2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Az ukrán elnök szerint Putyin szokásos taktikáját követi a tűzszüneti javaslat ügyében.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtök este „előre megjósolhatónak és manipulatívnak” nevezte Vlagyimir Putyin orosz elnöknek a tűzszünetről aznap mondott szavait, aki szerinte valójában elutasítani készül a javaslatot.

„Putyin nyilvánvalóan fél megmondani egyenesen (Donald) Trump (amerikai) elnöknek, hogy a háború folytatását akarja, hogy továbbra is ukránokat akar gyilkolni”

- mondta az ukrán elnök a Telegram csatornáján közzétett videóüzenetében.

„Moszkvában azért kényszerítik ki a fegyverszünet kapcsán az előfeltételeket, hogy egyáltalán soha semmi se történjék, vagy minél tovább ne történjék semmi. Putyin ezt gyakran teszi, nem mond egyenesen nemet, hanem ímmel-ámmal csinálja a dolgokat, és ésszerű megoldásokat lehetetlenné tesz. Ezt már más orosz manipulációknál láttuk” – mondta Volodimir Zelenszkij.

„Volt egy amerikai javaslat a feltétel nélküli tűzszünet életbe léptetésére a levegőben, a tengeren és a frontvonalakon. Mi, ukránok elfogadtuk ezt a javaslatot. Az amerikai féltől azt hallottuk, hogy készek megszervezni a tűzszünet ellenőrzését. A tűzszünet ellenőrzését Amerika és Európa lehetőségeivel meg lehet oldani”

- tette hozzá.

Zelenszkij szerint a tűzszünet alkalmat ad arra, hogy „előkészítsenek a hosszú távú biztonsággal és egy valós, megbízható békével kapcsolatos valamennyi kérdésre adandó választ és letegyék az asztalra a háború lezárásával kapcsolatos tervet”.

Vlagyimir Putyin Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnökkel tartott csütörtöki moszkvai sajtótájékoztatóján az Egyesült Államok által benyújtott és Ukrajna által elfogadott tűzszüneti javaslat kapcsán kijelentette, hogy elvben támogatják a tűzszünetet, de számos kérdés még válaszra vár és további tárgyalást igényel, többek között Donald Trump amerikai elnökkel.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Rekordszámú migráns érkezett egyetlen lélekvesztőn Nagy-Britanniába
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 17:16
Rekordszámú, 230 illegális bevándorló, köztük 20 gyerek érkezett egyetlen nagy, felfújható gumicsónak fedélzetén a hétfőre virradó éjjel a La Manche csatornán Nagy-Britanniába – jelentette hétfőn a Francia Tengeri Mentőtársaság (SNSM) és a brit közszolgálati média, a BBC.
Nemzetközi Interjút adott az üzletemberből lett ukrán drónparancsnok
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 16:40
A Krím ellen végrehajtott ukrán csapások egy olyan hadművelet első szakaszát jelentik, amelynek célja alkalmatlanná tenni a 2014-ben Oroszország által jogellenesen annektált félszigetet arra, hogy az orosz erők támaszpontként, felvonulási területeként használják – jelentette ki Bródi Róbert (Robert „Magyar” Brovgyi), az ukrán hadsereg drónerőinek parancsnoka az AP hírügynökségnek adott, hétfőn megjelent interjújában.
Nemzetközi Erős földrengés rázta meg Kolumbiát
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 16:19
Jelentős károkat okozott egy erős földrengés Kolumbia csendes-óceáni partvidékén – közölték a hatóságok.
Nemzetközi Dánia és Olaszország meg akarja állítani az ellenőrizetlen migrációt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 15:47
Az Európába irányuló ellenőrizetlen migráció megállítását és az Európai Unió határain kívül eső regisztrációs központok (hotspot) létrehozását sürgette hétfőn kiadott közös nyilatkozatában Mette Frederiksen dán, és Giorgia Meloni olasz miniszterelnök.
Nemzetközi Moldova hazarendeli moszkvai nagykövetét
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 14:45
A moldovai külügyminisztérium konzultációra visszahívja moszkvai nagykövetét, miután az ország területén lezuhant és felrobbant egy drón – közölte hétfőn a tárca.
Nemzetközi Szükségállapotot hirdettek Kanadában, a legrosszabbra készülnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 14:08
A lakosokat arra figyelmeztetik, hogy készüljenek fel a legrosszabbra, mivel Kanadában kicsúszott az irányítás a bozóttűz felett.
Nemzetközi Új állása lesz Orbán Viktornak?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 13:14
Panyi Szabolcs szerint Orbán kicsekkol Magyarországról, az ENSZ-nél és a FIFA-nál keres új munkát.
Nemzetközi A románok ismét vakarják a fejüket a Duna miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 12:21
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése a romániai atomerőműnél.
Nemzetközi Sok halottja és sebesültje van az orosz légi és tüzérségi csapásoknak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 11:11
Öt ember meghalt az északkelet-ukrajnai Harkiv megyei Buhajivka településen, míg az észak-ukrajnai Szumiban tizennégyen megsebesültek az orosz tüzérségi és légicsapások következtében mára virradóra.
Nemzetközi Már a szaúdiak is saját bőrükön tapasztalják a dróntámadásokat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 08:31
Nincs előrelépés a Hormuzi-szoros ögyében, továbbra sem tud megegyezni egymással Irán és az Egyesült Államok. Sőt, a jemeni húszik a szaúdi Aramco finomítóját támadták.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG