A társaság összesen 1,869 milliárd forintot oszt szét a részvényesek között a 2012. szeptember 30-án zárult 2011/2012-es üzleti évének adózott nyereségéből.
Poroszlai Csaba, a társaság gazdasági igazgatója az igazgatóság osztalékjavaslatát ismertetve kiemelte, hogy ez duplája a korábbi évek osztalékának, és 10 százalékát teszi ki a társaság konszolidált nettó eredményének.
A francia Servier 50,9 százalékos tulajdonában lévő, budapesti székhelyű gyógyszeripari vállalat a magyar számviteli szabályok szerint 131,178 milliárd forint árbevétel mellett 20,391 milliárd forint adózott nyereséget ért el az előző üzleti évében. Az osztalék kifizetése után a mérleg szerinti eredmény 18,522 milliárd forint.
Gyengült a magyar fizetőeszköz a főbb devizákkal szemben szerdán kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el
350 vagy 400? Forintpálya az olajválság, a kamat és az euróálom között – Interjú



