1p

A megszerzett harci tapasztalat máshol is jól jöhet majd.

Dorothy Camille Shea, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövetének helyettese arra figyelmeztetett, hogy az észak-koreai csapatok bevonása az Ukrajna elleni háborúba lehetővé teszi az ország számára, hogy értékes harci tapasztalatokat szerezzen, és ezzel növelje felkészültségét a szomszédos országok elleni katonai akciókra.

Az Ukrainszka Pravda cikke szerint Shea úgy fogalmazott, hogy több mint 12 ezer észak-koreai katona tartózkodik jelenleg Oroszországban, és aktívan részt vesznek a Kurszki területen zajló harci cselekményekben, ezzel tovább erősítve a Moszkva és Phenjan közötti szoros együttműködést.

Vaszilij Nebenzia, Oroszország állandó ENSZ-képviselője elutasította a műholdas és űrtechnológiák Phenjanba történő átadásáról szóló amerikai állításokat, „teljesen megalapozatlannak” nevezve azokat.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ha ezt Trump megcsinálja, összeomlik a NATO?
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 16:28
Az EU-s védelmi biztos szerint igen. 
Nemzetközi Egyre több ukrán kezd új életet Európában
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 14:32
Nőtt a védelmet kapók száma.
Nemzetközi Jelentős autópiaci megállapodást üthetett nyélbe Kína és az EU
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 14:00
Az elektromos autók ügyében.
Nemzetközi Az Orbán-kormány egy újabb, súlyos bűncselekményekkel vádolt politikusnak adott menedékjogot
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 10:02
Akár 25 évre is ítélhetik hazájában a volt lengyel igazságügyi minisztert, akinek már a helyettese is Magyarországra menekült.
Nemzetközi Mi lesz Venezuela aranyával?
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 08:01
A dél-amerikai országnak mintegy 4,8 milliárd dollárt érő 31 tonnányi aranykészlete van befagyasztva Londonban.
Nemzetközi Visszavágott! Harcias üzenet Kuba elnökétől Trumpnak
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 06:28
Tovább éleződik a két ország közötti – egyelőre politikai – feszültség a Venezuelai eseményeket követően.
Nemzetközi Alla Pugacsova idegen ügynök lett
Elek Lenke | 2026. január 11. 17:01
Az oroszok Madonnája megmutatta, hogy a legnagyobb sztárok is tiltakozhatnak a háború ellen.
Nemzetközi Katar és az Emírségek csatlakozik az Egyesült Államok vezette „szilícium” programhoz
Privátbankár.hu | 2026. január 11. 16:01
A két ország csatlakozása figyelemre méltó a Közel-Kelet politikai megosztottságának történetét tekintve, és tükrözi az Egyesült Államok vezette erőfeszítéseket, hogy Izraelt és az Öböl-menti államokat ugyanabba a technológia-központú gazdasági keretrendszerbe vonják be.
Nemzetközi Donald Trump igen kemény ultimátumot intézett Kubához
Privátbankár.hu | 2026. január 11. 14:29
Az amerikai elnök vasárnap azt javasolta, hogy Kuba kössön megállapodást az Egyesült Államokkal, különben a szigetország többé nem fog olajhoz vagy pénzhez jutni.
Nemzetközi Az iráni sah fia visszatérne Amerikából, hogy Irán élére álljon
Privátbankár.hu | 2026. január 11. 14:00
A 65 éves Reza Pahlavi országos vezetőként kíván megszólalni, annak ellenére, hogy apja 1979-es iszlám forradalomban történt megbuktatása óta Iránon kívül él.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG