3p

Ez történt ma az orosz-ukrán háborúban és ahhoz kapcsolódóan.

  • Azért nem érte orosz katonai csapás Kárpátalját, mert a magyar kormány nem engedi meg, hogy Magyarországon keresztül nyugati fegyverszállítás történjen Kárpátalja felé, hiszen akkor az oroszok szétlőnék a térséget, jelentette ki Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes pénteken az erdélyi Tusnádfürdőn, a 33. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktáborban tartott nemzetpolitikai kerekasztalán. Hozzátette: azért nem halnak meg magyar fiatalok az orosz-ukrán háborúban, mert magyar állampolgárságot kapva időben át tudtak menekülni Magyarországra. "Innen üzenem magyarnak, ruszinnak, ukránnak, mindenkinek, hogy aki - ha katonaköteles, ha nem katonaköteles - Ukrajnából Magyarországra menekül, az Magyarországon teljes biztonságban van. És nem fogjuk őket visszaadni Ukrajnának, hogy kiküldjék őket a frontra, és meghaljanak egy olyan háborúban, amihez semmi közük" - jelentette ki az MTI szerint.
    Semjén Zsolt Kárpátalja szétlövéséről beszélt Tusványoson
    Semjén Zsolt Kárpátalja szétlövéséről beszélt Tusványoson
    Fotó: MTI/Veres Nándor
  • Az ukrán hadsereg által indított, amerikai gyártmányú ATAMCS ballisztikus rakéták okoztak pusztítást az orosz fennhatóság alatt álló Krím-félsziget két katonai légibázisán pénteken a korai órákban. A helyszínen erőteljes robbanások történtek és tűz ütött ki. Sérültek is vannak, a katonai infrastruktúra pedig károsodott, adta hírül a Kyiv Post.    
  • Az Európai Unió átutal pénteken másfél milliárd eurót Ukrajnának a befagyasztott orosz állami vagyonból származó bevételekből, védelmi és újjáépítési célokra - jelentette be az Európai Bizottság. "A Kreml-vagyon felhasználásának a legjobb üzenete, ha ezt az összeget Ukrajna és egész Európa biztonságosabbá tételére fordítjuk", írta a végrehajtó testület elnöke, Ursula van der Leyen az X-en közzétett üzenetében.
  • A Fitch Ratings nemzetközi hitelminősítő a CC szintről az alacsonyabb C szintre rontotta Ukrajna hosszú távú devizakibocsátói nemteljesítési besorolását (IDR) - áll az ügynökség honlapján. A leminősítés az ügynökségnek azt az álláspontját tükrözi, hogy kezdetét vette a csőd vagy csődhöz hasonló folyamat az (ukrán) kormány és egyes eurókötvény-tulajdonosok között a (külső) adósságátütemezés feltételeiről július 22-én létrejött megállapodással.
  • Az Európai Bizottság által pénteken Brüsszelben közzétett Eurobarométer-felmérésből kiderül: a megkérdezettek 50 százaléka szerint az ukrajnai háború az első helyen áll az EU előtt álló megoldandó kihívások között. Az EU által további kihívásként kezelendő területként a megkérdezettek 41, illetve 35 százaléka az illegális migrációt, valamint a környezetvédelmet és az éghajlatváltozás említette, ezt követi 29 százalékkal a biztonság és a védelem megerősítése.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Amerika sürgeti a háború végét – karácsonyig minden eldől?
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 20:03
Washington szeretné az ünnepig teljesen tisztázni a békemegállapodás állását.
Nemzetközi Riasztó figyelmeztetés: Európa lehet Oroszország következő célpontja
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 19:41
Maga a NATO-főtitkár tart ettől. 
Nemzetközi Ukrajna nagy tisztogatásra készül
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 18:11
2026 második negyedévéig el kell fogadniuk egy korrupcióellenes stratégiát.
Nemzetközi A tüntetések után feloszlik a bolgár kabinet
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 16:49
Roszen Zseljazkov bolgár kormányfő benyújtotta kormánya lemondását.
Nemzetközi Cseles lépéssel kerüli ki Ukrajna és az EU a magyar kormány vétóját
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 16:31
Folytatják az egyeztetéseket Ukrajna csatlakozásáról.
Nemzetközi Kína aggódik az EU és kínai cégek külön tárgyalásai miatt
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 16:17
Miközben folytatódnak az Európai Unióval az egyeztetések a kínai elektromos autók ármegállapodásáról.
Nemzetközi Nagy a baj az ukrán légvédelemnél: az orosz fegyverek fele átjutott csütörtök éjjel
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 11:32
Saját bevallása szerint is nehéz éjszakája volt az ukrán légvédelemnek, kritikus célpontokra mért csapást Oroszország.
Nemzetközi Fogy az izraeli hadsereg türelme – lecsaphatnak Gáza maradékára
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 10:58
A Hamász nem tartja tiszteletben a sárga vonalat, és ez megint beindíthatja az eszkalációt, figyelmeztet az izraeli haderő.
Nemzetközi A Nobel-díjáról lekésett, de legalább a lányával találkozhatott a bujkáló venezuelai ellenzéki vezető
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 10:37
Két év után ölelhette meg a lányát Maria Corina Machado Oslóban.
Nemzetközi Tovább húzgálja a medve bajszát Ukrajna – megint lángol egy tanker a Fekete-tengeren
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 09:34
Egy harmadik hajót is eltaláltak az ukrán tengeri drónok.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG