A Budapesti Értéktőzsdén jegyzett Gránit Bank az előző évek tendenciáját folytatva 2024-ben is a szektorátlagot meghaladó növekedést ért el. A mérlegfőösszeg 2024-ben 3,5-ször nagyobb mértékben emelkedett, mint a bankszektor átlaga, és 15 év alatt 229-szeresére bővült. A Gránit Bankcsoport által elért 23 százalékos saját tőke arányos jövedelmezőség is jelentősen meghaladja a hazai bankok konszolidált szintű átlagát – derült ki a pénzintézet közleményéből.
Fotó: Gránit Bank
A bankcsoport a 2024-es évet közel 1 700 milliárd forintnyi mérlegfőösszeggel zárta, a saját tőke meghaladta a 148 milliárd forintot, az adózás előtti eredmény a 23 milliárd forintot, az adózott eredmény pedig több, mint 21 milliárd forint lett.
Hegedüs Éva, a Gránit Bank elnök vezérigazgatója elmondta:
„a mai, nyilvános részvénytársaságként első alkalommal megtartott közgyűlésen az alaptőke közel 95 százalékát képviselő részvényesek egyhangúlag elfogadták a napirendre tűzött előterjesztéseket. A részvényesek elkötelezettségét fejezi ki az is, hogy a korábbi évek gyakorlatának megfelelően a 2024. évi adózott eredmény is az eredménytartalékba kerül. A Gránit Bank eddig minden évben visszaforgatta a megképződött adózott eredményt, amely összesen 57.9 milliárd forintot tesz ki a bank saját tőkéjéből.”
A Gránit Bank kiemelt teljesítménymutatói
- a saját tőke az elmúlt 15 évben közel 70-szeresére nőtt, 2024-ben pedig 4,5-ször gyorsabban növekedett a szektor átlagánál.
- a betétállomány az induláskori érték 225-szörösére nőtt, és 2024-ben a bankszektor átlagához képest 4,3-szor gyorsabban bővült.
- a hitelállomány az induláskori érték 1431-szeresére nőtt, 2024-ben pedig 4,6-szor gyorsabban bővült, mint a szektorátlag.
- 2020 óta a Gránit Bank a szektorátlagot meghaladó költség-bevétel mutatóval rendelkezik.
- a kezdetektől alkalmazott digitális üzleti modell költséghatékonyságát igazolja a Bank 0,89 százalékos korrigált (extra adók nélküli) működési költség/mérlegfőösszeg mutatója is, ami kétszer jobb, mint a bankszektor egyedi szintű 1,8 százalékos átlaga.
- a Bank az elmúlt 15 évben folyamatosan a digitális innováció élvonalában van, és ezt az előnyét 2024-ben is megtartotta.
- 2024-ben minden negyedik új lakossági számla a Gránit Banknál nyílt meg, ezek 99 százalékát digitálisan (szelfivel vagy videóbankon) kezdeményezték az ügyfelek.
A Gránit Bank 2024-ben tovább folytatta a hosszú távú stratégiájának megfelelő banképítési folyamatot, bővítette tevékenységi körét a befektetési szolgáltatástól kezdve a lízing üzletágig, számos új innovációt vezetett be, és 9 rangos díjban részesült. A pénzintézet a hazai bankok közül elsőként határon átnyúló szolgáltatással terjeszkedett a nemzetközi piacon – első lépésként Romániában érhetőek el szolgáltatásai. A Bank 2024-ben nyílt részvénytársasággá vált, részvényeit az elmúlt 25 év legnagyobb méretű, IPO keretében megvalósult tőkebevonással vezették be a Budapesti Értéktőzsdére – közölték.