3p

A GRÁNIT Bank saját tőkéje 10 Mrd Ft-tal, 52 Mrd Ft-ra növekszik, a Tiberis Digital 2 Mrd Ft-os tőkeemelése és a Bank első kilenc havi 8 Mrd Ft adózás utáni eredményének eredménytartalékba helyezése következtében.

A GRÁNIT Bank 2022. december 29-én megtartott Közgyűlésén a részvényesek egyhangú döntéssel megszavazták a Tiberis Digital Kft. 2 Mrd Ft-os tőkeemelését.

A Magyar Nemzeti Bank jóváhagyta a Bank évközi auditja alapján a 2022. I-IX. havi 8 Mrd Ft adózott eredmény eredménytartalékba helyezését.   

Hegedüs Eva a Bank elnök-vezérigazgatója kiemelte „a Bank részvényesei továbbra is kiváló befektetésnek tartják a GRÁNIT Bankot,  a szavatoló tőke  közel 30 százalékos növekedését biztosító tőkeemelés és eredmény visszaforgatás együttesen további dinamikus növekedést tesz lehetővé a GRANIT Bank számára.” 

A GRÁNIT Bank saját tőkéje 10 Mrd Ft-tal, 52 Mrd Ft-ra növekszik. Fotó: Gránit Bank
A GRÁNIT Bank saját tőkéje 10 Mrd Ft-tal, 52 Mrd Ft-ra növekszik. Fotó: Gránit Bank

A GRÁNIT Bank 2022. december 29-i közgyűlésének döntése alapján a Tiberis Digital Kft. 2 Mrd Ft összegű tőkeemelést valósít meg, amelynek következtében a Tiberis Digital GRÁNIT Bankban lévő tulajdonrésze 43,2 százalékról 44,8 százalékra nő.

A Közgyűlésen Hegedüs Éva, a GRÁNIT Bank Elnök-vezérigazgatója és kisebbségi részvényese tájékoztatta a tulajdonosokat, hogy a GRÁNIT Bank 2022-ben is  kimagasló évet zár: az adózás előtt eredménye várhatóan meghaladja a 12 Mrd Ft-ot, a mérlegfőösszege megközelíti az 1000 Mrd Ft-ot, a bankszektor átlagához képest gyorsabb növekedést, - mind a betét, mind a hitel szegmensben-  és kétszer jobb költséghatékonyságot ért el, kiváló minőségű portfólióval rendelkezik és számos innovatív megoldást vezetett be.

Az Elnök-vezérigazgató beszámolt arról is, hogy a Magyar Nemzeti Bank néhány nappal ezelőtt jóváhagyta a Bank 2022. első kilenc havi 8 Mrd Ft adózott eredmény eredménytartalékba helyezését. Ennek kapcsán Hegedüs Eva a Bank elnök-vezérigazgatója kiemelte „a Bank részvényesei továbbra is kiváló befektetésnek tartják a GRÁNIT Bankot,  a szavatoló tőke  közel 30 %-os növekedését biztosító tőkeemelés és eredmény visszaforgatás együttesen további dinamikus növekedést tesz lehetővé a GRANIT Bank számára.” 

A bank saját tőkéje a tőkeemeléssel és az eredmény visszaforgatásával 10 Mrd Ft-tal nő, és meghaladja az 52 Mrd Ft-ot, amely a Bank további növekedését szolgálja.

A növekedés mellett a Bank folyamatosan újabb innovációkat valósít meg, mint például a GRÁNIT Family vagy a FairPay. Mindkét innováció a pénzügyek intézésének egyszerűbbé és kényelmesebbé tétele mellett egyúttal edukációs célokat is szolgál és a társadalmi felelősségvállalást, pénzügyi tudatosságot is erősíti.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor A megemelt mértékű bankadó hatása látszik a K&H negyedéves számain
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 13:10
A Bank hitelállománya egy év alatt 13 százalékkal nőtt.
Pénzügyi szektor Az MNB elárulta az aranytartalék értékét
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 12:14
13,978 milliárd euróra csökkent.
Pénzügyi szektor Brutális adóterhek alatt nyög az OTP
Herman Bernadett | 2026. május 15. 11:02
A megduplázódott extraprofitadó veszteségessé tette Magyarországon az OTP-t, hiába nőttek a hitelállományok. Az új kormányban és a jövőben azonban bízik a hitelintézet, amely csoportszinten 177 milliárd forintos nyereséggel zárta az első negyedévet.  
Pénzügyi szektor Itt az OTP bejelentése: bíróságra mennek a bankok a kamatstop miatt
Privátbankár.hu | 2026. május 7. 19:31
Ismét több pénzintézet nyújtott be panaszt.
Pénzügyi szektor Csökkent a 12 hónapos kincstárjegy aukciós átlaghozama
Privátbankár.hu | 2026. május 7. 13:46
Az elsődleges forgalmazók 58,3 milliárd forint értékben nyújtottak be ajánlatot.
Pénzügyi szektor Új korszak jön a bankszámláknál
Privátbankár.hu | 2026. május 7. 13:16
Itt a Gránit Bank lépése.
Pénzügyi szektor Régi-új elnök a Pénztárszövetségnél
Privátbankár.hu | 2026. május 6. 12:58
A szervezet közgyűlésén derült ki, hogy újrázhat az eddigi elnök.
Pénzügyi szektor Lezárult az MNB belső vizsgálata, feljelentést tettek
Privátbankár.hu | 2026. május 4. 15:34
A feljelentést ismeretlen tettes ellen tették.
Pénzügyi szektor Nem fékeznek a lakáshitelesek – tovább nőtt a CSOK Plusz aránya
Privátbankár.hu | 2026. május 4. 12:19
A idei első negyedévben 10,4 százalékról 13,2 százalékra nőtt a CSOK Plusz aránya a lakáshitelekben – közölte a Duna House. Alig van olyan új lakáshitel, ahol ne használnák ezt a lehetőséget a hitelfelvevők.
Pénzügyi szektor Erős negyedév a bankóriásnál: felvásárolta leánybankját az Erste Csoport
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 09:45
Az Erste Csoport sikeresen lezárta az Erste Bank Polska konszolidációját, valamint rekordidő alatt végrehajtotta lengyelországi márkaváltását – derül ki a pénzintézet 2026 első negyedéves jelentéséből. A lépés jelentősen növelte a csoport mérlegfőösszegét és tovább erősítette közép-európai piaci pozícióját.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG