3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Nagyon rövid időn belül leszállítják a NATO-tagállamok.

A NATO-tagországok kudarcot vallottak a katonai segélyre vonatkozó, elmúlt hónapokban tett ígéreteik beváltásában, de most már nőni fognak az Ukrajnába irányuló fegyver- és lőszerszállítmányok - jelentette ki Jens Stoltenberg NATO-főtitkár hétfőn Kijevben, ahová előre be nem jelentett látogatásra érkezett.

Jens Stoltenberg NATO-főtitkár előzetes bejelentés nélkül látogatta mag Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt
Jens Stoltenberg NATO-főtitkár előzetes bejelentés nélkül látogatta mag Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt
Fotó: EPA / SERGEY DOLZHENKO

"A NATO-szövetségesek az elmúlt hónapokban nem azt nyújtották, amit megígértek. Az Egyesült Államok hat hónapot töltött arra, hogy megállapodjon a segélycsomagról, az európai szövetségesek pedig nem szállították le azt a lőszert, amit ígértünk. De most biztos vagyok abban, hogy a dolgok változni fognak" - fogalmazott a Reuters szerint Stoltenberg. Emlékeztetett arra, hogy az amerikai kongresszusa nemrég jóváhagyta a több mint 60 milliárd dollár értékű ukrajnai segélycsomagot, az erről szóló törvényt Joe Biden elnök pedig már alá is írta.

Ezenfelül Rishi Sunak brit miniszterelnök is újból kifejezte elkötelezettségét Kijev támogatása iránt, Németország beleegyezett egy új Patriot rendszer beszerzésébe Ukrajna számára, és Hollandia is újabb légvédelmi segélyt helyezett kilátásba. Megjegyezte: további kötelezettségvállalásokra is számít. Reményét fejezte ki, hogy mindezzel a segítséggel Ukrajna képes lesz fodítani a harci helyzeten a frontvonalakon.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a közös sajtótájékoztatón kiemelte: Ukrajna haladéktalanul megkapja a Patriot rakétákat, amelyeket szövetségeseitől kért. "Ami a további csomagokat és a Patriot rendszerekhez szükséges rakéták számát illeti, azt hiszem, hogy megkapjuk ezeket a készleteket" - idézte Zelenszkijt az UNIAN ukrán hírügynökség. Az államfő elmondta: az Ukrajna-NATO Tanács április 19-i ülésén Kijev azt a választ kapta, nem lesz szünet a lőszerellátás folyamatában. Ugyanakkor pontosította, hogy folyamatban vannak a tárgyalások azzal kapcsolatban, hogy Ukrajna további Patriot légvédelmi rakétarendszereket kapjon.

"Még nincsenek olyan erőteljes konkrétumok, amelyeket elvárunk a partnerektől. Vannak első lépések" - jelentette ki Zelenszkij. "Ma megbeszéltük a főtitkárral, hogy hol lenne szükség a Patriotok további jelenlétére. Tudjuk, hogy melyik államnak mije van" - mondta az elnök. Hozzátette: érezhető változást hozna, ha további Patriot légvédelmi rendszereket szállítanának Ukrajnának.

Az Ukrajinszka Pravda hírportál beszámolója szerint Stoltenberg meghívta Zelenszkijt a NATO washingtoni csúcstalálkozójára, ugyanakkor kétségét fejezte ki, hogy Ukrajna meghívást kapna ott a szövetséghez való csatlakozásra.

Zelenszkij kijelentette még, hogy Ukrajna helyesli a NATO-főtitkár ötletét, hogy százmilliárd eurós különleges szövetségi alapot hozzanak létre az ukrán védelem támogatására, de érdekelnék a részletek arról, miként működne egy ilyen alap. Az ukrán elnök emlékeztetett arra, hogy Stoltenbergnek ez a harmadik látogatása Ukrajnában az Oroszország által 2022 februárjában indított háború alatt. A NATO-főtitkár programja szerint az ukrán parlamentben is felszólal.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Betiltották a vendéglátóhelyi alkoholt Damaszkuszban
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 16:20
A szíriai hatóságok megtiltották az alkohol árusítását az éttermekben és bárokban Damaszkuszban, ami az egyik legegyértelműbb lépés az iszlamista vezetésű kormány részéről a konzervatív szabályok érvényesítése felé azóta, hogy Ahmed al-Saraá 15 hónappal ezelőtt megdöntötte Bassár el-Aszad hatalmát.
Nemzetközi Az ENSZ is vizsgálja az iráni leányiskola elleni amerikai rakétatámadást
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 14:40
Az ENSZ megkezdte az Irán elleni amerikai-izraeli támadások első napján egy általános iskolában elkövetett halálos kimenetelű csapás kivizsgálását – közölte a vizsgálóbizottság egyik tagja kedden újságírókkal.
Nemzetközi Irán új legfelsőbb vezetője elutasította a tűzszünetet
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 13:40
Irán legfelsőbb vezetője, Modzstaba Hamenei ajatollah elutasította azokat a javaslatokat, amelyek a feszültség csökkentésére vagy tűzszünetre irányultak az Egyesült Államokkal, és amelyeket két közvetítő ország juttatott el Teheránba – mondta kedden egy magas rangú iráni tisztviselő.
Nemzetközi Ukrajna elfogadta az EU ajánlatát a Barátság kőolajvezeték helyreállítására
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 13:20
Ukrajna elfogadta az Európai Unió technikai támogatási és finanszírozási ajánlatát a sérült Barátság kőolajvezetéken keresztül Magyarországra és Szlovákiába irányuló olajszállítás helyreállítására – jelentette be kedden Antonio Costa, az Európai Unió Tanácsának elnöke.
Nemzetközi Két fontos iráni vezetőt is kivégezhetett Izrael kedd éjjel
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 11:09
Egyelőre nem erősítették meg a halálhírüket iráni források, de biztosan az éjszakai légicsapások célpontjai között voltak..
Nemzetközi Orbán Viktor és Robert Fico átírták az uniós csúcs napirendjét
Vámosi Ágoston | 2026. március 17. 10:41
Az ígéret szép szó, de egyelőre nem úgy tűnik, hogy Orbán Viktor és Robert Fico tartja magát a decemberi megállapodáshoz a többi uniós tagállam vezetőjével. Az Ukrajnának szánt 90 milliárd eurós hitelről ezen a héten dönt az Európai Tanács, a csúcstalálkozón pedig António Guterres ENSZ-főtitkár is részt vesz. A gázár emelkedése miatt gázársapka jöhet az EU-ban, és úgy tűnik, a zöldfordulat is háttérbe szorult az Európai Bizottságnál. Az Oroszország elleni szankciókból azonban nem engednek.
Nemzetközi Már meg is van Trump következő célpontja?
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 10:08
„Gyönyörű sziget”, csak kár, hogy „bukott állam”, beszélt az amerikai elnök Kubáról, amellyel szerinte „bármit megtehet”.
Nemzetközi Trumpot figyelmeztették rá, hogy ez jöhet, nem kellett volna meglepődnie
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 07:12
Az amerikai elnök szerint senki sem gondolta, hogy Irán így válaszol. Pedig pontosan erre a lehetőségre figyelmeztették saját hírszerzői?
Nemzetközi Egy másik háborúban is súlyos fordulat történt hétfő éjjel
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 06:48
Afganisztán szerint kórházat, Pakisztán szerint katonai létesítményt támadtak Kabulban, rengeteg lehet a halott.
Nemzetközi Vészhelyzet Libanonban: már egymillióan kénytelenek menekülni
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 19:57
A kitört konfliktus rengeteg életet borított fel.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG