2p

Az ukrán elnök Rijádban az amerikaiakkal tárgyalva azt mondta, rá kell bírni Putyint arra, hogy valódi utasítást adjon a csapások leállítására.

Ukrajna küldöttsége a lehető legkonstruktívabb az amerikai féllel folytatott rijádi tárgyalásokon –hangsúlyozta vasárnap este Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.

„Mostanra már a második találkozóját tartotta az amerikai és ukrán csapat Szaúd-Arábiában. Ezúttal inkább technikai szinten – katonáink, diplomatáink, energetikai minisztériumunk képviselői. Épp most beszéltem Rusztem Umerovval (védelmi miniszterrel), aki beszámolt nekem a találkozóról és a megbeszélések menetéről. Csapatunk teljesen konstruktív módon dolgozik, a beszélgetés nagyon hasznos volt. A delegációk munkája folytatódik” – ismertette Zelenszkij esti videóüzenetében, amelyet az Ukrajinszka Pravda hírportál idézett.

Felidézte, hogy már március 11. óta van javaslat feltételek nélküli tűzszünetre, de Oroszország ennek ellenére „minden egyes éjszaka és minden nappal maximálisan cinikus támadásokat mér” Ukrajnára. „Oroszországra gyakorolt nyomás nélkül ők ott Moszkvában továbbra is alá fogják ásni az igazi diplomáciát és a továbbiakban is életeket fognak tönkre tenni” – hangoztatta Zelenszkij.

„Bármiről is beszélhetünk ma partnereinkkel, rá kell bírnunk Putyint arra, hogy valódi utasítást adjon a csapások leállítására: aki hozta ezt a háborút, annak is kell vissza vennie azt” – tette hozzá.

A vasárnap kezdődött amerikai-ukrán tárgyaláson az ukrán delegációt Rusztem Umerov védelmi miniszter vezeti. Umerov szerint a találkozók célja „közelebb hozni a békét és megerősíteni a biztonságot”. Mint mondta, egyebek között megvitatták az energetikai és más kulcsfontosságú infrastrukturális létesítmények védelmére vonatkozó javaslatokat.

Hétfőn az amerikai és az orosz tárgyalódelegáció is összeül a szaúdi fővárosban.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Az űrben is fegyverkezni kezd Németország
Privátbankár.hu | 2025. november 19. 13:59
Elrettentő céljaik vannak.
Nemzetközi Hatalmas fordulat: napokon belül béke lehet Ukrajnában?
Privátbankár.hu | 2025. november 19. 13:33
A Fehér Ház nagyon bizakodó, Ukrajna torkán is lenyomnák Trump tervét.
Nemzetközi Nagyon bepöccentek a lengyelek, kemény válasz jöhet az orosz szabotázsra
Privátbankár.hu | 2025. november 19. 12:34
Bezárnak egy konzulátust, de ez még csak a kezdet: a lengyel külügyminiszter nem csak diplomáciai válaszlépéseket ígér.
Nemzetközi Itt az orosz bosszú az amerikai rakéták miatt?
Privátbankár.hu | 2025. november 19. 11:48
Drón- és rakétaeső Ukrajnában, legalább tíz halott, az egész országban korlátozni kellett az áramfogyasztást.
Nemzetközi Orosz drón Románia felett – felszáltak az F-16-osok
Privátbankár.hu | 2025. november 19. 11:26
Riasztani kellett a román légierő vadászgépeit.
Nemzetközi Titokban már tárgyalnak az oroszokkal Trumpék egy új béketervről
Privátbankár.hu | 2025. november 19. 10:48
Az oroszokkal zajlanak az egyeztetések, a gázai béke lenne a minta.
Nemzetközi Amerikai rakétákat lőttek le Oroszország felett
Privátbankár.hu | 2025. november 19. 10:02
Ezt állítják az oroszok. Az ukránok meg azt, hogy valóban kilőtték őket.
Nemzetközi Elképesztő jelenetek a Fehér Házban – Cristiano Ronaldo is csak nézte
Privátbankár.hu | 2025. november 19. 09:24
Saját hírszerzését hazudtolta meg az elnök a szaúdi koronaherceggel való találkozóján. A gálavacsorán váratlan arcok is feltűntek.
Nemzetközi Tovább pörög az ukrán korrupciós botrány: volt miniszterelnök-helyettest is letartóztatnak
Privátbankár.hu | 2025. november 19. 08:07
„Che Guevara” néven szerepel a felvételeken.
Nemzetközi Megjött az orosz válasz a lengyel vonatszabotázsra
Privátbankár.hu | 2025. november 19. 06:59
Nem lepődtek meg azon, hogy őket vádolják.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG