2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Ez történt ma az orosz-ukrán háborúban és ahhoz kapcsolódóan.

  • Az orosz erők szerdán csapást mértek a dél-ukrajnai Odessza város kikötői infrastruktúrájára, aminek következtében az eddigi adatok szerint öt helyi lakos életét vesztette - közölte Dmitro Pletencsuk, az ukrán haditengerészet szóvivője az MTI szerint. A támadás idején a városban tartózkodott Volodimir Zelenszkij ukrán elnök és Kiriákosz Micotákisz görög miniszterelnök is.
  • Volodimir Zelenszkij elmondta, hogy látta az orosz támadást. Azt hangoztatta, hogy Ukrajnának hatékonyabb légvédelmi rendszerre van szüksége.
    Zelenszkij is veszélyben volt (korábbi felvétel). Fotó: Ukrán elnöki sajtóiroda
    Zelenszkij is veszélyben volt (korábbi felvétel). Fotó: Ukrán elnöki sajtóiroda
  • Kiriákosz Micotákisz a görög sajtónak azt mondta, hogy a támadás idején éppen Odessza kikötőjében voltak Zelenszkijjel, és a robbanások közel voltak hozzájuk. "Zelenszkij elnök és munkatársai megmutatták nekünk és elmagyarázták a kikötő fontosságát és azt, hogy mit tesznek az ukrán tengeri útvonal helyreállítása és megerősítése terén, és milyen károk érték a támadások során. Meghallottuk a szirénák hangját és a robbanásokat, amelyek nagyon közel voltak hozzánk". A BBC szerint azt is jelezte, hogy nem volt idejük bemenni az óvóhelyre. 
  • Az orosz védelmi tárca szerdán számolt be először francia gyártmányú HAMMER irányítható légibomba lelövéséről, valamint közölte, hogy az ukrán hadsereg elveszítette harmadik Abrams harckocsiját, az amerikai gyártmányú tankot a moszkvai beszámoló szerint egy T-72B3-as tank egyetlen lövéssel tette üzemképtelenné.
  • Több mint 150 durva szabálysértést jegyeztek fel a zaporizzsjai atomerőmű működtetésében azóta, hogy az orosz csapatok két éve megszállták a nukleáris létesítményt - közölte Denisz Smihal ukrán miniszterelnök a kormány szerdai ülésén az MTI szerint. Hozzátette: ezek mindegyike végzetes lehetett volna.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Se ideje, se jó lépése nem maradt Iránnal szemben Trumpnak – kezdhetünk tényleg aggódni?
Litván Dániel | 2026. augusztus 29. 17:24
A patthelyzet Iránnak kedvez, az Egyesült Államoknak pedig egyre inkább csak rossz választásai vannak. Ebből pedig valami igazán rossz is kisülhet.
Nemzetközi Új munkát talált Zelenszkij korábbi védelmi minisztere
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 15:45
Olaszországban lesz tanácsadó.
Nemzetközi Félelmetesen drága lesz az újjáépítés Nepálban, több mint kétezren eltűntek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 14:05
Súlyos a helyzet a természeti katasztrófa után.
Nemzetközi Fontos népszavazás zajlik, az Európai Unió bővülése lehet a tét
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 13:22
Eldőlhet, hogy Izland folytatja-e a csatlakozási tárgyalásokat.
Nemzetközi Súlyos orosz csapás történt Kijev közelében
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 12:45
Több halálos áldozat is van.
Nemzetközi Irán visszaszólt: hazugságokat állít Trump a Hormuzi-szorosról?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 10:26
Vitatják a vízi átjáró helyzetét.
Nemzetközi Vodkaüzemet ért orosz rakétatámadás Ukrajnában, több millió üveg ital veszett oda
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 20:04
Másodpercenként 16 üveg vodka gyártására is képes volt a zaporizzsjai üzem.
Nemzetközi Javult a gazdasági hangulat augusztusban az EU-ban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 12:48
 Január óta a legmagasabbra emelkedett augusztusban.
Nemzetközi Meghalt V. Harald norvég király
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 11:50
Életének 89. évében.
Nemzetközi Egyre furcsább célpontjai vannak az orosz drónoknak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 11:20
Barkácsáruházat ért újabb dróntámadás.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG