2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Úgy tűnik, hogy Giorgia Meloni az egyetlen európai miniszterelnök, aki részt vesz a beiktatáson.

Giorgia Meloni az egyetlen olyan európai miniszterelnök, aki részt vesz Donald Trump beiktatásán, amely Manlio Messina, a szélsőjobboldali Olasz Testvérek párt képviselője szerint „Olaszország szerepének ismételt megerősítése az Európa és az Egyesült Államok közötti kapcsolatokban”.

Hozzátette: „Meloni azon képessége, hogy kiváltságos párbeszédet tud kiépíteni a Fehér Házzal, országunkat a nemzetközi főáramlat központi szereplőjévé teszi.”

Az olasz napilap, a La Repubblica arról számolt be, hogy Meloni akár egy személyes találkozót is elcsíphet Trumppal az esemény előtt, bár minden bizonnyal csak egy igen rövidet. „Így megelőzve Keir Starmert, a brit miniszterelnököt, akit a hagyomány szerint a Fehér Ház meghatalmazottja fogad először az elnök mandátumának kezdetén, és akit nem is hívtak meg” – írja a The Guardian az újságra hivatkozva.

Donald Trump és Giorgia Meloni legutolsó találkozásukon is nagyon jó hangulatban fotózkodott
Donald Trump és Giorgia Meloni legutolsó találkozásukon is nagyon jó hangulatban fotózkodott
Fotó: MTI/EPA/Olasz miniszterelnöki hivatal sajtóirodája/Filippo Attili

Meloni Trump régi támogatója, aki jópár politikai összejövetelén részt vett már, mielőtt 2022 októberében hatalomra került. Közeli kapcsolatokat alakított ki milliárdos szövetségesével, Elon Muskkal is.

Az olasz vezető a hónap elején látogatást tett Trump floridai Mar-a Lago-beli golfklubjában is, amelynek során Trump „fantasztikus nőként” jellemezte őt, aki „valóban hatalmába kerítheti Európát.

Megfigyelők szerint a bevándorlástól az abortuszig terjedő kérdésekben a közös nézetek, valamint a Muskkal való kapcsolatok azt eredményezhetik, hogy Meloni lesz Trump fő beszélgetőpartnere Európában. 

A The Guardian úgy fogalmaz, hogy ugyan meghívták Magyarország „nacionalista” miniszterelnökét, Orbán Viktort is, aki Trump másik támogatója, de nem vesz részt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Miért az Egyesült Államokban a legmagasabb az anyai halálozás a magas jövedelmű országok közül?
Kormos Olga | 2026. május 30. 16:21
Túl sok nő számára az anyasághoz vezető út halállal végződik. Főleg igaz ez az Egyesült Államokra, ahol a legmagasabb az anyai halálozás a magas jövedelmű országok között. De vajon miért?
Nemzetközi Újabb feszültség a Közel-Keleten
Privátbankár.hu | 2026. május 30. 15:27
A Hezbollah rakétatámadást intézett Izrael északi része ellen.
Nemzetközi Szörnyű tragédiáról érkezett hír
Privátbankár.hu | 2026. május 30. 13:02
Sokan meghaltak egy menekülteket szállító teherautót ért balesetben Afganisztán keleti részén.
Nemzetközi Nagy a baj Dél-Amerikában
Privátbankár.hu | 2026. május 30. 11:41
Újabb úttorlaszokkal folytatódtak a tüntetések a bolíviai fővárosban és környékén.
Nemzetközi Nem nyugszanak az oroszok
Privátbankár.hu | 2026. május 30. 10:41
Ismét támadásokat intéztek Ukrajna több térsége ellen, halottakról is tudni.
Nemzetközi Annullállta a bíróság Trump lépését
Privátbankár.hu | 2026. május 30. 10:32
Az amerikai elnök nevének eltávolítását írta elő egy bíró a Kennedy Központ washingtoni épületéről.
Nemzetközi Nagy horderejű kijelentéseket tett Trump hadügyminisztere
Privátbankár.hu | 2026. május 30. 09:41
Pete Hegseth azt mondta, hogy lezárult a korszak, amikor az Egyesült Államok támogatta a tehetős országok védelmét.
Nemzetközi Újabb választás tartja izgalomban az embereket
Privátbankár.hu | 2026. május 30. 09:23
Ezúttal Máltán járulnak az urnák elé a szavazók.
Nemzetközi Megszólalt Putyin: Oroszország kész megvizsgálni a romániai drónbecsapódást (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 20:01
Vlagyimir Putyin orosz elnök újságíróknak pénteken Asztanában arról beszélt, hogy Oroszországnak soha nem voltak agresszív szándékai az európai országokkal szemben. 
Nemzetközi Nem vállalta magára Moszkva a romániai dróntámadást
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 17:01
Ki kell deríteni, kié volt a drón, amely egy lakóházba csapódott a romániai Galacon – írta Dmitrij Medvegyev, az orosz biztonsági tanács alelnöke pénteken a Max messengeren.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG