2p

Elmossa az árrésstopot a recesszió?
Mekkora sebeket ejt rajtunk Donald Trump vámháborúja?

Online Klasszis Klub élőben Jaksity Györggyel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Elfogták a dél-franciaországi zsinagóga elleni támadás gyanúsítottját. A 33 éves, algériai férfit rövid tűzharc után tudták csak őrizetbe venni.

A francia rendőrség letartóztatott egy férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy robbantást kísérelt meg egy zsinagógában a dél-franciaországi La Grande-Motte városában – közölte Gérald Darmanin megbízott belügyminiszter, írja a The Guardian

A Montpellier-től keletre fekvő mediterrán üdülőhelyen történt incidenst Franciaország terrorizmusellenes szakügyésze vizsgálja. A Beth Yaacov zsinagóga előtt parkoló két autót robbantottak fel szombaton 8 óra 30 perckor. Az egyikben feltehetően egy palack gáz volt, felgyújtottak szombaton 8 óra 30 perckor. A rendőrség szerint az épület két ajtaját is felrobbantották. A robbanásban egy rendőr megsérült.

Emmanuel Macron elnök kijelentette, hogy a zsinagógai támadás „terrorista cselekmény”, és arról biztosított, hogy „mindent megtesznek annak érdekében, hogy megtalálják az elkövetőt, vagy elkövetőket.

A dél-franciaországi La Grande-Motte-ban történt
A dél-franciaországi La Grande-Motte-ban történt
Fotó: Depositphotos

 Az antiszemitizmus elleni küzdelem állandó harc” – mondta Macron.

Gabriel Attal megbízott miniszterelnök és a megbízott belügyminiszter szombat délután utazott a helyszínre. Darmanin szerint a tűz „nyilvánvalóan bűncselekmény” volt.

A miniszter „azonnali megerősített védelemre” szólított fel a zsidó imahelyek körül, valamint „abszolút éberségre” és a zsinagógákba és zsidó iskolákba belépők és onnan kilépők védelmére.

Yonathan Arfi, a Franciaországi Zsidó Intézmények Képviselő Tanácsának (Crif) elnöke azt mondta: „A gázpalackot akkor robbantották fel egy autóban a La Grande-Motte-i zsinagóga előtt, amikor a hívők épp megérkeztek. Ez nem csupán támadás egy istentiszteleti helyen, hanem egy kísérlet a zsidók megölésére.”

A robbanások idején a zsinagógában tartózkodó öt ember, köztük a rabbi megúszta a sérüléseket.

Franciaországban megugrott az antiszemita cselekmények száma a Hamász Izrael elleni 2023. október 7-i támadása óta. Darmanin a hónap elején azt mondta újságíróknak, hogy a bejelentett cselekmények száma csaknem megháromszorozódott 2024 eleje óta, 887 incidenssel, szemben a tavalyi 304-gyel. 2023-ban 1676 bejelentett antiszemita incidens volt, négyszer több, mint az előző évben.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi A pápa nem, de egy érdekes vendég ott volt Vatikánban a nagypénteki misén
Privátbankár.hu | 2025. április 19. 11:24
És ha már ott van, hivatalos találkozója is lesz Rómában.
Nemzetközi Ennyi volt? Úgy tűnik, Trump tényleg megunta a béketeremtést
Privátbankár.hu | 2025. április 19. 09:43
Ha nincs előrelépés, Trump kiszáll az ukrajnai béketeremtés folyamatából.
Nemzetközi Itt az újabb moszkvai győzelmi jelentés – a halott civilekről nem beszélnek
Privátbankár.hu | 2025. április 19. 09:11
Elfoglaltak egy donyecki települést, lelőttek egy F-16-ost, és csapásokat mértek „külföldi zsoldosokra” is az orosz védelmi minisztérium összegzése szerint.
Nemzetközi Mindenki Putyin parancsára vár
Privátbankár.hu | 2025. április 18. 16:27
Lejárt az energetikai infrastruktúra létesítményei elleni csapásokra vonatkozó egy hónapos moratórium, de az orosz elnök nem adott ki utasítást ennek betartására vonatkozóan – jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője pénteken újságíróknak.
Nemzetközi Kína visszautasította Zelenszkij vádjait
Privátbankár.hu | 2025. április 18. 13:56
Nem szállítanak fegyvereket Oroszországnak.
Nemzetközi Sorsdöntő bejelentésre készül Trump?
Privátbankár.hu | 2025. április 18. 12:09
Szavaiból akár a vámháború közelgő befejezésére is lehet következtetni.
Nemzetközi Vészjósló üzenetet küldött Trump minisztere Putyinnak
Privátbankár.hu | 2025. április 18. 10:55
Marco Rubio szerint, ha nem lesz előrelépés a tűzszünetről folyó orosz-ukrán tárgyalásokon, akkor Donald Trump nem forszírozza tovább a békét.
Nemzetközi Sokba kerülhet az Orbán-kormánynak, hogy nem tartóztatta le Netanjahut
Privátbankár.hu | 2025. április 18. 10:39
A Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) kötelezettségszegési eljárást kezdeményezett Magyarország ellen.
Nemzetközi Borzalmas tragédiáról érkezett hír
Privátbankár.hu | 2025. április 18. 08:58
Két ember meghalt és sokan súlyos megsebesültek a Floridai Állami Egyetemen lezajlott lövöldözésben.
Nemzetközi Trump Zelenszkij tenyerébe csaphat
Privátbankár.hu | 2025. április 18. 07:59
Az Egyesült Államok és Ukrajna a jövő héten megkötheti az ásványkincsek kitermeléséről szóló megállapodást.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG