1p

Egy húszéves katonanő úton van hazafelé, thaiföldiek követhetik.

Megkezdték a gázai terrorszervezetek csütörtökön az újabb izraeli túszok átadását a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek.

A túszelengedést élő adásban közvetítő izraeli televíziók szerint elsőként a húszéves Agam Berger szabadult ki, a Gázai övezet melletti Nahal Óz nevű katonai támaszpontról elhurcolt ötödik katonanő, akinek négy társa már a múlt szombaton visszajutott Izraelbe. Elfogásukkor feladatuk a határkerítésen elhelyezett biztonsági kamerák felvételeinek figyelése volt.

A korábbi bejelentések szerint a palesztin iszlamista Hamász és az Iszlám Dzsihád nevű terrorszervezet átad újabb három izraeli és öt thaiföldi túszt a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek a Gázai övezetben elszenvedett 482 nap fogság után.

A túszokat a Nemzetközi Vöröskereszt a gázai határon az izraeli hadseregnek adja át. Először a határhoz közeli Reim katonai támaszponthoz viszik őket, ahol szükség esetén elsősegélyben részesítik őket, és találkoznak legközelebbi rokonaikkal. Rövid pihenés, állapotfelmérés, zuhanyozás, átöltözés után izraeli kórházakba szállítják őket kivizsgálásra.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi A lakhatási válság az Európai Bizottságot is elérte – így reagáltak
Bózsó Péter | 2025. december 17. 18:56
Az Európai Bizottság kedden mutatta be első tervét a súlyosbodó európai lakhatási válság kezelésére.
Nemzetközi Ketyeg az óra Abramovicsnak: több mint 1100 milliárd forintos vagyon a tét
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 14:46
Kényszerhelyzetbe hozta a brit kormány az orosz milliárdost, Roman Abramovicsot. Miután eladta a Chelsea-t, a 2,5 milliárd fontot egy ukrajnai alapnak kell átutalnia, különben bíróság elé állhat.
Nemzetközi Gyorsítaná a katonák mozgását az EU-n belül az Európai Parlament
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 13:57
A katonák mozgása az Európai Unión belül több mint egy hónapba is telhet. A parlament azt szeretné, ha akár 24 órán belül is átléphetnék az EU belős határait.
Nemzetközi Orbán Viktor levelet írt – nem akármilyen ígéretet kaphatott Putyintól
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 11:33
Az orosz válaszlépések elkerülhetik Magyarországot állítása szerint. 
Nemzetközi Hivatalosan is vádat emeltek a Bondi Beach-en lövöldöző terrorista ellen
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 11:11
15 gyilkossági ügy is szerepel a vádak közt. 
Nemzetközi Trump bekeményít, itt az elnök újabb húzása
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 08:48
Tovább fokozódik a feszültség Venezuela körül.
Nemzetközi Lépéseket tervez az EU – lassan elkészül az egészségügyi csomag
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 07:37
Könnyítenének az egészségügyi cégek számára is.
Nemzetközi Ukrajna ügyében Magyarország ismét blokkolt
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 19:55
Ülésezett az Európai Tanács Általános Ügyek Tanácsa keden, ahol Magyarország több kérdésben sem tudott egyetérteni.
Nemzetközi Nemzetközi kártérítési bizottság alakult Ukrajna megsegítésére
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 19:25
A testület eljár annak érdekében, hogy Kijev több százmilliárd dolláros kártérítést kapjon az orosz támadások és a háborús bűncselekmények okozta károkért
Nemzetközi Itt az áttörés? Fontos lépés történt az ukrajnai háború lezárása felé
Wéber Balázs | 2025. december 16. 18:20
A hét elején Washington váratlanul bejelentette, hogy hajlandó biztonsági garanciákat adni Ukrajnának egy tűzszünet megkötése esetén. Kijev pedig megfelelő garanciák esetén kész lemondani a NATO-tagságról szőtt terveiről. Mindez érdemben közelebb vihet a fegyvernyugváshoz, a területi kérdésekre ugyanakkor továbbra sincs megoldás. Nagyító alatt ezúttal az ukrajnai tűzszünet esélye.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG