2p

Volt dolga az ukrán légvédelemnek.

Az orosz hadsereg 149 csapásmérő, valamint álcadrónt vetett be ukrajnai célpontok ellen hétfőre virradóra, a légvédelem a támadó eszközök zömét hatástalanította, azonban egy ember meghalt és sokan megsebesültek a csapások következtében – jelentették katonai és helyhatósági források jelentései alapján ukrán hírügynökségek és hírportálok.

A légvédelem 131 drónt lelőtt, illetve rádióelektronikai eszközök bevetésével az eredeti pályájukról eltérített, 11 helyszínen 16 drón célba talált, négy esetben pedig a lezuhanó roncsok okoztak károkat – közölte hétfőn a légierő a Telegramon.

Egy ember meghalt, öt személy – közöttük két gyerek – pedig megsebesült, az ellenséges dróntámadások és tüzérségi csapások következtében Dnyipropetrovszk megyében, Krivij Rih környékén – közölte az Interfax-Ukrajina hírügynökség Vladiszlav Hajvanenko, megbízott katonai kormányzó Telegram-bejegyzése nyomán. A térségben egy mezőgazdasági vállalkozás, egy magánház és egy gázvezeték is megrongálódott.

A Nyikopoli járásban két ötemeletes épületben, valamint egy művészeti iskolában keletkeztek károk, a megyeszékhelyen, Dnyipróban pedig egy közigazgatási épület és lakóházak rongálódtak meg – fűzte hozzá Hajvanenko.

Három civil megsebesült a Csernyihiv ellen végrehajtott orosz dróntámadás következtében – számolt be Dmitro Brizsinszkij, az észak-ukrajnai megyeszékhely katonai közigazgatásának vezetője a Telegramon. A drón egy többszintes épület mellett csapódott be, a lökéshullám ablakokat és ajtókat tört be és autókat rongált meg, egy gázvezetéken tűz ütött ki.

(MTI)

Címkék: Nemzetközi Ukrajna

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Megrettent Mexikó, egyeztet a drogkartellekről az amerikaiakkal
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 19:59
Az elnöknő szoros koordinációt szeretne az Egyesült Államokkal, miután az katonai csapásokkal fenyegette.
Nemzetközi Vitalij Klicsko megrázó kéréssel fordult Kijev lakosaihoz
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 19:25
A kijevi főpolgármester arra szólította fel az ukrán főváros lakóit, hogy amennyiben lehetséges, ideiglenesen hagyják el a várost, miután a pénteki orosz támadás következtében Kijev társasházainak mintegy fele fűtés nélkül maradt.
Nemzetközi A francia ellenzék kormánybuktatásra készül a Mercosur-egyezmény miatt
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 18:59
A francia kormányt politikai riválisai és a gazdálkodók is gyalázták, miután pénteken nem sikerült megakadályoznia az EU-Mercosur kereskedelmi megállapodás jóváhagyását.
Nemzetközi Nincs megállás – újabb tankert zsákmányoltak az amerikaiak
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 18:12
Az elmúlt hetekben célba vett ötödik hajót, az Olina tankert foglalta le az Egyesült Államok a Karib-térségben.
Nemzetközi Gesztusra gesztus: Donald Trump katonái nem támadják tovább Venezuelát
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 16:05
A dél-amerikai ország együttműködését látva az amerikai elnök bejelentette lemond az erőszak további alkalmazásáról.
Nemzetközi A kormány furcsa módon európai menekülőket fogadott be
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 15:35
Az Európai Unió országait erről értesítették.
Nemzetközi Elképesztő harc zajlik az ukrán légtérben – a drónok már vissza is vágnak
Litván Dániel | 2026. január 9. 14:40
Az ukránok egyre jobb eredményeket érnek el az orosz drónok elleni harcban saját drónvadász drónokkal. Az orosz eszközök azonban már készülnek a visszavágásra.
Nemzetközi 25 év után megszületett a megállapodás, de nem mindenki ért egyet
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 13:45
Az EU tagállamainak minősített többsége pénteken jóváhagyta a blokk régóta várt kereskedelmi megállapodását a dél-amerikai Mercosur blokkal – közölte négy uniós diplomata.
Nemzetközi Európai reakció érkezett az iráni tüntetésekre
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 12:15
Egy francia diplomatától.
Nemzetközi Kiakadt Trump, hogy korlátoznák a külpolitikában
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 11:30
A Szenátus korlátozná Trumpot, de a Képviselőház és maga az elnök is ezt még felülírhatják.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG