Az Amazon kedden cáfolta, hogy a termékein feltüntetné az Egyesült Államok által kivetett vámok költségét – írja a Reuters. A vállalat közölte, hogy soha nem fontolgatta, hogy a fő kiskereskedelmi oldalán megjelenítse a vámterheket, és semmilyen ilyen intézkedést nem vezettek be egyetlen weboldalukon sem. Egy szóvivő hozzátette: az Amazon ultraolcsó termékeket árusító Amazon Haul boltjának csapata gondolkodott azon, hogy bizonyos termékeknél feltüntessék az importköltségeket, de ez sem valósult meg.
A Punchbowl News korábban arról számolt be, hogy az Amazon megjelenítené a vámok költségét, amit a Fehér Ház élesen bírált. Karoline Leavitt, a Fehér Ház szóvivője közölte: megbeszélte az ügyet Donald Trumppal, aki azt üzente, hogy „ez az Amazon részéről ellenséges és politikai lépés”.
A jelentés nyomán az Amazon részvényei 2,2 százalékot estek a tőzsdenyitás előtti kereskedésben, de később visszaerősödtek, és a kereskedés végére szinte változatlan szinten zártak.
Donald Trump hivatali ideje alatt számos kereskedelmi partnerre, köztük Kínára is vámokat vetettek ki, és a kínai termékek vámköltsége 145 százalékkal emelkedett a beiktatása óta.
Leavitt emlékeztetett arra is, hogy a Reuters egy 2021-es jelentése szerint az Amazon korábban együttműködött egy kínai propagandaszervezettel. A Fehér Ház kedden a közösségi médiában is megosztotta ennek a jelentésnek a linkjét.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1128,23 pontos, 0,84 százalékos csökkenéssel, 133 591,93 ponton zárt csütörtökön.

Vége a korlátoknak: Új korszak indul a magyar alternatív befektetéseknél
Így fektetnek be Magyarország legjobb szakemberei
Nem a piac a legnagyobb ellenség, hanem mi magunk – interjú
Az AI olyan lesz, mint a mobiltelefon – Klasszis Podcast
A forint is azt jelzi, hogy Magyarországon kiengedtük a kéziféket – interjú



