de Moszkván a sor – mondja az ukrán elnök. 
Nemzetközi Hadat üzent a tenger alatti szabotázsoknak az EU
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 15:46
Több száz millió euróval védik az adatkábeleket. 
Nemzetközi Remény a békére: új fogolycsere Kijev és Moszkva között
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 15:29
Öt hónap után először.
Nemzetközi Több milliárd euró érkezett Ukrajnába
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 14:22
2,9 milliárd euró az EBRD-től.
Nemzetközi A kínai tisztogatás a védelmi ipart is elérte
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 14:01
Az ország vezetése eltávolított három, a védelmi szektorhoz kötődő törvényhozót, miután vizsgálat indult a legfőbb tábornok ellen.
Nemzetközi Macron Putyin keze után nyúlt? A Kreml hallgat
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 13:24
Sem cáfolni, sem megerősíteni nem akarták, hogy francia topdiplomata járt Moszkvában.
Nemzetközi Eredmény született az orosz-ukrán tárgyalásokon
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 12:42
Kis lépés is lépés, ha a béke felé vezet? Foglyokat cserélnek a harcoló felek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG