A kormányfő a jelölésről az Országgyűlés elnökét fogja átiratban értesíteni, a jelölt parlamenti meghallgatása miatt. Király Júlia, az MNB egyik alelnöke hétfőn jelentette be, hogy lemond posztjáról április 22-i hatállyal, vagy már korábban, ha az új alelnököt április 22-e előtt kinevezi az államfő.
A jegybankról szóló törvény értelmében a Magyar Nemzeti Banknak legalább kettő, legfeljebb három alelnöke lehet. Az MNB alelnökeinek személyére a miniszterelnök tesz javaslatot a köztársasági elnöknek. A magyar jegybanknak most két alelnöke van: Balog Ádám és a lemondását hétfőn bejelentő Király Júlia.
Cél az orosz erők elszigetelése.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el




