2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Újabb fokozattal erősödött az amerikai partokhoz érkező hurrikán, életveszélyben a part közelében élők.

Négyes fokozatú hurrikánná erősödve közelítette meg Florida északnyugati tengerpartját a Helene vihar csütörtökön, a helyi hatóságok súlyos károk lehetőségére, és életveszélyes helyzetre figyelmeztették a lakosságot.

A Helene hurrikán helyi idő szerint az esti órákban 200 kilométeres óránkénti sebességű széllökésekkel közelítette meg a partvidéket, amelyet a várakozások szerint éjszaka érhet el. A vihar középpontja a várakozások szerint Florida állam fővárosa, Tallahassee közelében halad el, majd tovább észak felé. Az érintett északnyugati megyékben a legmagasabb fokozatú figyelmeztetést léptették életbe.

És ez még csak a kezdet? Egy férfi mobiltelefonjával készít felvételeket a Helene névre keresztelt hurrikán által okozott viharban az Egyesült Államok legdélebbi pontját jelölő emelvénynél a floridai Key Westben 2024. szeptember 26-án
És ez még csak a kezdet? Egy férfi mobiltelefonjával készít felvételeket a Helene névre keresztelt hurrikán által okozott viharban az Egyesült Államok legdélebbi pontját jelölő emelvénynél a floridai Key Westben 2024. szeptember 26-án
Fotó: MTI/EPA/Scott Halleran

Az amerikai Országos Hurrikán Központ a Florida félsziget teljes nyugati partvidékén "túlélhetetlen" mértékű tengeri áradásokat vár, helyenként akár 6 méter magas víztömeggel.

Ahogy a vihar előszele elérte Floridát egyre több háztartásban szűnt meg az áramszolgáltatás, az esti órákban már 600 ezret meghaladó helyen nincs áram.

Az idei hurrikánszezon legerősebb hurrikánja Florida állam északnyugati területein történelmi erejű lehet. A Helene viharzónája súlyos esőzésekkel, és hurrikán erejű széllökésekkel a várakozások szerint Georgia, majd Dél- és Észak-Karolina államok felé halad tovább.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Grönlandról tárgyalt Trump a NATO-val Davosban
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 08:55
Donald Trump kezdeményezésére a NATO-n belül munka kezdődik a teljes Északi-sarkvidék védelmének növeléséről.
Nemzetközi Háromnapos sztrájkba kezdenek a mozdonyvezetők, nem közlekednek majd a vonatok Spanyolországban
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 07:29
Háromnapos sztrájkot hirdetett a spanyol mozdonyvezetők szakszervezete az elmúlt napok halálos vasúti szerencsétlenségei miatt.  
Nemzetközi Grönland – Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 06:37
Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben – jelentette ki szerda este Donald Trump amerikai elnök a davosi Világgazdasági Fórum helyszínén Mark Rutte NATO-főtitkárral tartott egyeztetését követően Truth Social közösségi oldalán.
Nemzetközi Így csatlakozik Orbán Viktor Trump béketanácsához: megjelent a közlönyben a határozat
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 06:17
Az is kiderült, hogy nem fog fizetni ezért a lehetőségért. 
Nemzetközi Hogyan védhetjük meg Grönlandot? Eljött az igazság pillanata az EU számára
Bózsó Péter | 2026. január 22. 05:46
Új szakaszba lépett Donald Trump politikája, a „tranzakciós” megközelítést a nyílt erőpolitika váltotta fel.
Nemzetközi Nagy tüntetésre készülnek Pozsonyban
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 19:21
A Beneš-dekrétumok vitatását kriminalizáló törvény ellen.
Nemzetközi Az EU jegeli az USA-val kötött kereskedelmi megállapodást Trump miatt
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 18:59
Határozatlan időre befagyasztják az Egyesült Államok és az Európai Unió közötti, tavaly júliusban nyélbe ütött kereskedelmi megállapodás végrehajtását – jelentette be Bernd Lange. 
Nemzetközi Trump magának is árt, ha tényleg megszerzi Grönlandot?
Kollár Dóra | 2026. január 21. 18:31
Valószínűleg az amerikai alkotmányos rendszeren is fennakadna a hódítási terv. 
Nemzetközi Trump Davosban: „Grönland csak egy jégdarab, Dánia hálátlan”
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 15:49
Trump azzal kezdte beszédét Davosban, hogy jó visszatérni ennyi tiszteletben álló üzleti vezetőhöz, ennyi baráthoz és néhány ellenséghez is szólni. 
Nemzetközi Tényleg bevetettek csoda-hangfegyvert az amerikaiak a Maduro-akcióban?
Litván Dániel | 2026. január 21. 14:31
Lehetséges volna, hogy az amerikai kommandósok valamilyen titokzatos csodafegyvert használtak a venezuelai elnök testőrei ellen? Régóta kísérletezik ilyesmikkel az amerikai haderő.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG