4p

Az Erste Befektetési Zrt. tulajdonába kerül a Random Capital Zrt. A tranzakció nyomán az Erste csoportszinten a magyar tőzsde első számú kereskedőjévé válik, miközben olyan know-how birtokába is kerül, melynek segítségével tovább javíthatja szolgáltatásai színvonalát. A Random Capital ügyfelei változatlan díjak és költségek mellett élvezhetik a biztonságos banki háttér előnyeit, szélesebb termékpalettáját és szolgáltatási kínálatát.

A Magyar Nemzeti Bank engedélyezte, hogy az Erste Befektetési Zrt. megvásárolja a Random Capital Zrt.-t. A tranzakció pénzügyi és technikai zárására heteken belül sor kerül. A Random Capitallal közel 22 ezer értékpapírszámla és mintegy 70 milliárd forint megtakarítás érkezik az Erste kötelékébe, melynek Pénz-, Tőkepiacok és Vagyonkezelés divíziója több mint 262 ezer értékpapírszámlán 2900 milliárd forintot meghaladó értékű vagyont kezel. A tranzakcióval várhatóan a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) legnagyobb forgalmú befektetési szolgáltatója jön létre, míg az online forgalmat tekintve az egyik legnagyobb hazai szolgáltatóvá válik az Erste a Random Capitallal kiegészülve. A Random Capital forgalma a BÉT-en az idei első hét hónapban összesen meghaladta a 188 milliárd forintot, míg az Erste forgalma elérte a 959 milliárd forintot. A Random Capital részesedése január és július között a BÉT forgalmából 5,7 százalék volt, az Erste részesedése ebben az időszakban az azonnali piacon 23,9 százalék, a származékos szekcióban 5,2 százalék.

Cselovszki Róbert (balról), az Erste Befektetési Zrt.  elnök-vezérigazgatója és Virág Ferenc, a Random Capital Zrt. alapító-tulajdonosa. Fotó: Erste
Cselovszki Róbert (balról), az Erste Befektetési Zrt. elnök-vezérigazgatója és Virág Ferenc, a Random Capital Zrt. alapító-tulajdonosa. Fotó: Erste

„Nem csak piaci részesedést és ügyfeleket, hanem tudást és módszereket vásárolunk” – mondta el az ügylet kapcsán Cselovszki Róbert, az Erste Befektetési Zrt. elnök-vezérigazgatója. Kiemelte: a Random Capital a társaság tizedik akvizíciója, ám míg korábban önmagukhoz hasonló brókercégeket illetve ezek állományát szerezték meg, addig most egy azonos piacon tevékenykedő, de teljesen más működési alapelveken nyugvó vállalkozás tulajdonrészét veszik át. „A korábbi felvásárlásokból is sokat tanult az Erste, a csapat értékes kollégákkal, míg a know-how új elemekkel bővült, most azonban a lényeg a digitális kompetenciák erősítése. Az innovatív megoldásokat alkalmazó brókercégtől tanulva, velük együtt egy minden eddiginél jobb online értékpapírkereskedő-rendszert szeretnénk kialakítani” – hangsúlyozta Cselovszki Róbert.

A Random Capital ügyfelei számára a díjak és költségek nem változnak, továbbra is a megszokott módon és feltételek mellett használhatják a brókercég kereskedési rendszerét, ugyanakkor mostantól élvezhetik annak előnyeit is, hogy a társaság tulajdonosa egy nagy kereskedelmi bankcsoport. 

„A Random Capital mostanra elérte korlátait, a további hatékony növekedéshez, az ügyfélkör bővítéséhez, a termékkínálat színesítéséhez stabil, tőkeerős háttérre van szükség” – fogalmazott Virág Ferenc, a Random Capital alapító-tulajdonosa. A több mint egy évtizede alapított online brókercég növekedése nem tudta eredményesen lekövetni az állomány felgyorsult növekedését, így a szolgáltatási területek (például finanszírozás, termékbevezetés, instrumentum ellátottság) fejlődése érdekében szükség volt a szakmai befektető bevonására. „Be kellett látnunk, hogy az ügyfelek és a piac érdekében szükség van arra, hogy a Randomot engedjük szabadon növekedni, hogy kiteljesedjen és nagyobb sebességű innovációra legyen képes” – emelte ki Virág Ferenc, aki szerint a biztonságos banki háttér a cég iránti bizalom, és így az ügyfélkör növekedését is magával hozhatja.

Az Erstének köszönhetően az ügyfelek új lehetőségekhez, szolgáltatásokhoz férnek hozzá, a rendszeres havi megtakarítástól a befektetési alapok széles köréig bővíthetik megtakarítási lehetőségeiket, használhatják kiterjedt fiókhálózatát, tanácsadói és szakértői csapatát, élvezhetik azokat az előnyöket, amit egy nagy kereskedelmi bank jelent. „A Random Capital innovatív szervezete az Erste felépítményével és hátterével kiegészülve egy még erősebb fejlődést hoz magával, melynek eredményeként az egyik legerősebb ügyfélkiszolgáló és termékelosztó rendszer alakulhat ki Magyarországon” – tette hozzá.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 44830 44490 45010 +0,79% 44820 44850 2 920 571 850 HUF 2026-07-20 14:31:26
MOL 4180 4160 4222 +0,34% 4182 4184 1 035 797 188 HUF 2026-07-20 14:30:17
MTELEKOM 2640 2624 2648 0,00% 2636 2640 165 279 330 HUF 2026-07-20 14:26:49
RICHTER 12030 11930 12070 +0,42% 12020 12030 970 084 530 HUF 2026-07-20 14:30:20
OPUS 372 368 373 +0,54% 370 372 11 286 532 HUF 2026-07-20 14:19:32
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Vajon miért lőtt ki hétfőn a budapesti tőzsde?
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 12:04
Mert ez történt.
Részvény / Deviza / Áru Durva csúcson a gázár is
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 11:08
Közel dupla az ár a tavaly ilyenkorinak.
Részvény / Deviza / Áru Pest egyelőre a víz felett, de az európai tőzsdék elmerültek hétfő reggel
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 09:58
Friss piaci hírek.
Részvény / Deviza / Áru Így indítja az új hetet a forint – nincs ok ünnepelni
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 06:59
Friss hétfő reggeli árfolyamok.
Részvény / Deviza / Áru Bekavartak a kínaiak az amerikai tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. július 18. 08:40
Gyengüléssel zártak pénteken a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.
Részvény / Deviza / Áru Mit művelt a forint a hét utolsó napján? Nézze csak az árfolyamot!
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 18:33
Volt már jobb hete a forintnak.
Részvény / Deviza / Áru Trump hétvégi bejelentéseitől tartottak a tőzsdén?
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 18:12
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1090,66 pontos, 0,77 százalékos csökkenéssel 140 981,27 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Rossz hangulatban indították a hét utolsó napját Amerikában
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 16:18
Veszteséggel nyitottak az amerikai értékpapírpiacok pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Elbágyadt a kánikulában a budapesti tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 15:06
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 6,17 pontos nyitás után enyhén csökkent pénteken kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Nagyot kaptak a tőzsdék a világon, Budapest sem maradt ki a szórásból
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 09:36
Az olajár viszont tovább emelkedik.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG