3p
Nyárias, kis forgalmú kereskedés volt a tőzsdéken szerdán, de nem minden esemény nélkül. Nálunk a Mol esése volt feltűnő, amiatt nem tartottunk lépést Európával. A kőolaj ára délután ugrott meg egy készletadat után. Este Fed-nyilatkozat várható, ha ott meglepetés születik, meglódulhat sok árfolyam.
(Fotó: Eidenpenz József)

Szerdán szinte az összes tőzsdeindex szerény emelkedést mutatott, a reggeli ázsiai kereskedésben csakúgy, mint nap közben Európában vagy délutántól az USA-ban. Pedig esemény kevés volt, a nyárias, kis forgalmú kereskedés volt jellemző.

A rubel és az orosz tőzsde is szép emelkedéssel honorálta, hogy az ottani nemzeti bank felfüggesztette a devizaeszközök felvásárlását rubelért.

Nem volt érdemi hír a magyar tőzsdén sem, a BUX 0,3 százalékkal süllyedt, főleg azért, mert a Mol 1,5 százalékkal 14 300-ra esett. Fekete Ákos, az OTP treasury üzletkötője szerint a részvényre az utóbbi napokban az nehezedik súlyosan, hogy a Morgan Stanley eladásra változtatta az ajánlását. Az OTP 5800 körül stagnál, a Richter és a Telekom kissé emelkedni tudott.

További árfolyamok>>>>>>>

A két napos Fed-ülés utáni jegyzőkönyvet este nyolckor teszik közzé, bár már a múlt héten kiszivárgott valami arról, hogy az év végén mekkora kamatemelés várható. Fekete Ákos nem tartja kizártnak, hogy szándékos kiszivárogtatás volt, hogy a piacot teszteljék.

Nem is az az igazán lényeges már, hogy mikor várható az első kamatemelés, hanem hogy milyen ütemben, mekkora lépésekben és meddig fog tartani – mondja a szakember. Talán 0,2, talán 0,25 százalékpontonként emelnek, vagy lesz egy plafonszám, amit el akarnak érni egy idő után?

Ha ezzel kapcsolatban jönne valamilyen utalás, vagy a vártnál korábbi  kamatemelésről lenne szó, csak akkor lehetnének a piacok meglepve. Akkor viszont megmozgathatná a piacokat a ma esti információ.

Délután a várt enyhe emelkedés helyett csökkenő amerikai olajkészlet-adatok érkeztek, a meglepetés nyomán alaposan megindult főleg a WTI típusú könnyűolaj ára. A nyersanyagpiacokra jelentős hatással levő euró/dollár keresztárfolyam is csak kicsit változott ma, de ha a Fed meglepetést okoz, megindulhat egy dollárerősödés Fekete szerint.

További árfolyamok>>>>>>

A forint kis mértékben erősödött, este 308,90 forint volt az euró. Reggel kedvező foglalkoztatási adatok érkeztek ugyan Magyarországról, alacsonyabb lett a munkanélküliség a vártnál, de mivel azok – például Lengyelországtól eltérően – a közmunkásokat is tartalmazzák, ezért a szakember inkább felemásnak tartja az adatot.

A török líra piaca volt még mostanában izgalmas, szerdán ugyan erősödött a deviza az euróhoz képest, de az elmúlt napokban sokat gyengült a különböző összecsapások, a koalíciós problémák, az előrehozott választások veszélye miatt.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 40250 40000 40640 -0,25% 0 0 14 313 243 130 HUF 2026-01-29 17:14:09
MOL 3902 3840 3926 +1,35% 0 0 4 214 229 494 HUF 2026-01-29 17:09:15
MTELEKOM 1970 1966 2020 -1,50% 0 0 853 034 685 HUF 2026-01-29 17:08:19
RICHTER 10610 10610 10860 -1,85% 0 0 2 726 970 800 HUF 2026-01-29 17:06:48
OPUS 551 547 559 -0,72% 0 0 82 354 988 HUF 2026-01-29 17:05:21
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Nézze meg, hogy zárt a kalandos nap végén a forint
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 19:34
Gyengült ma a forint a főbb devizákkal szemben csütörtök estére a bankközi devizapiacon a reggeli árfolyamokhoz képest.
Részvény / Deviza / Áru Beleszédült a tőzsde a mai napba, végül nem volt oka az örömre
Imre Lőrinc | 2026. január 29. 17:50
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 360,3 pontos, 0,28 százalékos csökkenéssel, 127 890,41 ponton zárt csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Start az Egyesült Államokban: így reagálják le a befektetők a Fed döntését
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 15:45
Az amerikai tőzsdeindexek vegyesen nyitottak csütörtökön New Yorkban.
Részvény / Deviza / Áru Szép mentés a hazai tőzsdétől, a németek viszont nagy pofont kaptak
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 14:46
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 56,21 pontos nyitás után emelkedett csütörtökön kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Rosszul áll az OTP és a Mol szénája
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 11:57
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 56,21 pontos nyitás után csökkent csütörtökön délelőtt.  
Részvény / Deviza / Áru Micsoda cirkusz, még a végén a réz lesz az új arany! Csak néhány bányász kellett
Czwick Dávid | 2026. január 29. 10:11
Komoly zavart okoztak a chilei bányászok az elhúzódó akciójukkal. A réz piacán egyébként is sérülékenynek tartott kínálati oldal ezzel újabb nagy pofont kapott. Persze ennek a befektetők csak örülhetnek, hiszen – a globális kínálat fennakadásaihoz hozzátéve az árupiaci szuperciklust – rendkívül kedvező piaci együttállás is kibontakozhat a réz piacán.
Részvény / Deviza / Áru Rekord rekord hátán: minden csúcs megdőlhet ma a tőzsdéken
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 09:37
Indexemelkedéssel indult csütörtökön a kereskedés a főbb európai értékpapírpiacokon, Frankfurt kivételével.  
Részvény / Deviza / Áru Dupla kávét rendel, ha meglátja, mit csinál ma a forint
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 07:27
Erősödött csütörtök reggelre a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Fontos lélektani határt lépett át a New York-i tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 06:11
7 ezer pont fölött is jár az S&P 500.
Részvény / Deviza / Áru Cidrizhet, ha a forint árfolyamára néz
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 18:42
Gyengült szerdán a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG