A következő három-öt évben a megújuló integráció eredményeként a jelenlegi két-háromszorosára emelkedhet a takarékok piaci részesedése, az átalakulási folyamat legfontosabb lépései 2014 végéig megtörténnek - nyilatkozta a Napi Gazdaságnak a Takarékbank Zrt. vezérigazgatója.
Szabó Levente a lap hétfői számában publikált interjúban elmondta: a Takarékbank a szektor központi bankjaként a korábbinál lényegesen nagyobb szerepet kap az integráció folyamatainak kialakításában.
"A centralizáltabb működés, az egységes szabályzatok és folyamatok bevezetése természetesen csökkenti a helyi működés szabadságfokát, de összességében növeli a rendszer működésének hatékonyságát és biztonságát. A részjegytulajdonosok is jól járnak, hiszen a hatékonyabb, versenyképesebb, biztonságosabb működés várhatóan nagyobb nyereséggel jár majd" - vélekedett.
Legalább dupláznák a részesedésüket
A vezérigazgató szerint az átalakítási folyamat első eredményeit már a jövő év első felében látni lehet majd, a jövő év végére kialakulhat az új működési struktúra, 2015-ben pedig várhatóan az üzleti számokban is megmutatkozik ennek pozitív hozadéka.
Kifejtette: a jelenlegi piaci rész három-öt éven belüli duplázása-triplázása ambiciózus, ugyanakkor reális cél, aminek elérését a jelenlegi banki piaci környezet is segíti, hiszen több versenytárs aktivitása jelentősen csökkent, néhány szereplő a piacot is elhagyhatja.
Arra a kérdésre, mi indokolhatja a gyors értékesítést, ha az integrációs folyamat csak a következő években zárul, Szabó Levente azt válaszolta: vélhetően azért döntött úgy a kormány, hogy el kell indítani az állami tulajdonrész értékesítésének folyamatát, mert a megkezdett változások már nem fordíthatók vissza. Hozzátette, a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) részesedését a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezetében nem értékesítik, így fennmarad az állami jelenlét az átalakulás folyamatában.
Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?
Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia
2025. november 4., Budapest
Másfél év múlva zárulhat a takarékok integrációja.
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
Csak nem beavatkozásra készül Trump hadserege egy afrikai országban?
31 perce
-
Bírósági felszólítást kapott Trump
körülbelül 1 órája
-
Szörnyű hírt kapott Brüsszel Amerikából
körülbelül 1 órája
-
Bankot robbantott az Amazon New Yorkban
2 órája
-
Kecskepite, kannás bor, türkizkék tenger – őszi ejtőzés Kefalónián
4 órája
-
Vészjósló bejelentést tett a fehérorosz elnök az Oresnyik rakétáról
15 órája
-
Folyhat a francia pezsgő az OTP-székházban
15 órája
Mfor.hu Top24
- Új ügyvezető igazgató a miskolci Bosch kéziszerszámgyárban
- Vigyázat! Új módszerekkel támadnak a banki csalók
- Sokkolta a kereskedőket a kormány váratlan bejelentése
- Félelmetes fegyvert vethetett be Oroszország Ukrajnában
- Még a 14. havi nyugdíjra is rálicitált egy ellenzéki párt
- Meglepetést okozott a forint a héten
- Nem is igazán érdeke Orbán Viktornak a béke?
Pénzügyi szektor
A kenyai tragédia után: magánrepülős balesetre is fizet a biztosító?
Imre Lőrinc | 2025. október 31. 14:49
A rövid válasz igen, ugyanakkor alaposan át kell nézni, hogy mit is tartalmaz az adott szerződés. A lapunk által megkérdezett biztosítási szakértő elmondta, hogy egyre tudatosabbak a magyar utazók, napi néhány százforintos pluszköltséggel pedig jelentősen javíthatjuk az utasbiztosítás fedezetének tartalmát.
Pénzügyi szektor
A bankok ellenzik az ingyenes készpénzfelvételi limit emelését
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 12:06
A Magyar Bankszövetség határozottan ellenzi az ingyenes ATM készpénzfelvételi limit emelését, mivel lényegesen több kárt okoz a társadalomnak és a gazdaságnak, mint amennyi hasznot hoz az államnak.
Pénzügyi szektor
Igazán jól teljesített az október végén lejárt OTP Megatrend II. Hozamvédett Zártvégű Alap
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 11:29
Jó befektetésnek bizonyult az alap, amely azokra a cégekre tett, amelyek a mesterséges intelligenciák fejlesztéséhez és alkalmazásához kínálnak hardver és szoftver megoldásokat.
Pénzügyi szektor
Az Erste Csoport tovább növelte ügyfélállományát
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 07:53
Ismét javították a 2025-ös pénzügyi kilátásokat.
Pénzügyi szektor
Győzött a mesterséges intelligencia: közel ezer banki dolgozót készülnek lapátra tenni Hollandiában
Privátbankár.hu | 2025. október 28. 19:12
Az ING Bank akár 950 munkahelyet is megszüntethet Hollandiában a jövő év végéig, részben azért, mert bizonyos munkaköröket mesterséges intelligencia (MI) válthat fel – derül ki a bank előrejelzéséből, amelyet a holland munkaügyi hivatalhoz (UWV) nyújtottak be.
Pénzügyi szektor
Államadósság: valakik megint tízmilliárdokért vettek állampapírt
Privátbankár.hu | 2025. október 16. 12:55
Hozamcsökkenés mellett értékesített 3 és 5 éves lejáratú államkötvényeket csütörtöki aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK), a 10 éves államkötvény átlaghozama emelkedett.
Pénzügyi szektor
Papír van róla: kockázatos, amit a kormány csinál
Privátbankár.hu | 2025. október 9. 19:21
A Költségvetési Tanács (KT) szerint bekövetkeztek az általa a 2025-ös költségvetési tervezés véleményezése során jelzett kockázatok – állapította meg a 2025. évi központi költségvetésről szóló 2024. évi XC. törvény első félévi végrehajtásáról készített véleményében a testület, amelyet csütörtökön hozott nyilvánosságra.
Pénzügyi szektor
Száguld az Otthon Start, ki tudja hol áll meg
Privátbankár.hu | 2025. október 9. 14:15
Érezhetően emelkedett, de még így is 5 százalék alatti szinten maradt a júniusig tartó egy év alatt a 20 százaléknál kevesebb önerővel felvett jelzáloghitelek aránya. Az Otthon Start megjelenésével még inkább megugorhat ez az arány, hiszen az új támogatott konstrukciónál is elegendő lehet a vételár 10 százalékát előteremteni – hívta fel a figyelmet a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója.
Pénzügyi szektor
Hét termékkel startolt el a 3 százalékos fix kamatú vállalkozói hitel
Privátbankár.hu | 2025. október 6. 16:45
Hétfőtől hét hiteltermék egységesen 3 százalékos fix kamattal érhető el a Széchenyi Kártya Program keretében – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Pénzügyi szektor
Sosem takarítottunk meg ennyi pénzt, még mindig a biztonságra játszunk
Privátbankár.hu | 2025. október 6. 09:55
Egyetlen év alatt több mint 38 százalékkal emelkedett a pénzügyi szolgáltatóknál vezetett tartós befektetési számlák (TBSZ) száma, ami arra utal, hogy a kisbefektetőknek egyre motiválóbb a konstrukcióval elérhető adóelőny – hívta fel a figyelmet Barát Mihály, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. Közben a TBSZ-számlákon tartott összeg is szép ütemben gyarapodik.
Heti top
- Így alakulna a nyugdíj kormányváltás esetén 2025. október 25. 14:12
- Zelenszkij megmondta, meddig nem fognak háborúzni 2025. október 28. 18:19
- Kilőtték az oroszok az ukrán Flamingókat 2025. október 31. 14:31
- A nap képe: ki nem találja, kivel futott össze Szijjártó Péter Fehéroroszországban 2025. október 28. 12:05
Havi top
- Így jár, aki kilép az Európai Unióból 2025. október 20. 06:42
- Hétfőtől megint szembejöhet a valóság az Orbán-kormánnyal 2025. október 5. 09:04
- Volodimir Zelenszkij megfosztotta Odessza polgármesterét ukrán állampolgárságától 2025. október 14. 19:31
- Magyar Péter: ha áprilisig nem lesz béke, idehívjuk a békekonferenciát 2025. október 14. 12:13
Friss
MBH Bank elemzés
-
Itt éri meg a legjobban lakásba fektetni az új hitellel2025. október 9. 12:05 -
Soha rosszabb félévet – jó számokkal zárt az MBH Bank2025. augusztus 28. 16:11 -
Év végén jöhet csak kamatcsökkentés2025. május 27. 17:01 -
A fizetésünk több mint harmadát a kiskereskedelemben hagyjuk2025. május 13. 14:44 -
Lassan újra mernek vásárolni a magyarok?2025. január 9. 13:18 -
Visszaesett az építőipari termelés volumene 2024 augusztusában2024. október 16. 11:55 -
Az MBH Bank jövőre a növekedés jelentős gyorsulását várja2024. október 15. 16:58
Piac&Profit cikkei
Turizmus Online cikkei
-
Fizet-e a biztosító magánrepülős baleset esetén?
04:38
-
Törökország nemzeti ünnepét méltó módon köszöntötték Budapesten
16:36
-
Szabálymódosítás a hazai szőlőket sújtó járvány megfékezése érdekében
13:12
-
Visit Hungary: gyorsjelentés az október 23-ai hosszú hétvégéről
12:36
-
Friss, ropogós MSZÉSZ trendriport – 2025. szeptember
11:01
A vidék hírei
-
Marvel-hősökként hódítaná meg Amerikát Orbán, Lázár és Szijjártó
19:43
-
Pétervásárai gyermekotthon lakóit környékezte meg a pedofil, aki korábban a Harcosok Klubja tagja volt a Heves megyei Fidesz csapatának
14:34
-
Megszerezte a Blikket a NER
13:27
-
Durván nyomoul a szőlő betegsége az egész országban, szigorítás jön
13:16
-
Ákos Egerbe érkezik
11:40
legolvasottabb
-
Így jár, aki kilép az Európai Unióból
2025. október 20. 06:42
-
Hétfőtől megint szembejöhet a valóság az Orbán-kormánnyal
2025. október 5. 09:04
-
Volodimir Zelenszkij megfosztotta Odessza polgármesterét ukrán állampolgárságától
2025. október 14. 19:31
-
Magyar Péter: ha áprilisig nem lesz béke, idehívjuk a békekonferenciát
2025. október 14. 12:13
-
Ezt üzenték a horvátok a Molnak az Adria kőolajvezetékről
2025. október 9. 16:55
top 24
-
Kilőtték az oroszok az ukrán Flamingókat
2025. október 31. 14:31
-
Újabb nagy uniós tagállamban bukhat meg a kormány
2025. október 31. 13:24
-
Ki nem találja, hova látogat Orbán Viktor a hétvégén
2025. október 31. 15:01
-
Óriási hatótávolságú rakétákkal támadhatta Oroszország Ukrajnát
2025. október 31. 16:16
-
Szörnyű hírt kapott Brüsszel Amerikából
2025. november 1. 08:47
Az amerikai elnök „különös aggodalomra okot adó országnak” minősítette Nigériát a keresztényeket fenyegető erőszak miatt. 

