2p

Mi lesz az árrésstop vége?
Belebukhat valaki az MNB-alapítványi botrányba?
Mik lennének egy új kormány legfontosabb teendői?

Online Klasszis Klub élőben Csillag Istvánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi gazdasági és közlekedési minisztert!

2025. június 25. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A kormány hat magyar állampolgárt evakuált Iránból, illetve a biztonsági körülmények javulásáig felfüggesztette a teheráni nagykövetség helyi működését – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

A tárcavezető arról számolt be a csütörtökön a Facebookon közzétett videóban, hogy a Közel-Keleten egyre súlyosabbak a harcok, emiatt több, Iránban élő magyar állampolgár is kimenekítésre kérte a kormányt. „Ez egy bonyolult és alapos tervezést igénylő művelet volt, hiszen Iránban súlyos rakéta- és bombatámadások zajlanak, az ország légtere zárva van, nagyon sokan hagyják el Teheránt, a közlekedési körülmények sem igazán ideálisak. Ezért komoly előkészítési munkákat követően a tegnapi nap folyamán szárazföldön személygépkocsikkal Azerbajdzsán irányába szerveztük meg az evakuációt kérő magyar állampolgárok kimenekítését Iránból” – tudatta.

„A hajnali órákban, tizenkét órás határon történő várakozást követően hat magyar állampolgárt át tudtunk vinni Azerbajdzsánba, akiket az iráni-azerbajdzsáni határ oldalán a bakui nagykövetségünk munkatársai vártak, és most már meg is érkeztek Bakuba, onnan a hazaszállításukat is szervezzük” – folytatta.

Ilyen a helyzet az iráni fővárosban. Sűrű fekete füst tör a magasba egy teheráni olajfinomítót ért izraeli légicsapás után 2025. júniusában.
Ilyen a helyzet az iráni fővárosban. Sűrű fekete füst tör a magasba egy teheráni olajfinomítót ért izraeli légicsapás után 2025. júniusában.
Fotó: MTI/EPA/Abedin Taherkenareh

„Mivel minden, evakuációt kérő magyar állampolgárt el tudtunk juttatni Azerbajdzsánba, ezért úgy döntöttem, hogy a teheráni nagykövetségünkön dolgozó valamennyi diplomatát és családtagjait is arra utasítottam, hogy hagyják el Iránt, így a nagykövetség munkatársai és családtagjai, összesen tizenöten, köztük gyermekek is, szintén átmentek Azerbajdzsánba, így a teheráni nagykövetség munkáját a biztonsági körülmények javulásáig, átmenetileg onnan fogják ellátni. Muszáj volt ezt a döntést meghoznom az ott dolgozók és családtagjaik, köztük gyerekek, életének megvédése érdekében” – tette hozzá Szijjártó Péter.

Mi történik Iránban, és hova tart a konfliktus? A Privátbankár megkérdezte a szakértőt:

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Mi lettünk az utolsók – már a bolgárok is megelőztek minket
Privátbankár.hu | 2025. június 19. 10:18
Az Eurostat friss adatai szerint a háztartások egy főre eső tényleges fogyasztásában, ha azt az EU átlaghoz hasonlítjuk, hazánk tavaly az utolsó helyre süllyedt az unióban.
Nemzetközi Ismét a tömegbe lőttek a gázai ételosztásoknál, sok a halott
Privátbankár.hu | 2025. június 19. 10:01
Szerdán legkevesebb 33 ember vesztette életét a Gázai övezetben az izraeli hadműveletekben. 
Nemzetközi Így sodródhat bele Peking és Moszkva a közel-keleti háborúba
Káncz Csaba | 2025. június 19. 09:32
Ahogy a szürkezónás ellenségeskedések nyílttá válnak, Netanjahu és Hámenei stratégiai számításai az eszkaláció normalizálódását kockáztatják a proxi-háborúk és a nukleáris aggodalom által már amúgy is feszült régióban. Ha az Egyesült Államok belekeveredne, az mindenképpen szélesebb körű konfliktusba sodorná a régiót. Káncz Csaba jegyzete.
Nemzetközi Izraeli kórházat talált el egy iráni rakéta
Privátbankár.hu | 2025. június 19. 09:22
Rakétatalálatot kapott a Soroka Kórház, egy nagy egészségügyi intézmény a dél-izraeli Beersheba városában csütörtök reggel.
Nemzetközi Elég nagy a bomba? Ezen múlhat, hogy Amerika belép-e a háborúba
Privátbankár.hu | 2025. június 19. 08:11
Egy elhúzódó háborúnak sem örülne, tárgyalásokra is kényszerítené Iránt, de a valódi ok az lehet, hogy még a 13.6 tonnás bomba is kevésnek bizonyulhat Fordó ellen.
Nemzetközi Putyin bejelentette: kész találkozni Zelenszkijjel
Privátbankár.hu | 2025. június 19. 06:26
Vlagyimir Putyin orosz elnök kijelentette, hogy kész találkozni Volodimir Zelenszkij ukrán államfővel, de kételkedik Zelenszkij döntéseinek legitimitásában.
Nemzetközi „Amíg Ali Hámenei él, addig Irán biztosan nem akar atombombát” – interjú N. Rózsa Erzsébettel
Wéber Balázs | 2025. június 19. 05:46
Iránnak nem célja atomfegyver kifejlesztése, és amíg az első számú vezetője, Ali Hámenei életben van, addig biztosan nem is lesz az, jelentette ki N. Rózsa Erzsébet a Privátbankárnak adott interjúban. A Közel-Kelet szakértő, aki néhány hete járt a perzsa államban, úgy véli, hogy az iráni nép összezárt az izraeli támadás után, és még a bebörtönzött értelmiségiek is beálltak az ország mögé. Az interjúban szó esik még Mahmud Ahmadinezsád hírhedt mondatáról, az iráni rezsim jellegéről, az Egyesült Államok szerepéről és az iraki forgatókönyv megismétlődésének veszélyéről is.
Nemzetközi Már az internetet is lekapcsolják Iránban
Privátbankár.hu | 2025. június 18. 19:38
A háborús helyzet feszült.
Nemzetközi Újabb magyarokat menekített haza a kormány
Privátbankár.hu | 2025. június 18. 17:17
Jordániából hozták őket.
Nemzetközi Trump egyre nyíltabban fenyegeti Iránt
Privátbankár.hu | 2025. június 18. 16:53
Nem válaszolt egyenesen.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG