2p

Miután Zelenszkij kizárta ukrán területek feladására, átírja a béketervet, amit a Fehér Ház felé eljuttat. 

Ukrajna egy felülvizsgált béketervet készül benyújtani a Fehér Háznak, mivel el akarja kerülni az Oroszországnak tett területi engedményeket. Kijev alternatívákat fog javasolni, miután Volodimir Zelenszkij elnök ismét kizárta a földterületek feladását, mondván, hogy ehhez „nincs joga” sem az ukrán, sem a nemzetközi jog értelmében – írja a BBC.

A nyilatkozatot hétfőn tette, miután találkozott európai és NATO-vezetőkkel, hogy eltántorítsa az Egyesült Államokat egy olyan békemegállapodás támogatásától, amely jelentős engedményeket követel Ukrajnától, és amelytől a szövetségesek attól tartanak, hogy sebezhetővé tenné az országot egy jövőbeni invázióval szemben.

Az AFP hírügynökség jelentése szerint az ukrán elnök egy sajtótájékoztatón azt mondta, hogy csapata már kedden új javaslatot küldhet az amerikaiaknak.

Zelenszkij tovább formálja a béketervet
Zelenszkij tovább formálja a béketervet
Fotó: MTI

Eközben az északnyugat-ukrajnai Szumi városa áram nélkül maradt egy éjszaka után egy orosz dróntámadás után. A régió kormányzója elmondta, hogy több mint egy tucat drón csapódott be energiainfrastruktúrának, ami a legújabb az orosz éjszakai támadások közül. A hatóságok jelenleg is keresik az áldozatokat.

Másutt tovább emelkedett a Ternopil régióban elkövetett, Oroszország egyik legvéresebb támadásának halálos áldozatainak száma.

Ternopil rendőrfőnöke elmondta, hogy két újabb holttestet találtak a nyugat-ukrajnai város elleni múlt havi orosz rakétatámadást követően, így a halálos áldozatok száma 38-ra emelkedett, köztük nyolc gyermek van. 

Zelenszkij jelenleg is folyamatban lévő európai diplomáciai körútjára azután került sor, hogy az amerikai és ukrán tárgyalók a hétvégén napokig tartó intenzív tárgyalásain nem sikerült olyan megállapodást kötniük, amelybez Kijev beleegyezhetne.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ott ólálkodott egy orosz felderítő, ahol nem kellett volna
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 19:19
A román F-16-osok elkapták.
Nemzetközi Netanjahuval beszélt telefonon Magyar Péter – mi jöhet a magyar-izraeli kapcsolatokban?
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 18:33
Magyarországra is meghívta.
Nemzetközi Orbán Viktor inkább nem megy el az EU-csúcsra
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 17:16
Jövő héten rendezik.
Nemzetközi Nem lesz Kínában Putyin-Trump találkozó?
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 16:50
A Kreml szóvivője válaszolt.
Nemzetközi A háború árnyékában bezár Dubaj egyik jelképe
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 14:32
Felújítás miatt bezár a Burj Al Arab, Dubaj ikonikus luxusszállodája.
Nemzetközi Ismét növekszik az Európában menedéket kérők száma?
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 13:30
De az előző év azonos időszakához képest nem.
Nemzetközi Orbán Viktor után Magyar Pétert is jó embernek nevezte Trump
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 09:02
Azt mondta, jó munkát fog végezni, és elismerte, hogy Orbán Viktor népszerűsége jelentős hátrányban volt a választás előtt.
Nemzetközi Hatalmas segély érkezik Iránba a Vöröskereszttől
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 19:45
Megérkezett az első öt teherautónyi szállítmány abból a több mint 171 tonna segélyből, amelyet a Vöröskereszt közúton indított útnak az iráni Vörös Félhold Társaság számára – jelentette be a segélyszervezet kedden Genfben.
Nemzetközi Magyar katonák indultak a Közel-Keletre
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 17:09
Elindult repülőgéppel Bejrútba a magyar katonák váltóállománya, akik az ENSZ libanoni békefenntartó missziójában teljesítenek majd szolgálatot – írja a Honvédelmi Minisztérium keddi közleménye alapján az MTI.
Nemzetközi Fontos emberrel telefonált Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 15:41
A Tisza Párt elnöke Ursula von der Leyen-nel beszélt. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG