2p
Összesen 712 csapat indult el a második alkalommal kiírt PénzSztár versenyen. A középiskolások pénzügyi tudását mérő verseny döntője december 11-én lesz.

Holnaptól ismét versenykörülmények között adhatnak számot pénzügyi tudásukról a magyar középiskolások. Az idén második alkalommal meghirdetett PénzSztár vetélkedőre 712 négyfős csapat nevezett - jelentette be a versenyt szervező TAS-11 Kft. ügyvezetője, Kerekes György. A csapatok 207 magyarországi, 1-1 zentai és székelyudvarhelyi középiskolából jelentkeztek.

A tantárgyra szánt alacsony óraszám megnehezíti a szükséges ismeretek elsajátítását, ráadásul az oktatók között is kevés olyan tanár van, aki kellő jártassággal tudja tanítani ezt az összetett tárgyat. Ezért fontos a pénzügyi szakma, az üzleti szereplők hozzájárulása az oktatás támogatásához - az ilyen versenyek nemcsak az ismeretek bővítésére, de a tanultak gyakorlati alkalmazására is kiváló lehetőséget nyújt - mondta a PénzSztár versenybizottságának elnöke, Kovács Árpád, a Költségvetési Tanács és a Magyar Közgazdasági Társaság elnöke.

Kutatások igazolják, hogy a fiatalok először a felsőoktatási tanulmányok megkezdésekor kerülnek először szorosabb kapcsolatba a pénzintézetekkel, ám emiatt a középiskolások az átlagnál kevésbé érzik magukat tájékozottnak a pénzügyek terén. Pedig a tájékozódást nem lehet elég korán kezdeni, az életkori sajátosságoknak megfelelően minden korosztály számára megfelelő fórum és eszközök felhasználásával el lehet juttatni a szükséges tudásanyagot - vélekedett Szabó Levente, a Takarékbank vezérigazgatója. A középiskolás korosztály fogékonysága sokat segíthet, ráadásul esetükben valóban fontos, hogy tisztában legyenek az alapvető fogalmak jelentésével, hiszen ezek ismerete nélkül nem tudnak magabiztosan helytállni az életben - tette hozzá a másik pénzintézeti támogató, a Provident Pénzügyi Zrt. vezérigazgatója, Szirmák Botond.

A verseny kétfordulós előselejtezővel indul, innen száz csapat kerül be a hónap végén a fővárosban és a megyeszékhelyeken megszervezendő selejtezőkbe. November közepén a regionális, november végén pedig az országos elődöntőt rendezik, hogy azután december 11-én immár a legújabb PénzSztár csapatot lehessen ünnepelni.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor Kínában nőtt az új banki hitelkibocsátás májusban
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 15:09
Kínában nettó 520 milliárd jüannal (1 jüan=44,98 forint) nőtt a bankok által nyújtott jüanban jegyzett hitelállomány májusban, miután egy hónappal korábban 10 milliárd jüan csökkenést jegyeztek föl.
Pénzügyi szektor Volt egy ellenszavazat az MNB alapkamatával kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 17:12
Egy ellenszavazat mellett döntöttek a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsának tagjai az április 28-i ülésen az alapkamat tartásáról – olvasható az MNB honlapján szerdán közzétett jegyzőkönyvben.
Pénzügyi szektor Ezek az innovációk formálják a prémium pénzügyi szolgáltatások jövőjét Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 16:02
A digitalizációtól az AI-ig, a szolgáltatásfejlesztéstől a kommunikációig több területen is erős mezőny gyűlt össze a Klasszis innovációs pályázatán.
Pénzügyi szektor Nyugdíjpénztári toplista: kihirdették a Klasszis 2026-os díjazottjait
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 15:44
Nemcsak a hozam, hanem a kockázat és az árfolyam-ingadozás is számított a Klasszis nyugdíjpénztári díjain, ahol öt kategóriában ismerték el a legerősebb portfóliókat.
Pénzügyi szektor Hold Alapkezelő, Apelso Trust és a legjobb privátbankárok: íme, a Klasszis-díjazottak
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 15:29
Szolgáltatói kiválóság, tanácsadói teljesítmény és szakmai együttműködés: ezek kerültek a középpontba a Klasszis Média első privátbanki díjátadóján.
Pénzügyi szektor Kartelleztek a bankok: rekord méretű bírság született
Privátbankár.hu | 2026. június 7. 15:45
Kartellezésre hivatkozva minden korábbinál nagyobb összegű, több mint 700 millió eurónyi bírságot szabott ki a román versenytanács (CC) a tíz vezető bankra, amelyek állítólag kamatpolitikájuk összehangolásával befolyásolták a román bankközi kamatlábat (ROBOR) – közölte vasárnap a hatóság.
Pénzügyi szektor Soha nem tartoztak még ennyivel a magyar háztartások a bankoknak
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 16:25
Rekordmagas szintre emelkedett a magyar háztartások banki hitelállománya: elérte a 13 497 milliárd forintot – derül ki a Bankmonitor elemzéséből. Ez azt jelenti, hogy elméletben minden magyarra nagyjából 1,4 millió forintnyi banki tartozás jutna.
Pénzügyi szektor NAV: ma éjfélkor jár le a határidő
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 18:46
A NAV ma éjfélig mintegy 400 ezer cégtől vár tao-, és több mint 100 ezer társaságtól kivabevallást.
Pénzügyi szektor Megduplázták a lakáshitelek törlesztésére fordított pénzt az egészségpénztári tagok
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 12:43
Csak az első negyedévben több mint 1,7 milliárd forint egészségpénztári megtakarítást fordítottak lakáshitel-törlesztésre a tagok, kétszer annyit, mint 2025 első három hónapjában – derül ki a BiztosDöntés.hu által összegyűjtött adatokból. Az önkéntes nyugdíj- és egészségpénztárakba tízezrek léptek be egy év alatt, és jelentősen nőttek a befizetések is.
Pénzügyi szektor Megint rekordott szállított – lepipálja a konkurenciát ez a hazai bank
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 12:29
A bővülő eredmény a szektor átlagához képest is kiemelkedő.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG