2p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Az olimpiai megnyitó napján összehangolt szabotázsakciót hajtottak végre a francia TGV-hálózat ellen, teljes a káosz.

A péntek hajnali órákban összehangolt támadást intéztek egyelőre ismeretlen elkövetők a francia nagysebességű vonathálózat, a TGV vonalai ellen. A támadók gyújtogatással, robbanószerkezetekkel tették működésképtelenné a hálózat működéséhez szükséges jeladókat legalább három nagysebességű vonalon. Több százezer ember ragadt az állomásokon.

Az akcióért egyelőre senki nem vállalta a felelősséget, két francia biztonsági tisztviselő azonban azt mondta a Reutersnek, hogy

a gyanú első körben baloldali militánsokra vagy környezetvédelmi aktivistákra terelődött.

A tettesek a Párizst Lille-lel, Bordeaux-val, illetve Strasbourggal összekötő TGV-vonalakra csaptak le, de érkeztek hírek egy a Párizs-Marseille vonalon tervezett, meghiúsított támadásról is.

A francia vasúttársaság, az SNCF arra kéri az utasokat, hogy halasszák el az indulást, illetve arról is beszámoltak, hogy nagyjából 800 ezer embert érintenek a késések és leállások. A pályákon rekedt vonatokat visszaküldik indulóállomásaikra.

Az olimpia ma esti megnyitójára egyébként 300 ezer embert várnak a Szajna partjaira. Korábban több európai biztonsági szolgálat is kiterjedt, orosz felbujtásra vagy orosz részvétellel elkövetett, az európai infrastruktúra elleni támadások lehetőségére figyelmeztetett, a francia hatóságok pedig néhány napja egy orosz származású séfet vettek őrizetbe, aki az olimpia idején tervezett valamilyen "kiterjedt" akciót.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Donald Trump miatt elbúcsúzhatnak az egycentestől az amerikaiak
Privátbankár.hu | 2025. május 23. 07:35
Az Egyesült Államok több mint 230 év után megszünteti az egycentes pénzérmék verését – közölte a washingtoni pénzügyminisztérium csütörtökön.
Nemzetközi Az összes magyar uniós támogatás befagyasztását követelik EP-képviselők
Privátbankár.hu | 2025. május 23. 06:45
A képviselők szerint fokozni kéne a nyomást a kormányon.
Nemzetközi Megint kitaláltak valamit az oroszok: ezért egyre veszélyesebbek a drónjaik
Litván Dániel | 2025. május 23. 05:57
Az elmúlt hetekben egymás után intéztek a korábbiaknál pusztítóbb dróntámadásokat az oroszok Ukrajna ellen. Mi történik? És mit tehetnének az ukránok?
Nemzetközi Marad az ellenőrzés a magyar határon
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 19:55
A migráció a fő indok.
Nemzetközi Oroszország figyel: mobilon követik a külföldiek minden lépését
Elek Lenke | 2025. május 22. 19:33
Szeptembertől Moszkvában kötelező lesz a migránsok okostelefonos nyomon követése – aki ellenáll, akár ki is toloncolható.
Nemzetközi Lövöldözés volt a CIA központjánál
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 17:45
A biztonsági őrök lőttek.
Nemzetközi Németország valami olyat tett, amire évtizedek óta nem volt példa
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 17:16
Külföldön állomásoznak a német katonák.
Nemzetközi Kellemetlen hírt kapott a romániai választás vesztese
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 16:26
Nincs óvás.
Nemzetközi Egyre több bevándorlót zavarnak haza Európából
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 14:42
Megérkeztek az Eurostat számai.
Nemzetközi Antiszemita erőszak? Kiakadtak a nyugati vezetők a washingtoni gyilkosság miatt
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 13:50
Több vezető politikus is reagált.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG