3p

Bob Woodward azt állítja új könyvében, hogy Trump és Putyin igen jó kapcsolatot ápol egymással. 

A Watergate-botrány veterán riportere, Bob Woodward új könyve szerint Donald Trump titokban Covid–19-tesztgépeket küldött Vlagyimir Putyinnak személyes használatra, amikor azokból hiány volt. Trump kampánycsapata dühösen visszautasította a vádat − írja az Index a BBC-re hivatkozva. 

A könyv − amelynek címe: Háború − azt is állítja, hogy Trump titokban kapcsolatban maradt Putyinnal, miután távozott hivatalából.

Trump elnök egyáltalán nem adott neki anyagokat ehhez a hulladék könyvhöz, amely vagy egy diszkontkönyvesbolt szépirodalmi részlegének akciós polcára való, vagy esetleg vécépapírnak

− mondta Steven Cheung, a Trump-kampány szóvivője a BBC-nek adott nyilatkozatában.

Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök kezet fog a G20 csúcstalálkozóján 2019-ben. Vajon találkoznak még? Fotó: MTI/EPA/Mihail Klimentyev
Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök kezet fog a G20 csúcstalálkozóján 2019-ben. Vajon találkoznak még? Fotó: MTI/EPA/Mihail Klimentyev
Fotó: MTI/EPA

A The New York Times beszámolója szerint a könyv leír egy jelenetet, amelyben Trump egy munkavállalóját kiküldték Trump Mar-a-Lagóban lévő irodájából, hogy a volt elnök telefonbeszélgetést folytathasson Putyinnal.

A meg nem nevezett forrás állítólag azt mondta, hogy a két férfi talán fél tucatszor beszélt egymással azóta, hogy Trump 2021-ben elhagyta a Fehér Házat. A könyv nem írja, hogy miről beszéltek, és idéz egy Trump-kampánytisztviselőt, aki kétségbe vonja az állítólagos kapcsolatfelvétel tényét.

Woodward azt írta, nem tudta megerősíteni a tanácsadó állítását, és más források, amelyeket megkeresett, nem tudtak arról, hogy Trump és Putyin kapcsolatba lépett volna egymással a hivatalból való távozása után.

Woodward, aki a Richard Nixon lemondásához vezetett Watergate-botrány feltárásában játszott szerepe miatt vált híressé, számos bestseller könyvet írt, amelyek azon alapulnak, hogy magas szintű forrásokhoz volt hozzáférése. 

Woodwardot „elmebetegnek” és „zavartnak” nevezte Trump kampányszóvivője:

Woodward egy dühös kisember, és nyilvánvalóan feldúlt, mert Trump elnök sikeresen perelte be őt korábban készített felvételeinek jogosulatlan közzététele miatt.

A lap hozzáteszi, hogy Trump korábban már beszélt Woodwarddal az újságíró 2021-ben megjelenő − Dühöngés című − könyve okán. Később beperelte őt emiatt, azt állítva, hogy Woodwardnak nem volt engedélye az interjúikról készült felvételek közzétételére, ezt az állítást a szerző tagadta.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Elon Musk nem lesz boldog, ha meglátja ezeket az adatokat
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 10:24
Az elektromosautó-piac összességében növekszik.
Nemzetközi Egyre durvábban támadják Odesszát az oroszok
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 08:50
Elvághatják Ukrajnát a Fekete-tengertől.
Nemzetközi Donald Trump olyan bejelentést tett, amitől Kína is félhet
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 07:13
Soha nem látott méretű hadihajókból álló amerikai flotta építését jelentette be Donald Trump elnök hétfőn.
Nemzetközi Harminc országból rendel vissza nagykövetet az Egyesült Államok
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 19:56
Olyan országból nem rendelnek vissza nagykövetet, ahol háború zajlik, vagy amellyel nagy téttel bíró tárgyalásokat folytat az Egyesült Államok.
Nemzetközi Végre elkészült az első kínai út Romániában, mégis áll a bál
Bózsó Péter | 2025. december 22. 18:33
A román hatóságok múlt héten átvették Románia első, kínai cég által épített útját, a zilahi körgyűrű keleti szakaszát. Az átadás azonban enyhén szólva sem zajlott felhőtlenül. A kínai vállalatot csigalassú munkavégzéssel vádolják, ugyanakkor az állami szervek is hibáztathatók. Mindenesetre nem ez az első probléma a távol-keleti céggel.        
Nemzetközi Az orosz kapcsolatok tehetnek keresztbe egy lehetséges Mol-NIS üzletnek
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 17:34
A Szerb Kőolajipari Vállalat orosz részvénycsomagját már holnapig eladná Aleksandar Vučić elnök, de bonyolíthatja a folyamatot, ha a jelentkezőnek oroszországi kapcsolatai vannak. A Molra ez igaz, és egy másik lehetséges vevőjelöltre, az Egyesült Arab Emírségek állami olajcégére is.
Nemzetközi Egy hőerőművet és 2,3 milliárd eurót adott Ukrajnának az Európai Bizottság
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 16:56
Az Ukrajna-eszköz hatodik részlete, 2,3 milliárd euró érkezett Kijevbe. A bővítését felelős uniós biztos szerint Ukrajna rendkívüli gyorsasággal hajt végre érdemi reformokat.
Nemzetközi Büntetővámokat vet ki Kína az EU-s tejtermékekre
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 15:46
Az elektromos autókra kivetett vámok után megérkezett Kína válaszlépése: az Európai Unióból érkező tejtermékek után akár 40 százalék feletti vámot is fizethetnek a termelők.
Nemzetközi Tarolna Romániában az egyszer már elkaszált szélsőjobboldali jelölt
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 14:07
Calin Georgescuban bíznak a leginkább, de még George Simion is veri a májusi győztest. Az AUR pedig simán nyerne most egy választást.
Nemzetközi Nincs megállás: fél évvel meghosszabbította az Oroszország elleni szankciókat az EU
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 14:06
Július 31. az új határidő, legalább eddig tartanak az Európai Unió Oroszországgal szembeni szankciói – döntött az Európai Tanács. Készen állnak tovább növelni a Moszkvára nehezedő nyomást.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG