Úgy tűnik, az ügyfelek első körben saját forrásokból, esetleg családi vagy baráti kölcsönből fedezik a végtörlesztést. A PSZÁF honlapján közölt összesítés szerint a kedvezményes végtörlesztésre október végéig mindössze 485 forinthitel szerződést nyújtottak a pénzügyi intézmények, 2,27 milliárd forint értékben. A hiteles ügyfelek aránya sem darabszámban, sem értékben nem éri el az összes végtörlesztő 2 százalékát.
A kiváltó forinthiteleket nagyobbrészt saját devizahiteles ügyfeleiknek nyújtják a bankok, egyelőre mindössze 138 esetben váltottak ki hitelből más pénzintézetnél lévő kölcsönt.
Bár kezdetben a takarékszövetkezetektől várták a hitelkiváltó forintalapú termékek dömpingjét, az eddigi statisztikák szerint az ilyen jellegú kölcsönök mindössze 13 százalékát nyújtották szövetkezeti hitelintézetek.
Lesznek még mások is
Az aktuális és a végtörlesztési árfolyamok különbsége alapján a pénzügyi intézményeknek eddig 44 milliárd forintos vesztesége származott a végtörlesztés miatt.Egy november 3-i sajtótájékoztatón Szász Károly, a PSZÁF elnöke elmondta: További 43 ezer ügyfél már bejelentette igényét a végtörlesztésre, ami 71 milliárd forint további veszteséget okozhat a Magyarországon működő bankoknak. PSZÁF elnöke szerint a kezdeti hullám várhatóan csillapodni fog, majd az év vége felé a forinthitelezés várható élénkülésének köszönhetően újra nőhet az érdeklődés a végtörlesztés iránt.
Matolcsy György akkor úgy fogalmazott: nincs egyetlen olyan megoldás, amely az összes devizahiteles problémájára megoldást nyújt, így összetett válasz készül a helyzetre. A nemzetgazdasági miniszter szerint nem érdemes azonban új programra várni, aki teheti, éljen a végtörlesztés lehetőségével. A következő hetekben nem tervez a kormány új intézkedéseket a devizahitelesek helyzetével kapcsolatban.
Surányi György, a CIB anyabankjának magyarországi vezetője egy korábbi interjúban úgy vélekedett, a végtörlesztési lehetőség nem más, mint ajándék a jómódú adósoknak. A PSZÁF mostani statisztikájában például minden bizonnyal benne van a CIB azon ügyfele is, aki a program keretében több százmillió forint értékű hitelt fizetett vissza, amelynél Surányi szavaival élve 100 milliós nagyságrendű az az "ajándék", amit az illető az Országgyűléstől kapott.
 
                             
                             
                             
                             
                             
                             
                             
                             
                             
                             Hosszú vita után.
							Hosszú vita után.						 
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                        

 
