1p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Az ország északi részén lévő Szafed városát militáns erők vették tűz alá. 

Az észak-izraeli Szafed városát militáns erők vették tűz alá - közölte szombaton az Izraeli Védelmi Erők (IDF). Az izraeli légvédelem eszközei 55 rakétát és drónt fogtak el, amelyek közül egyesek lakatlan területeken csapódtak be, sérüléseket nem jegyeztek fel.

A csapások azonban tüzet okoztak a közeli növényzetben - jelentette a helyi média. Az IDF közölte, hogy a hadsereg a Hezbollah libanoni síita milícia több olyan dél-libanoni állását is bombázta, amelyeket Izrael elleni támadásra használtak. Az Irán-barát csoport közölte, hogy egyik harcosa meghalt az izraeli csapásokban.

A Hamász palesztin fegyveres csoport szövetségese, a Hezbollah a gázai konfliktus több mint 11 hónappal ezelőtti kezdete óta szinte naponta támad izraeli célpontokat.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Egyre feszültebb a helyzet a Hormuzi-szorosban, tankerhajót érhetett lövés
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 13:37
Irán lezárta a kulcsfontosságú útvonalat.
Nemzetközi Nem indultak meg a menekültek Iránból Európa felé
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 12:50
A német belügyminiszter értékelése szerint.
Nemzetközi Irán megint lezárta a Hormuzi-szorost
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 12:11
Meg is indokolták, miért.
Nemzetközi Az ENSZ-nek dolgozó sofőröket öltek meg izraeli katonák
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 10:48
Ivóvizet szállítottak.
Nemzetközi Rossz éjszakája volt a kikötőknek az orosz-ukrán háborúban
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 10:15
Mindkét háborúzó fél kikötőket támadott.
Nemzetközi Trump újabb ultimátumot adott
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 08:24
Különben véget vet a tűzszünetnek. 
Nemzetközi A Hormuzi-szoros tartós és teljes újranyitását kérik Macronék
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 19:16
Teljes körű újranyitását kérte a Hormuzi-szorosnak a Perzsa-öböl hajózhatóságának biztosításáról Párizsban pénteken csúcstalálkozót tartott csaknem ötven – magát semlegesnek nevező – ország vezetője, nem sokkal azután, hogy Irán bejelentette a hajózási útvonal megnyitását.
Nemzetközi Óriási bejelentést tett Trump a Hormuzi-szorosról
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 16:11
Irán megnyitja a Hormuzi-szorost – közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken.
Nemzetközi Nagyon aggasztó bejelentést tett az ukrán hírszerzés
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 14:35
Oroszország új szárazföldi offenzívára készül Ukrajna délkeleti részén, és szeptemberig az egész Donyec-medencét el akarja foglalni – jelentette ki Vadim Szkibickij, az ukrán katonai hírszerzés főnöke a Financial Timesnak adott interjújában, amelyet az Ukrinform állami hírügynökség ismertetett pénteken.
Nemzetközi Pusztító csapással fenyeget Irán, ha megint megtámadná az Egyesült Államok és Izrael
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 13:21
 „Pusztító csapást” helyezett kilátásba az Egyesült Államokkal és Izraellel szemben az iráni Forradalmi Gárda az iráni hadsereg napja alkalmából pénteken, amennyiben azok katonai erővel lépnek fel.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG