1p

Ezúttal a Gázai övezet középső részére, illetve a déli részén fekvő Rafah városára csaptak le.

Az izraeli hadsereg ismét támadta a Gázai övezet középső részét, illetve a déli részén fekvő Rafah várost, az elmúlt 24 órában az izraeli légierő számos radikális célpontra mért csapást - olvasható az izraeli hadsereg (IDF) szombati közleményében.

Az IDF szerint a Gázai övezet középső részén “fegyveres terroristákat semmisítettek meg és terrorista célpontokra mértek csapást, köztük egy rakétaállást is felszámoltak”. Ez utóbbi kapcsán a közleményben az szerepel, hogy előzőleg onnan rakétával támadtak egy izraeli katonai repülőgépet, amelyben azonban nem keletkezett kár.  

Az izraeli hadsereg megfogalmazása szerint folytatódnak a célzott hadműveleket a Gázai övezet déli részén fekvő Rafahban és térségében, ahol az elmúlt 24 órában megöltek több fegyveres terroristát.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Románia nem viccel: nem akármit léptek a lej védelmében
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 14:32
Kiderült, mennyit költöttek erre.
Nemzetközi Svédország hatalmas lépésre készül a légvédelemben
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 14:19
Átszámítva 305 milliárd forintért erősítik a légvédelmi és drónelhárító rendszereket.
Nemzetközi Kína is odaszúrt egyet Trumpnak
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:06
A Hormuzi-szorosban kialakult helyzet az ő felelőssége, neki is kell megoldania – üzenik Kínából.
Nemzetközi Neonáci gyökerű párt kaphat fontos posztokat a svéd kormányban
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 10:44
Kikerülhet a karanténból a szélsőjobboldal Svédországban.
Nemzetközi Kemény válasz jött Iránból Trumpnak – meg egy kellemetlen cáfolat
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 10:22
Még pusztítóbb támadásokat ígér Irán. Tárgyalások pedig nincsenek.
Nemzetközi Trump mégis inkább a középkorba bombázná Iránt, Európát meg a sorsára hagyná
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 07:49
Nekik van olajuk, a többiek vegyék el maguknak, ha tudják. Iránt a középkorba bombázná vissza Trump.
Nemzetközi Parkolópályára állították a Hold felé tartó űrhajósokat
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 06:53
De ez is a terv része. Felszállt az Artemis.
Nemzetközi Tényleg közel a béke? Megszólalt Trump és az iráni elnök is
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 06:34
Mindketten a konfrontáció esetleges végéről beszéltek – de ugyanazt is értik alatta?
Nemzetközi Jönnének vissza az angolok az Európai Unióba?
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 19:14
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint az iráni konfliktus és a bizonytalanság felé tartó világ környezetében az Európai Unió és Nagy-Britannia kapcsolatrendszerének szorosabbra vonását diktálják a brit nemzeti érdekek, és ennek érdekében London hamarosan újabb kétoldalú csúcstalálkozót tart az EU-val.
Nemzetközi Áthúzták Trump Fehér Házi bálterem-terveit
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 18:06
Egy amerikai szövetségi bíró ideiglenesen leállította Donald Trump 400 millió dolláros Fehér Házi bálterem-projektjét, mert szerinte az elnök nem rendelkezik megfelelő jogi felhatalmazással a beruházás megvalósítására. A döntés egyelőre csak átmeneti, de komoly jogi akadályt jelent az építkezés előtt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG