2p

Ez történt az orosz-ukrán háborúban és ahhoz kapcsolódóan az elmúlt fél napban.

  • Az amerikai Képviselőház megszavazta az Ukrajnának, Izraelnek és Tajvannak szánt külföldi katonai támogatási csomagot, amelynek jóváhagyása már tavaly év vége óta csúszott. Ukrajna 61 milliárd, Izrael 26,4 milliárd, Tajvan és az ázsiai és csendes-óceániai térségbeli szövetségesek pedig 8,1 milliárd dolláros támogatást kapnak – az Izraelnek juttatott összegből 9,1 milliárd dollárt Gáza humanitárius megsegítésére szánnak. A csomagot, amelyre 311 szavaztak igennel, 112-en nemmel, várhatóan napokon belül a Szenátus is elfogadja. Ezt követően Joe Biden amerikai elnök aláírásával válik hatályossá, adta hírül a BBC.
    Zelenszkij szerint életmentő Ukrajna számára a csomag
    Zelenszkij szerint életmentő Ukrajna számára a csomag
    Fotó: Fotó: Ukrán elnöki sajtóiroda
  • Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint egy olyan döntésről van szó, amely „megmenti az életünket.” A csomag a fronton harcoló csapataikat,  valamint „az orosz terror alatt szenvedő” városaikat és falvaikat is segíteni fogja, mondta a FAZ szerint. Korábban jelezte, hogy Ukrajna amerikai segítség nélkül elveszítené a háborút.   
  • Joe Biden amerikai elnök üdvözölte a döntést, és arra kérte a Szenátust, hogy szintén adja rá jóváhagyását gyorsan. Szeretné, ha a katonai támogatást – fegyvereket és felszerelést – gyorsan elküldhetnék Ukrajnának, hogy kielégítsék az ukrán hadsereg igényeit a frontvonalakon. Utalt arra, hogy ezzel történelmi tettet hajtottak végre, Mint fogalmazott: "a történelem hívására" válaszoltak.
  • Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője szerint az Ukrajnának szánt támogatási csomag az Egyesült Államokat gazdagabbá teszi, az eddiginél is nagyobb mértékben le fogja rombolni Ukrajnát, és még több ukrán halálát eredményezi majd.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Irán megszegte a tűzszünetet a Hormuzi-szorosban végrehajtott dróntámadással
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 19:20
Donald Trump szerint Irán megsértette a Teheránnal kötött tűzszüneti megállapodást, miután dróntámadást hajtott végre egy teherszállító hajó ellen a Hormuzi-szorosban. Az amerikai elnök ugyanakkor nem utalt arra, hogy az incidens miatt újraindulhatnának a katonai műveletek.
Nemzetközi Már csaknem 600 halálos áldozata van a venezuelai ikerföldrengésnek, milliók szorulhatnak segítségre
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 19:00
589-re emelkedett a venezuelai ikerföldrengés halálos áldozatainak száma, miközben csaknem háromezren megsérültek, és a mentőcsapatok továbbra is túlélők után kutatnak az összeomlott épületek romjai között. A katasztrófa egy már korábban is súlyos humanitárius válságban lévő országot ért.
Nemzetközi Ukrajnáé a kezdeményezés? Elindult a 40 napos offenzíva
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 10:59
Néhány órával azután, hogy az ukrán elnök 40 napos offenzívát hirdetett orosz célpontok ellen, már találatok is érték a megszállás alatt álló Krím keleti kompkikötőjét, és a Moszkvától 180 kilométerre lévő Tula egyik vegyigyárát is – közölte az Unian. Az orosz hadsereg pedig hét ballisztikus rakétával és 189 csapásmérő, valamint álcadrónnal támadott ukrajnai célpontokat péntekre virradóra.
Nemzetközi Az iráni háború utáni időszakról beszélt a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség vezetője
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 09:59
Az iráni nukleáris készletek rendkívül alapos ellenőrzésére van szükség az amerikai-iráni konfliktus lezárását követően, hogy Teherán ne fejleszthessen ki nukleáris fegyvert – jelentette ki pénteki tokiói sajtóértekezletén Rafael Grossi, a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) főigazgatója.
Nemzetközi Ki állíthatja meg Trump utódját 2028-ban?
Kollár Dóra | 2026. június 26. 05:46
Egyre többen tekintenek előre a Demokrata Párt berkeiben, már zajlik a felkészülés a 2028-as elnökválasztásra. 
Nemzetközi Ebben az afrikai országban építhet kitoloncolási központot Hollandia
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 17:02
Kenya politikai helyzete stabil, és afrikai viszonylatban az ország gazdasága is a fejlettebbek közé tartozik. A holland kabinet még idén végleges döntést hozna a központ helyszínéről.
Nemzetközi 3,2 milliárd eurót utalt Ukrajnának az EU
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 11:51
A hitel költségvetési támogatást foglal magában, valamint a védelmi szükségleteket fedezi.
Nemzetközi Kína is segítséget ígért a brutális földrengéssel sújtott Venezuelának
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 11:28
 A mentési és kutatási munka továbbra is folyik.
Nemzetközi Szumi lakónegyedét is támadta az orosz hadsereg
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 10:57
Az ukrán légvédelem a drónok zömét elfogta.
Nemzetközi Foci-vb: a nők egynegyede is belenéz a meccsekbe
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 10:26
A mérkőzések döntő többségére, magyar idő szerint „lehetetlen” időpontokban, az éjjeli, vagy a hajnali órákban kerül sor.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG