1p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

45 százalék van mellette, 38 ellene.  

Ukrajna jövőbeni EU-csatlakozásával kapcsolatban jelentősen megosztott a magyar társadalom, a kérdés megítélését erősen meghatározzák a pártpreferenciák, derül ki az Idea Intézet felméréséből.

Az intézet közleménye szerint a Fidesz-KDNP szavazói közül 85, a Mi Hazánk szavazói közül pedig 87 százalék utasítja el Ukrajna EU-tagságának lehetőségét. Ezzel szemben a DK (82 százalék), a Tisza Párt (65 százalék) és más pártok (66 százalék) szavazói között azok vannak egyértelmű többségben, akik támogatják a tagságot, amennyiben Kijev teljesíti majd a csatlakozás feltételeit.

Összességében Magyarországon Ukrajna jövőbeli uniós tagságával többen értenek egyet, mint amennyien elutasítják: a hazai felnőttek 45 százaléka támogatja, 38 százaléka ellenzi, 17 százaléka bizonytalan.

Az Idea Intézet 2025 április elején végezte el az országosan reprezentatív kutatást, 1500 fő megkérdezésével.

Ukrajna EU-csatlakozásának kérdése szóba került Ez Viszont Privát című műsorunk aktuális adásában is:

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Megszólalt Kína: így képzelik a kereskedelmet az Európai Unióval
Privátbankár.hu | 2025. október 27. 09:00
Fontos kereskedelmi egyeztetések zajlottak Malajziában.
Nemzetközi Ukrán drónok vették célba Moszkvát, lezárták a repteret
Privátbankár.hu | 2025. október 27. 08:45
Mindkét fél tagadja, hogy civileket is célba vesz.
Nemzetközi Orbán Viktor szövetségese csaphat le az orosz-amerikai csúcsra
Privátbankár.hu | 2025. október 27. 08:25
A budapesti csúcsot elhalasztják, Szerbia máris bejelentkezett.
Nemzetközi Történelmi siker, megnyerte a félidős választást Trump barátja
Imre Lőrinc | 2025. október 27. 07:00
Javier Milei 2023 óta Argentína elnöke, most megerősítést kapott.
Nemzetközi Felturbózták az oroszok a legveszélyesebb bombáikat, főhet az ukránok feje
Litván Dániel | 2025. október 26. 17:16
Úgy tűnik, az oroszok kínai sugárhajtóműveket hegesztenek siklóbombáikra, jócskán veszélyesebbé téve ezeket.
Nemzetközi Putyin embere üzent a budapesti csúcstalálkozóról
Privátbankár.hu | 2025. október 26. 15:52
Peszkov szerint nem kell még temetni.
Nemzetközi Még mindig keresik a túszok holttesteit Gázában
Privátbankár.hu | 2025. október 26. 15:11
Izrael egyiptomi segítséggel keresi a meggyilkolt túszok holttesteit Gázában.
Nemzetközi Putyin nyugtalanító bejelentést tett – sikeres a nukleáris rakéta?
Privátbankár.hu | 2025. október 26. 13:09
Oroszország sikeresen tesztelte nukleáris meghajtású Burevesztnyik típusú cirkálórakétáját – jelentette be Vlagyimir Putyin.
Nemzetközi Joguk van-e az orosz nőknek az abortuszhoz?
Elek Lenke | 2025. október 26. 11:32
Európai gondolkodásmód szerint, a XXI. században élve, már a kérdés felvetése is abszurd. De Oroszországban, amely retteg attól, hogy csökken a népessége és ezzel párhuzamosan nem nő a hatalmas birodalom alapterülete – mégis felmerül. Ezért jó pár éve fellángolt az abortuszjog elleni tiltakozás.
Nemzetközi Újabb komoly támadás érte Ukrajnát
Privátbankár.hu | 2025. október 26. 10:08
Drónok támadtak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG