2p

A szlovákiai általános iskolák alsó tagozatának első három évfolyamában teljesen, a felsőbb évfolyamokban pedig néhány kivétellel betiltják a mobiltelefonok használatát a tanulók számára - jelentette be Tomás Drucker szlovák oktatásügyi miniszter pozsonyi sajtótájékoztatóján csütörtökön.

A bejelentett rendelkezés szerint az általános iskolák első három évfolyamának tanulói számára az iskola területén, a tanítási órák alatt és a szünetekben is tilos lesz mobiltelefonok használata. A negyedik és az attól magasabb évfolyamokban ugyancsak tilos lesz a mobiltelefonok használata, de az állami oktatási program néhány esetben kivételeket szabhat meg.

A hatodik és annál magasabb évfolyamokban a mobiltelefonok használatának tilalma alól a pedagógus is kivételt adhat, amennyiben úgy ítéli meg, hogy az eszközt az oktatási folyamat során és annak céljaira használják a tanulók.

Szlovákiában meglépik
Szlovákiában meglépik
Fotó: Depositphotos

A tiltást azzal indokolta az oktatási miniszter, hogy egyre több olyan jelzés érkezik hozzájuk, miszerint a mobiltelefonok iskolai használata negatív hatással van a tanulók előmenetelére és lelki nyugalmára. "Az OECD kutatásai szerint a gyerekeknek a mobiltelefonok használatát nem szabályozó közegben bizonyíthatóan gyengébb az összpontosítási képességük, és ennek következményeként a tanulmányi eredményeik is rosszabbak" - jelentette ki Tomás Drucker, akinek szavait a TASR, szlovák közszolgálati hírügynökség idézte.

Az intézkedés bevezetésének pontos időpontját egyelőre nem közölte a szlovák szaktárca. (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Határidőt szabott az Egyesült Államok, eddig kell befejezni az orosz-ukrán háborút
Privátbankár.hu | 2026. február 7. 12:56
Az Egyesült Államok júniusi határidőt szabott Ukrajnának és Oroszországnak a békemegállapodás véglegesítésére.
Nemzetközi Túl lehet a kritikus pillanatokon a pénteken meglőtt orosz tábornok
Imre Lőrinc | 2026. február 7. 12:15
Vlagyimir Alekszejev tábornokot megműtötték, majd magához tért a mesterséges kómából.
Nemzetközi Elmúlt a veszély, újranyíltak az Ukrajnához közeli lengyel repülőterek
Imre Lőrinc | 2026. február 7. 11:35
Újra megnyitották a lengyelországi Lublin és Rzeszów repülőtereit, miután „nem tervezett katonai tevékenység” miatt lezárták azokat.
Nemzetközi Trumpék irányítják Alberta szeparatista mozgalmát Kanadában?
Bózsó Péter | 2026. február 7. 10:31
Az albertai szeparatisták három állítólagos találkozó után finanszírozást kérnek Donald Trump kormányától.
Nemzetközi Már az asztalon van a 20. uniós szankciócsomag Oroszországgal szemben
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 17:35
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke beterjesztette a huszadik szankciós csomagot Oroszországgal szemben. A nyersolajra teljes tengeri szolgáltatási tilalmat vezetnének be.
Nemzetközi Áramszünettel küzd több ukrán megye, nagyvárosokat is érint a kimaradás
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 15:41
Harkiv, Dnyipropetrovszk és Donyeck megyében reggel óta szünetel az áramszolgáltatás, az orosz támadás az infrastruktúra ellen még délután is tartott.
Nemzetközi Irán akár a fődíjat is megütheti, ha kitör a háború Amerikával
Litván Dániel | 2026. február 6. 14:14
Milyen eszközökkel és mennyire lehet képes visszaütni Irán, ha Trump csapásokat indít? Az amerikai harci gépek ellen keveset tehetnek az irániak, de jóval értékesebb, és elérhető célpontjaik is lehetnek.
Nemzetközi Februárban Magyarországra jöhet Marco Rubio amerikai külügyminiszter
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 12:10
Úgy tűnik, hogy Magyarországra érkezhet a választási kampányban egy magasrangú amerikai politikus, Marco Rubio külügyminiszter személyében. Hosszabb távon pedig JD Vance alelnököt is hazánkba csábítaná a kormány.
Nemzetközi Figyelmeztetést adott ki az Egyesült Államok Iránra
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 10:30
Az Egyesült Államok iráni virtuális nagykövetsége péntek hajnalban biztonsági figyelmeztetést adott ki, amelyben felszólította az amerikai állampolgárokat, hogy azonnal hagyják el Iránt.
Nemzetközi Merénylet történt egy orosz katonai vezető ellen Moszkvában
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 10:12
Egy magas rangú orosz tábornokot többször meglőttek és megsebesítettek az orosz fővárosban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG