A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 5,94 pontos nyitás után emelkedett kedden délelőtt.
A BUX 11.30 órakor 135 233,12 ponton állt, ami a hétfői záróértékéhez képest 1435,71 pontos, 1,07 százalékos emelkedés, a keddi nyitásnál 1441,65 ponttal magasabb.
A részvénypiac forgalma délelőtt 5,8 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével emelkedtek az előző napi záráshoz képest.
A Mol 20 forinttal, 0,51 százalékkal 3938 forintra erősödött.
Az OTP-részvények ára 810 forinttal, 1,98 százalékkal 41 730 forintra nőtt.
A Magyar Telekom árfolyama 20 forinttal, 0,75 százalékkal 2686 forintra emelkedett.
A Richter-papírok árfolyama 40 forinttal, 0,32 százalékkal 12 520 forintra csökkent.
(MTI)

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el




