2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Minden készen áll arra, hogy Horvátország bevezesse a kötelező sorkatonai szolgálatot, ami 20 millió euróba (közel 8 milliárd forint) kerül majd évente – jelentette be Ivan Anusic védelmi miniszter szerdán Kninben.

Nyolc hét alapkiképzés után a sorkatonák olyan ismereteket és képességeket szereznek majd, amelyek kulcsfontosságúak a katonai szolgálat ellátásához – mondta a tárcavezető, hozzátéve: a frissen kiképzett sorkatonák közvetlenül jelentkezhetnek aktív szolgálatra. Akik nem élnek ezzel a lehetőséggel, azok tartalékos állományban maradnak.

A kiképzések Kninben, Slunjban és Pozsegán (Pozega), az ottani laktanyákban zajlanak majd. A sorkatonák megtanulják a fegyverhasználatot, a mozgás- és reakciótaktikát a csatatéren, a kommunikációt, a védelmet és a katonai szolgálatot, valamint fizikai felkészültséget szereznek – magyarázta Anusic, aki Kninben két laktanyát látogatott meg aznap.

A sorkatonaság bevezetéséről szóló törvényről a parlament június 15-ig, a nyári szünet előtt döntést hoz. Jelenleg 18 ezer tartalékos katonája van Horvátországnak, a cél pedig az, hogy a katonai alapkiképzésen keresztül pótlólagos tartalékos erőket biztosítsanak, és évi 4-5 ezer katonát képezzenek ki – hangsúlyozta.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Szijjártó Péter: „Zelenszkij akaratának megfelelő eredmény született”
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 20:41
Szijjártó Péter leköszönő külgazdasági és külügyminiszter volt a Telex vendége, az interjúban több téma is előkerült.
Nemzetközi Hamarosan ismét tárgyalhat Irán és az Egyesült Államok?
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 19:50
Újabb tűzszünetet jelentett be Trump.
Nemzetközi Megüzenték: közeleg a Magyarország ellen indított 7-es cikk szerinti eljárás lezárása?
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 17:38
Az EPP támogatná a lezárást.
Nemzetközi 72 millió eurót küldenek Csádba is Brüsszelből
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 14:32
Az Európai Bizottság afrikai segélyekről döntött.
Nemzetközi Kína az űrből is besegít az orosz haderőnek
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 13:14
Aggasztó együttműködés.
Nemzetközi Már felvette az ukrán külügy a kapcsolatot Orbán Anitával
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 11:46
Készek új lapot nyitni a magyar-ukrán kapcsolatokban.
Nemzetközi Van, ahol még dübörög az illiberális demokrácia: török ellenzékieket vette őrizetbe
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 11:34
Gyűlnek a hűvösön a legnagyobb ellenzéki párt politikusai.
Nemzetközi Megint lőttek egy hajóra a Hormuzi-szorosban
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 08:59
Figyelmeztetést sem kaptak előtte.
Nemzetközi Hivatalos: jöhet az olaj a Barátság vezetéken
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 08:34
A Mol a Budapesti Értéktőzsde honlapján jelentette be, hogy befejeződtek a javítási munkálatok a kőoalajvezeték ukrajnai szakaszán.
Nemzetközi J. D. Vance nem repül – várják az új javaslatot Washingtonban
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 08:02
Nem lett volna értelme Pakisztánba menni a békéről tárgyalni – de mindenki azt reméli, hogy hamarosan lesz.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG