2p

Legkevesebb 94 ember meghalt Nigéria északi részén egy üzemanyagot szállító tartálykocsi felrobbanásában, és további mintegy ötvenen megsérültek - közölte szerdán a helyi rendőrség.

A baleset Jigawa állam Majia településén történt kedden. A tartálykocsi balesetet szenvedett - összeütközött egy másik járművel -, és emiatt elkezdett folyni a tartályából az üzemanyag, amelyet sok környékbeli össze akart gyűjteni, de az üzemanyag belobbant és bekövetkezett a robbanás.

A rendőrség szerint még a robbanás előtt rendőrök megpróbálták megakadályozni az oda özönlött embereket abban, hogy a helyszín közelébe menjenek, de nem győztek a túlerővel. A nigériai orvosszövetség felszólította az országrészben dolgozó tagjait, hogy azonnal menjenek be az őket alkalmazó egészségügyi intézménybe a várhatóan sok sérült ellátására.

Nigériában elég sűrűn történik ilyen baleset. Képünk illusztráció
Nigériában elég sűrűn történik ilyen baleset. Képünk illusztráció
Fotó: Depositphotos

Nigériában, Afrika legnépesebb országában gyakoriak a balesetek a járművek és az infrastruktúra rossz állapota miatt, és különösen sok baleset ér tartálykocsikat: a hatóságok 2020-ban 1531 ilyen balesetet regisztráltak, és ezekben 535 ember halt meg. Idén szeptemberben 59 ember halt meg Nigéria Niger államában, miután egy üzemanyagszállító tartálykocsi ütközött egy utasokat és marhákat szállító teherautóval.

Az ilyen típusú balesetek a jelentős mennyiségű üzemanyag elszivárgása miatt környezeti károkat is okoznak. Az ország déli részén lévő olajkutak közelében rendszeresen történnek halálos kimenetelű robbanások, különösen az illegális szivattyúzás miatt.

Az üzemanyagtartály Kano felől érkezett, és Nguru felé tartott Yobe államban, amikor a sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A sofőrt, aki nem sérült meg, őrizetbe vették, a rendőrség nyomozást indított az ügyben. 

Sok áldozat a felismerhetetlenségig megégett. A holttesteket faágakkal takarták be, hogy megvédjék őket a bámészkodóktól. A tömeges temetést szerdára tervezik. 

(MTI és BBC)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Van még a világon olyan ország, amely kimondja: az ember vagy férfi vagy nő?
Kormos Olga | 2025. március 13. 19:06
Március 11-én éjszaka a Magyar Közlönyben megérkezett a „gránitszilárdságú” Alaptörvény módosítását indítványozó kormánypárti javaslat, benne például az, miszerint az ember férfi és nő lehet. De vajon van-e még a világon olyan ország, ahol ugyanezt meglépték? A mesterséges intelligenciát hívtuk segítségül.
Nemzetközi „Jó ötlet, de... ” – megszólalt Putyin a tűzszünetről
Privátbankár.hu | 2025. március 13. 18:51
Nem mondott egyértelműen sem nemet, sem igent – egyelőre tovább folyik a háború.
Nemzetközi Dőlnek a dominók Kurszkban, újabb településeket foglaltak vissza az oroszok
Privátbankár.hu | 2025. március 13. 17:51
Felszabadította az orosz hadsereg a Kurszk megyei Szudzsa járásközpontot, valamint Melovoj és Podol települést – közölte csütörtökön a moszkvai védelmi minisztérium.
Nemzetközi Miközben Orbán Viktor Budapestre várja Benjámin Netanjahut, újabb jelentés vádolja súlyos bűnökkel Izraelt
Privátbankár.hu | 2025. március 13. 17:01
Az ENSZ legújabb jelentése szexuális bántalmazással és népirtásra irányuló tettekkel vádolja Izraelt. Az izraeli kormányfő visszautasította a vádakat.
Nemzetközi Nobel-békedíjat adna Donald Trumpnak egy román egyetem
Privátbankár.hu | 2025. március 13. 15:35
Béketeremtő törekvéseiért Nobel-békedíjra jelöli Donald Trumpot, az Egyesült Államok elnökét a bukaresti Politikatudományi és Közigazgatási Egyetem (SNSPA) – közölte csütörtökön a felsőoktatási intézmény.
Nemzetközi Szijjártó Péter a sor végére küldte Ukrajnát
Privátbankár.hu | 2025. március 13. 15:16
Lehetetlen, hogy Ukrajna előbb csatlakozzon az Európai Unióhoz, mint a Nyugat-Balkán országai, ez az integrációs folyamat érdemalapúságának teljes mértékben ellentmondana – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Budapesten.
Nemzetközi Több százezer halott szárad majd Elon Musk és Donald Trump lelkén?
Litván Dániel | 2025. március 13. 15:01
A USAID szétverése nagyon komoly következményekkel járhat, és nem csak a harmadik világban. Több ezer halott már most is lehet, de milliók élete van veszélyben a segélyek és egyéb programok leállítása miatt.
Nemzetközi Rossz hír jött Moszkvából: kútba eshet a tűzszünet terve
Privátbankár.hu | 2025. március 13. 14:31
A Kreml egyik tanácsadója elutasította a 30 napos tűzszünet tervét, amelyet Ukrajna már elfogadott a Washingtonnal folytatott szaúd-arábiai tárgyaláson.
Nemzetközi Nem akármilyen vendéget kaphat húsvét előtt Orbán Viktor – ez volt a Kormányinfó
Privátbankár.hu | 2025. március 13. 13:44
A Kormányinfó több fontos bejelentést is hozott a szokásos alákérdezések mellett, például az árrésekről is kiderültek részletek.
Nemzetközi Atomfegyvereket kér Washingtontól Lengyelország
Privátbankár.hu | 2025. március 13. 13:16
Andrzej Duda lengyel elnök szerint az Egyesült Államoknak nukleáris fegyvereket kellene telepítenie Lengyelországba.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG