2p

Legkevesebb öt ember meghalt, miután fegyveresek tüzet nyitottak egy csoport belföldi turistákra, akik az indiai közigazgatású Kasmír egyik népszerű szépségápolási helyére látogattak.

A támadás a Himalája festői városában, Pahalgamban történt, amelyet gyakran „India Svájcának” neveznek.

A régió miniszterelnöke, Omar Abdullah kijelentette, hogy a támadás „sokkal nagyobb volt, mint bármi, amit az elmúlt években civilek ellen láthattunk”. A jelentések azt sugallják, hogy az okok lényegesen mélyebbek, azt eddig gondolták. India miniszterelnöke, Narendra Modi kijelentette, hogy az elkövetőket bíróság elé állítják.

„A terrorizmus elleni küzdelem iránti elhatározásunk megingathatatlan, és ez még erősebb lesz” – írta Modi X-ről adott nyilatkozatában.

Modi hozzátette, hogy Amit Shah belügyminiszter Srinagarba, Kasmír legnagyobb városába utazik, hogy rendkívüli ülést tartson. Manoj Sinha, a régió főkormányzója elmondta, hogy a hadsereget és a rendőrséget kivezényelték a helyszínre – írja a BBC.

Egyetlen csoport sem vállalta a felelősséget a támadásért. A muzulmán többségű régióban 1989 óta van lázadás, bár az erőszak az elmúlt években alábbhagyott. 

Pahalgamban történt a lövöldözés
Pahalgamban történt a lövöldözés
Fotó: Depositphotos

A támadás egy hegytetőn lévő réten történt, három mérföldre (5 kilométerre) Pahalgamtól. A járművek nem tudják eljutni arra a területre, ahol a lövöldözés történt – mondta a BBC Hindinek Dzsammu és Kasmíri Rendőrség főfelügyelője, Vidi Kumar Birdi.

Egy gudzsaráti turista, aki egy csoport tagja volt, akire rálőttek, azt mondta, hogy a hirtelen támadás után káosz tört ki, és mindenki rohanni kezdett, sírt és kiabált. Az indiai sajtóorgánumok által megosztott videofelvételeken a jelek szerint indiai csapatok futnak a támadás helyszíne felé, míg más felvételeken az áldozatok azt mondják, hogy a fegyveresek nem muszlimokat választottak ki.

A közösségi médiában található felvételeken, amelyeket a BBC nem igazolt, úgy tűnik, hogy holttestek hevernek a réten, miközben az emberek sírnak és segítséget kérnek.

A rendőrség tájékoztatása szerint több turistát lőtt sebekkel szállítottak kórházba. A területet elkerítették az ellenőrző pontokon járműveket megállító katonákkal, miközben a tettesek felkutatása folyik.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Hivatalos: az ajatollah is meghalt az izraeli-amerikai támadásban (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 22:53
Ali Hámenei ajatollah, Irán vezetője is életét vesztette a szombati légicsapásokban.
Nemzetközi Trump Iránnak: ezt pár év múlva megismételjük
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 21:19
Ezúttal is a nyers erő nyelvén szólalt meg az Egyesült Államok elnöke.
Nemzetközi Dermesztő: öngyilkos újítással is rombolt Amerika Iránban
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 20:58
Most előszört villogtak ezzel élőben. 
Nemzetközi Megszólalt Netanjahu Izraelben: mindenkit az utcára irányított
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 20:34
Arról beszélt, hogy páratlan esélyt teremtettek Amerikával.
Nemzetközi Iráni konfliktus: Lezárják a Hormuzi-szorost
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 19:25
Az iráni Forradalmi Gárda közölte szombaton, hogy lezárják a hajóforgalom elől a Hormuzi-szorost, amelyen a világ tengeri olajforgalmának mintegy ötöde halad át.  
Nemzetközi Irán: beborították az eget az izraeli vadászgépek
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 19:13
Eddig nem volt ehhez fogható izraeli akció.
Nemzetközi Szigorítják a külföldi munkavállalást Oroszországban
Elek Lenke | 2026. február 28. 18:11
Az orosz kormány szigorúbban kívánja adóztatni a külföldiek árnyékjövedelmét – értesült róla a Kommerszant című orosz napilap. Február 19-én tárgyalták meg azt a törvényjavaslat-csomagot, amely szigorítja a vízummentes országokból érkező vendégmunkások tevékenységének jogszabályi hátterét. Nem először kerül sor szigorításra, de a helyzet változatlanul ellentmondásos.
Nemzetközi Ez már a harmadik világháború? Világszerte aggódnak a vezető politikusok az iráni helyzet miatt
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 16:22
Több vezető politikus is aggodalmát fejezte ki a szombat reggel kirobbant közel-keleti konfliktus miatt. 
Nemzetközi Irán törvénytelenséggel vádolja Izraelt és az Egyesült Államokat
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 15:58
Iráni külügyminiszter: Izrael és az Egyesült Államok Irán elleni háborúja indokolatlan és törvénytelen.
Nemzetközi Moszkva elítéli az Irán elleni amerikai-izraeli támadást
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 15:48
Moszkva követeli a tárgyalásokhoz való visszatérést, és ehhez felajánlja segítségét.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG