2p

Az Egyesült Államok külügyminisztériumának gyökeres, a nagykövetségeket is érintő átalakítását jelentette be kedden Marco Rubio külügyminiszter.

Az amerikai diplomácia vezetőjének közleménye szerint egy széleskörű átszervezési tervet dolgoztak ki, ami minden elemében érinti a minisztériumot, „irodáktól a nagykövetségekig”. Marco Rubio szerint az amerikai külügyminisztérium a jelenlegi formájában túlduzzasztott, bürokratikus, és képtelen megfelelni a nagyhatalmi versengés új korszakában a tőle elvárt feladatának.

„Az elmúlt 15 évben a külügyminisztérium lábnyoma példátlan módon megnövekedett, a költségek megemelkedtek, de a befektetés távol áll a megtérüléstől, és az adófizetők egy kevésbé hatásos és hatékony diplomáciát láttak” – fogalmazott Marco Rubio. Hozzátette, hogy a kiterjedő bürokrácia „olyan rendszert teremtett, ami jobban ragaszkodott a radikális politikai ideológiához, mint Amerika alapvető nemzeti érdekeinek előmozdításához”.

A külügyminisztérium kiadott egy új szervezeti ábrát, ami szerint több, korábban működő államtitkárság és iroda megszűnik, köztük az amerikai demokratikus értékek külföldi megjelenítését hivatott államtitkárság (Under secretary for Civilian Security, Democracy, Human Rights). Az új minisztériumi szerkezet megerősíti, hogy a miniszter a jövőben egyben az Egyesült Államok nemzetközi fejlesztési ügynöksége (USAID) vezetői pozícióját is betölti.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Itt a Gáza-trauma: megugrott az öngyilkosságok száma az izraeli hadseregben
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 6. 13:16
Jelentősen megnövekedett az öngyilkosságok száma az izraeli hadseregben – jelentette a katonai rádió szerdán.
Nemzetközi Kedden a Karmelitában járt, szerdán megbukott a boszniai szerb elnök
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 6. 11:51
A boszniai szerb elnököt előzőleg egy év letöltendő börtönbüntetésre ítélték.
Nemzetközi Trump fölrúgta az indiai-pakisztáni darázsfészket
Káncz Csaba | 2025. augusztus 6. 10:49
Az indiai miniszterelnök túlbecsülte befolyását Trump elnökre. A Fehér Ház közeledése Pakisztánhoz pedig egy igazi rémálom Új-Delhi számára. Káncz Csaba jegyzete.
Nemzetközi Putyin bombái egy üdülőközpontra záporoztak
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 6. 10:28
Az orosz hadsereg csapást mért a Zaporizzsjai járásra.
Nemzetközi Hirosimai polgármester az évfordulón: „A világ figyelmen kívül hagyja a nukleáris tragédiákat”
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 6. 09:07
Az atombomba 80. évfordulóján Kazumi Matsui arra kéri a fiatalokat, hogy ismerjék fel a nukleáris fegyverek „embertelen” következményeit elrettentő eszközként.
Nemzetközi Orbán Viktor megállapodást kötött a világ egyik legkorruptabb államával
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 6. 08:37
A miniszterelnök megadta a felhatalmazást az Egyenlítői-Guineával kötendő szerződéshez.
Nemzetközi Trumpék blokkolták Amerikában az mRNA-vakcinák fejlesztésének finanszírozását
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 6. 08:18
Az amerikai egészségügyi minisztérium kedden bejelentette az mRNA-vakcinák fejlesztésének a leállítását a biológiai orvostudományi kutatási részlegén belül – írja az MTI.
Nemzetközi Már folynak a tárgyalások a Kremlben Trump „végső ultimátumáról”
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 6. 07:52
Kirill Dimitrijev, az orosz FDI-alap vezetője fogadta Steven Witkoffot, Donald Trump egyik Ukrajna-ügyi tárgyalóját.
Nemzetközi A világ legkegyetlenebb bűnözőit a világ legveszélyesebb fegyvereinek használatára képezik ki Ukrajnában?
Litván Dániel | 2025. augusztus 6. 05:43
A világ legjobban gyilkoló drónpilótái és leghatékonyabb drónjai most az ukrán fronton vannak – és úgy tűnik, akadnak sötét szereplők, akik hasznosítanák a tapasztalatokat.
Nemzetközi Clintonékat is beidézték az Epstein-ügy miatt
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 5. 18:47
Bill és Hillary Clintont is beidézték a kongresszusi Epstein-vizsgálat miatt. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG