3p

Két kategóriában is első helyen végzett és díjat szerzett az MBH Bank privátbanki üzletága a nemzetközi Euromoney Private Banking Awards idei díjkiosztóján Londonban. A rangos elismeréseket a hitelintézet az „Év Magyarországi Privátbankja Utódlástervezésben”, valamint az „Év Magyarországi Privátbankja Diszkrecionális Portfóliókezelés” kategóriában nyerte el. A hitelintézet privátbanki üzletága harmadik alkalommal tudhatja magáénak az Euromoney elismerését, hiszen 2022 és 2024 után ismét felkerült a díjazottak listájára.

Az MBH Bank privátbanki üzletága az Euromoney Private Banking Awards idei díjkiosztóján két díjat is elnyert. Az egyik elismerést az utódlástervezésért járó „Év Magyarországi Privátbankja Utódlástervezésben” kategóriában kapta, amely kiemelten fontos visszacsatolás az MBH Bank számára, hiszen a családi vagyontervezés a privátbanki szolgáltatások egyik stratégiai pillére, a bank szemléletmódjában is egyre nagyobb fókusz irányul rá.

Az MBH Bank lett az „Év Magyarországi Privátbankja Utódlástervezésben”, valamint az „Év Magyarországi Privátbankja Diszkrecionális Portfóliókezelés” kategóriában is
Az MBH Bank lett az „Év Magyarországi Privátbankja Utódlástervezésben”, valamint az „Év Magyarországi Privátbankja Diszkrecionális Portfóliókezelés” kategóriában is
Fotó: MBH Bank

Az MBH Bank emellett elnyerte az „Év Magyarországi Privátbankja Diszkrecionális Portfóliókezelés” díjat is – tájékoztat közleményében a pénzintézet. Mint írják, a diszkrecionális vagyonkezelés területén szerzett elismerés jól példázza, hogy az MBH Bank privátbanki szolgáltatásai nemcsak a hazai, hanem a nemzetközi szakmai elvárásoknak is megfelelnek. A diszkrecionális vagyonkezelés a privátbanki működés egyik jövőbe mutató iránya, amely lehetővé teszi, hogy az ügyfelek portfólióit a bank professzionális elemzői támogatással, transzparens módon és aktívan kezelje – fejtik ki a tájékoztatásban. Ennek érdekében az MBH Bank a legmodernebb elemzési eszközöket és skálázható infrastruktúrát alkalmazva kínál személyre szabott, professzionális befektetési stratégiákat ügyfelei számára – fogalmaznak.

„Az utódlástervezés és a diszkrecionális portfóliókezelés területén elnyert Euromoney díjak megerősítenek minket abban, hogy privátbanki szolgáltatásainkkal nemcsak a jelen kihívásaira adunk választ, hanem ügyfeleinket a jövőre is felkészítjük – hazai és nemzetközi szinten is kiemelkedő színvonalon. Büszkék vagyunk arra, hogy a családi vagyontervezésben úttörőként, ügyfeleink hosszú távú biztonságát szem előtt tartva dolgozunk, és hamarosan bemutatjuk egyedülálló, generációkon átívelő vagyonmegőrzést és -átadást támogató koncepciónkat. A diszkrecionális vagyonkezelésért kapott elismerés pedig azt mutatja, hogy befektetési szolgáltatásainkat professzionális háttérrel, nemzetközi sztenderdek mentén, személyre szabottan és felelősen nyújtjuk”

– mondta Pleschinger Gyula Márk, az MBH Bank Private Banking igazgatója, az MBH Befektetési Bank Privátbankért és Befektetéselemzésért felelős vezérigazgató-helyettese.

Az Euromoney Private Banking Awards a privátbanki szolgáltatások egyik legrangosabb nemzetközi elismerése, amely évente díjazza a legkiemelkedőbb piaci szereplőket különböző kategóriákban. A díjak odaítélését széles körű iparági felmérés és szakmai értékelés előzi meg.

Lapunk rendszeresen Privátbanki Körképet tesz közzé, melynek cikkei ide kattintva olvashatók. >>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor Ismeretlenek már csak néhány milliárddal finanszírozták meg az Orbán-kormányt
Privátbankár.hu | 2026. április 8. 12:40
Hozamcsökkenés mellett értékesített 6 hónapos diszkont kincstárjegyet szerdai aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).
Pénzügyi szektor Megérkezett az új állampapír, mutatjuk, hogy megéri-e a befektetés
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 06:55
Nőtt az új lakossági állampapírvásárlások volumene az elmúlt héten. Április 1-től pedig egy új Magyar Állampapír Plusz sorozat érkezik.
Pénzügyi szektor Fontos döntést hozott az MNB
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 12:53
Nem változtatnak a bankok tőkeelőírásán.
Pénzügyi szektor GKI: Magas alapkamat, alacsony infláció?
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 18:15
A Monetáris Tanács keddi kamatdöntő ülésén – az elemzői várakozásoknak megfelelően – 6,25 százalékon tartotta az alapkamatot. Az inflációs adatokra pillantva mindez meglepő lehet: a 2022-2023-as drasztikus áremelkedés kora leáldozott, még ha a fogyasztók inflációs érzékelése továbbra is magas. 
Pénzügyi szektor Bóvliba kerülhet Magyarország április 12. után
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 17:29
Rossz hírt közölt a hitelminősítő: bóvliba kerülhetünk a válsztások után. 
Pénzügyi szektor Tovább erősödtek a bevételi várakozások a hazai nagyvállalatok körében
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 11:43
Kijöttek a K&H nagyvállalati növekedési index legfrissebb adatai.
Pénzügyi szektor Teljesen megváltoztak a fizetések Magyarországon
Herman Bernadett | 2026. március 17. 06:11
A bankkártyát már szinte csak vásárlásra használják a magyarok, 26 vásárlásra jut egy készpénzfelvétel. Egyre többen digitalizálják a bankkártyát a mobiltelefonba, és terjed az ATM-es készpénzbefizetés is. A kiberbűnözők támadásait is sikerült valamelyest visszaszorítani. 
Pénzügyi szektor Új agrár hiteltermékkel bővül a Széchenyi Kártya Program portfoliója
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 10:56
A hitelkérelmek benyújtására 2026. március 11-ét követően van lehetőség.
Pénzügyi szektor Olvad a bankszektor nyeresége, viszi a pénzt a sok adó
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 08:27
Az 1500 milliárdos profitból csaknem 500 milliárd volt az osztalék, ami nagyrészt külföldről jött. A maradék 1000 milliárdos idehaza megtermelet nyereséghez hasonló nagyságrendű összeget fizettek be a bankok mindenféle különadó címén az államkasszába – írja az Mfor.hu. 
Pénzügyi szektor Budapest Mészáros Lőrinc bankjától is vesz fel hitelt
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 17:37
15 milliárd forintot ad márciusban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG